سلامتی

مدل خوابیدن افراد بر پیری زودرس تاثیر دارد

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

مدل خوابیدن افراد بر پیری زودرس تاثیر دارد

مدل خوابیدن افراد و عادات خواب آن‌ها می‌تواند بر پیری زودرس تاثیر داشته باشد. بنابراین برای شاداب ماندن پوست علاوه بر مراقبت‌هایی که در طول روز انجام می‌دهید، باید به مراقبت شبانه از پوست و مو نیز توجه کنید. در واقع‌عدم توجه به مراقبت‌های شبانه و خوابیدن نادرست، تمام مراقبت‌های روزانه برای جوانسازی پوست را بی‌اثر می‌کنند.

در این مقاله شما را با اشتباهات رایج مربوط به خواب که برای پوست و مویتان مضر است، آشنا می‌کنیم.

نشستن صورت پیش از خواب

شستن گاه به گاه صورت قبل از خواب فایده‌ای برای پوست شما ندارد. باید هر شب صورت خود را با مواد تمیزکننده‌ی مخصوص به مدت چند دقیقه به صورت دورانی ماساژ بدهید.

عدم تعویض به موقع روبالشی ملحفه‌ها و روبالشی‌ها محل تجمع روغن، کثیفی و باکتری هستند که باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شوند. بهتر است روبالشتی خود را یک تا دو بار در هفته عوض کنید. اگر نسبت به جوش و کهیر حساس هستید می‌توانید هر روز صبح اسپری تمیزکننده به روبالشی خود بزنید تا باکتری‌ها کشته شوند.

استفاده از روبالشی‌های زبر

استفاده طولانی مدت از روبالشی‌های زبر باعث ایجاد چین و چروک‌های ریز، آسیب به کلاژن‌ها و تولید جوش می‌شود. توصیه می‌شود از روبالشی‌های ابریشمی یا ساتن استفاده کنید زیرا اگر از محصولات مراقبت از پوست مخصوص شب استفاده می‌کنید، روبالشی‌های ابریشمی باعث می‌شود این محصولات بیشتر روی صورت و پوستتان بماند، که به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کنند.

همچنین روبالشی‌های زبر می‌توانند باعث شکنندگی موهایتان شود. حتی روبالشی‌های پنبه‌ای عادی برای موها مضر هستند و بهترین کار استفاده از روبالشی ساتن است.

عدم استفاده از محصولات مراقبت پوست مخصوص شب

بهترین زمان برای استفاده از کرم‌های هیدراته شب‌ها است، که در زمانی که بدن در طول خواب مشغول مرمت خود است پوست نیز بازسازی شود. ماسک مناسب پوست خود را پیدا کرده و آن را پیش از خواب استفاده کنید، تا طراوت و نرمی پوست خود را افزایش دهید.

خوابیدن به روی شکم یا پهلو

خوابیدن به پهلو یا روی شکم به مرور باعث پیدا شدن خط و خطوط ریز پوستی می‌شود. این خطوط به دلیل فشار زیاد به پوست رخ می‌دهند. همچنین این مدل خوابیدن باعث شل شدن و افتادگی پوست می‌شود. همچنین به دلیل جمع شدن مایعات در چشم‌ها بعد از بیدار شدن چشماتان پف خواهند داشت.

باز گذاشتن موها هنگام خواب

با باز گذاشتن موها خصوصا اگر شسته نشده باشند، روغن به روبالشی و از آنجا به پوستتان منتقل می‌شود. بهترین کار بستن آرام موها با یک کش شل است.

نخوابیدن به اندازه‌ی کافی

خوابیدن به اندازه هم به سلامت شما و هم به درخشندگی پوستتان کمک می‌کند. بهتر است هر شب بین ۷ تا ۹ ساعت بخوابید.

عادات نامناسب برای خوابیدن

آب نوشیدن قبل از خواب باعث می‌شود، صبح با صورتی پف کرده از خواب بیدار شوید. همچنین کمبود اکسیژن باعث می‌شود پوست خسته و کدر به نظر برسد، بنابراین بهتر است پیش از خواب تمرینات تنفسی را انجام دهید. تنفس عمیق پیش از خواب باعث تقویت میزان اکسیژن ارسالی به مغز، ریه‌ها و سلول‌های بدن شده و به جوانسازی پوست حین خواب کمک می‌کند.

خوابیدن با چراغ روشن

تنها در تاریکی مطلق است که شما خوابی عمیق را تجربه خواهید کرد. در صورتی که به خوابیدن در روشنایی عادت دارید، سعی کنید به تدریج نور را کم کنید تا به در تاریکی خوابیدن عادت کنید.

کتاب خواندن در تختخواب

کتاب خواندن در تختخواب بسیار متدوال است، اما اگر شما به آن عادت کنید، مغز شما میان کتاب خواندن و خوابیدن ارتباط شرطی برقرار می‌کند و دیگر بدون مطالعه قادر به خوابیدن نخواهید بود. بهتر است کتاب‌ها را در جای مناسب و در زمان بیداری مطالعه کنید تا بتوانید به اندازه‌ی کافی بخوابید و خستگی و فرسودگی را از خود دور کنید.

منبع

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!