اخبار کانادا

کانادا بیشترین میزان واکسن کووید-19 را پیش خرید کرده است

منتشر شده

در

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی اعلام کرد، میزان پیش خرید واکسن در دنیا به گونه‌ای است که اتحادیه اروپا دو بار، بریتانیا و آمریکا چهار بار، و کانادا شش بار می‌توانند جمعیت خود را واکسینه کنند، در حالی که کشورهای فقیر در سال ۲۰۲۱ تنها می‌توانند حداکثر بیست درصد مردم خود را واکسینه کنند، و این ملی گرایی در زمینه‌ی واکسن می‌تواند سلامت جهانی را به خطر انداخته و احیای اقتصاد جهانی را مختل کند.

برآورد شده است تهیه بیش از نیاز واکسن از سوی کشورهای ثروتمند، سالانه ۱۱۹ میلیارد دلار به اقتصاد آن‌ها خسارت می‌زند.

شرط آمریکا و برخی کشورهای ثروتمند دیگر برای هزینه‌ی میلیارد‌ها دلار برای پشتیبانی از تولید واکسن کووید-۱۹ این بوده است، که در دریافت واکسن‌ها در اولویت باشند. که این باعث می‌شود کشورهای متوسط و ضعیف در تامین واکسن دچار مشکل شوند.

در چنین شرایطی که پیش بینی می‌شود کشورهای فقیر نتوانند تا سال ۲۰۲۴ به واکسن دسترسی داشته باشند، چشم امید آن‌ها به تولید بالای کشورهای هند، چین، آرژانتین و مکزیک است.

سازمان جهانی بهداشت امیدوار است، از طریق طرح کواکس بتواند دسترسی کشورهای فقیر به واکسن را تسهیل کند، اما یک میلیارد دز واکسن وعده داده شده فقط نیاز ۲۰ درصد از جمعیت کشورهای فقیر در دنیا را تامین می‌کند.

و تنها امید باقیمانده‌ی دیگر اهدای واکسن از سوی کشورهایی است که بیش از نیاز خود واکسن خریده اند، که کانادا بررسی چگونگی این کار را شروع کرده است.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!