سلامتی

ابتلا به کرونا و تاثیر آن بر باروری مردان

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

در گزارش جدیدی که در نشریه‌ی ریپروداکشن منتشر شده آمده است، ابتلا به کرونا باعث آسیب به اسپرم و کاهش باروری مردان می‌شود. کرونا باعث مرگ سلول‌های اسپرم، التهاب یا به اصطلاح استرس اکسیداتیو می‌شود.

نویسنگان تحقیق می‌گویند، این نتایج با شواهد تجربی به دست آمده‌اند و هنوز به نتیجه‌ی قطعی در مورد میزان آسیب وارد شده از این بیماری به سیستم تولید مثل مردان، نرسیده اند.

این تحقیق نشان می‌دهد، به دلیل وجود همان گیرنده‌هایی که ویروس کرونا از آن برای دسترسی به بافت ریه استفاده می‌کند، در بیضه ها، ابتلا به ویروس می‌تواند اندام‌های تولید مثل، رشد سلول‌های اسپرم و هورمون‌های تولید مثل در مردان را دچار اشکال کند.

بهزاد حاجی زاده ملکی و بختیار ترتیبیان از اساتید دانشگاه جاستس-لیبیگ آلمان، در تحقیق پیرامون نشانگرهای زیستی، داده‌های مربوط به ۸۴ مرد مبتلا به کرونا و ۱۰۵ مرد سالم در یک دوره‌ی ۶۰ روزه مقایسه کردند.

در بیماران مبتلا شده به کووید-۱۹ سلول‌های اسپرم با افزایش نشانگر التهاب و استرس اکسیداتیو مواجه شدند.

اما آلن پِیسی متخصص پزشکی باروری مردان در دانشگاه شیفیلد می‌گوید: در مورد تفسیر این داده‌ها باید احتیاط کرد زیرا عوامل زیادی اضافه وزن بر کیفیت اسپرم تاثیر می‌گذارد. همچنین بروز تب در هر بیماری می‌تواند بر کیفیت اسپرم تاثیر بگذارد.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!