Connect with us

اخبار کانادا

چگونه کانادایی‌ها با افزایش قیمت مواد غذایی در فروشگاه‌های مواد غذایی مقابله می‌کنند

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

اگر در شش ماه گذشته در فروشگاه مواد غذایی دچار شوک قیمت شده اید، تنها نیستید. بر اساس گزارش جدید آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی Dalhousie University، با افزایش قیمت محصولات اصلی مانند لبنیات، گوشت و مواد غذایی، کانادایی‌ها دچار فشار می‌شوند.

بر اساس گزارش AAL، نرخ تورم مواد غذایی تقریباً پنج درصد است. در بررسی‌ها در میان ۱۰۰۰۵ کانادایی در تابستان ۲۰۲۱، محققان دریافتند، بیش از دو نفر از هر پنج نفر، رفتار خرید خود را در جهت صرفه جویی در هزینه غذا تغییر داده اند.

دکتر Sylvain Charlebois استاد و مدیر ارشد AAL می‌گوید: من فکر می‌کنم هنگام وارد شدن به یک خواربارفروشی کمی ذهنیت خود را تقویت کنید.

تقریباً از هر چهار کانادایی (۷۳.۵ درصد) سه نفر متوجه shrinkflation در نیم سال گذشته شده اند، به ویژه در مواد غذایی (محصولات فروشگاه‌های مرکزی؛ ۴۲.۷ درصد)، محصولات نانوایی (۲۸.۶ درصد) و گوشت‌ها (۲۵.۲ درصد).

shrinkflation به معنای دریافت مقدار کمتر از محصول، اما پرداخت مبلغ یکسان، روشی مخفیانه است که توسط تولیدکنندگان مواد غذایی برای جبران افزایش هزینه‌های ورودی بدون افزایش قیمت استفاده می‌شود.

خشکسالی در کانادا، ایالات متحده و روسیه؛ سیل در اروپا، آتش سوزی و یخ زدگی در برزیل، ضربه‌های ویرانگر ناشی از تغییرات آب و هوایی، بازارهای جهانی کالاها را مختل کرده است. shrinkflation اثر متقابل چنین اختلالاتی است. Charlebois می‌گوید: تولید کنندگان از ما در برابر مادر طبیعت محافظت می‌کنند.

طبق مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ در Journal of Retailing منتشر شد، مصرف کنندگان تقریباً چهار برابر حساسیت به تفاوت قیمت، نسبت به تغییرات در اندازه بسته دارند. اگرچه مصرف کنندگان اغلب با مشاهده محصولات کوچک-مانند زمانی که Ferrero، ۵۰ تا ۷۵ گرم از اندازه‌ی Nutella خود را در اوایل امسال در انگلستان و بلژیک کم کرد- ابراز ناامیدی می‌کنند، این واکنش‌های منفی معمولاً کوتاه مدت هستند.

با این حال، وقتی تولیدکنندگان مردم را با برچسب قیمت بالاتر غافلگیر می‌کنند، تمایل دارند سهم بازار خود را از دست بدهند: خطر shrinkflate نسبت به افزایش قیمت کمتر است.

Charlebois توضیح می‌دهد، Shrinkflation می‌تواند ناگهانی باشد یا طی چند ماه/سال گسترش یابد. گاهی اوقات کوکی‌های کوچکتری می‌بینید. مقدارها ثابت می‌مانند، اما به جای قرار دادن ۱۵ کوکی، ۱۸ کلوچه کوچکتر در آن قرار می‌دهند. سپس آن‌ها با واحد کوکی‌های کوچکتر، طی دو، سه سال، دوباره تعداد را به ۱۵ کاهش می‌دهند، به این ترتیب Shrinkflation اتفاق می‌افتد.

Charlebois می‌گوید، از آنجا که محصولات فروشگاه‌های مرکزی پردازش می‌شوند، آن‌ها کاندیدهای اصلی shrinkflation هستند. بنابراین، جای تعجب نیست که این جایی است که کانادایی‌ها بیشتر به آن توجه کردند. اگرچه فقط روی شکلات و برنج، غلات، چیپس و کوکی‌ها تأثیر نمی‌گذارد. Shrinkflation می‌تواند در هر بسته‌بندی، از جمله بیکن و ماکارونی رخ دهد.

Charlebois می‌گوید، shrinkflation باعث تورم می‌شود زیرا مردم در مقابل پول خود مقدار کمتری دریافت می‌کنند، اما این یک استراتژی قانونی است.

می‌دانم که بسیاری از مردم ناراحت می‌شوند. آن‌ها فکر می‌کنند که فریب خورده‌اند و این کاری است که تولید کنندگان نباید انجام دهند.

برای مقابله با افزایش قیمت مواد غذایی، کانادایی‌ها بیشتر از سال ۲۰۲۰ به برچسب‌های خصوصی (مارک‌های معروف خانه؛ ۳۷.۵ درصد)، آگهی‌های هفتگی (۴۱.۶ درصد) و کوپن (۳۹.۵ درصد) روی می‌آورند. آن‌ها همچنین اقلام با تخفیف بیشتر (۲۶.۹ درصد) خرید می‌کنند که به بهترین تاریخ مصرف خود نزدیک می‌شوند، مانند محصولات با برچسب «امشب لذت ببرید!»

محبوبیت استراتژی‌های صرفه جویی در پول در استان‌های مختلف متفاوت است: ساسکاچوانی‌ها کاربران برتر تبلیغات هفتگی هستند (۴۷ درصد بیشتر از سال گذشته به آن‌ها متکی هستند). آلبرتایی‌ها به ویژه علاقه‌مند به کوپن (۴۲.۱ درصد) هستند. و نیوبرانزویکرز بیشترین اقلام غذایی را با تخفیف خریداری می‌کنند (۴۶.۵ درصد).

Charlebois خاطرنشان می‌کند، تخفیف از ۳۶.۴ تا ۴۶.۵ درصد، بر روی مواد غذایی نزدیک به تاریخ انقضا به ویژه قابل توجه است. AAL داده‌های تاریخی برای مقایسه با آن ندارد، اما من استدلال می‌کنم که این درصدها قبلاً بسیار کمتر بود. و برخی از تخفیف‌ها بسیار تهاجمی هستند: گاهی ۲۵ تا ۵۰ درصد.

برنامه Flashfood که مقر آن در تورنتو است، خریداران سراسر کانادا و ایالات متحده را به تا ۵۰ درصد تخفیف در مغازه‌های خواربار فروشی متصل می‌کند. در ماه جولای، برنامه Too Good To Go مستقر در کپنهاگ در تورنتو راه اندازی شد و قرار است در اواخر امسال در سایر شهرهای کانادا نیز راه اندازی شود. و یک فروشگاه خواربارفروشی Rescued Food Market با پسماند صفر، با پرداخت آن مقدار که فکر می‌کنید کافی است، در ۱ اکتبر در ونکوور درهای خود را باز می‌کند.

کانادایی‌ها می‌توانند اشتهای پایداری برای غذاهایی داشته باشند که در غیر این صورت ممکن است هدر بروند. Charlebois می‌گوید: من فکر می‌کنم فرهنگ به آرامی در حال تغییر است. ممکن است بازاری برای نجات مواد غذایی وجود داشته باشد.

اکثر کانادایی‌ها (۸۶ درصد) از سال ۲۰۲۰ متوجه افزایش قیمت مواد غذایی شده اند، اما تعداد کمی دقیقاً می‌دانند که باید چقدر پول بپردازند. تقریباً یک نفر از هر سه نفر (۳۳.۶ درصد) از هزینه مواد غذایی قبل از ورود به مغازه خواربار بی‌اطلاع هستند.

پاسخ دهندگان گزارش کردند، بیشترین افزایش قیمت در گوشت (۵۱.۸ درصد) و پس از آن خواروبار (۱۵.۷ درصد)، سبزیجات (۱۰.۵ درصد) و میوه‌ها (۹.۱ درصد) مشاهده شده است.

براساس Statistics Canada، قیمت گوشت در شش ماه گذشته هفت درصد و خواروبار ۱.۴ درصد افزایش یافته است. اما برخلاف تصور، قیمت سبزیجات و میوه‌ها به طور کلی کاهش یافته است.

Charlebois می‌گوید: بسیاری از کانادایی‌ها از قیمت مواد غذایی بی‌اطلاع هستند. بنابراین آن‌ها نگران قیمت مواد غذایی هستند بدون اینکه هیچ مرجع ذهنی در ذهنشان وجود داشته باشد که بدانند چقدر باید برای برخی محصولات بیشتر هزینه کنند.

بر اساس این گزارش، قیمت بالای مواد غذایی بر رفتار خرید تأثیر می‌گذارد. تقریبا نیمی (۴۹ درصد) از کانادایی‌ها می‌گویند، خرید گوشت خود را در نتیجه افزایش قیمت‌ها کاهش داده اند. آلبرتایی‌ها با ۵۷ درصد بیشتر خرید گوشت خود را کاهش داده اند. انتاریو و کبک حداقل ۴۶ درصد.

Charlebois می‌گوید، این تکرار آنچه است در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد. با افزایش قیمت گوشت گاو، کانادایی‌ها خرید خود را کاهش دادند.

تفاوتهای نسلی قابل توجهی در مورد آگاهی از تورم مواد غذایی وجود داشت: Boomers بیشتر به قیمت بالای مواد غذایی (۹۳ درصد) حساس بودند، پس از آن Gen Xers با (۸۹ درصد)، millennials‌ها (۷۹ درصد) و Gen Zsبا (۶۸ درصد) در رده‌های بعدی هستند.

Charlebois می‌گوید، در حالی که برخی از Gen Zs هنوز ممکن است با والدین خود زندگی کنند و خواربار خود را خریداری نکنند، اکثر millennials در حال حاضر به تنهایی کار می‌کنند. او این نتایج را به طور بالقوه نشان دهنده انتظارات ریشه دار در مورد مقرون به صرفه بودن غذا می‌داند.

او می‌گوید: شاید نسل‌های قدیمی در واقع به دوران غذای ارزان و کالری کم عادت کرده اند. در حالی که نسل‌های جوان پذیرفته‌اند که شاید سبد غذایی ما همیشه در کانادا بسیار مقرون به صرفه بوده است.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

اخبار کانادا

نورهای نادر Northern، ونکوور، کلگری و حتی نیویورک را خیره می‌کنند

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بسیاری از مردم در آمریکای شمالی، نورهای نادر حاصل از شفق قطبی که دوشنبه شب آسمان را روشن کردند، دیدند. ویدئوها و عکسهای باورنکردنی از کسانی که خوش شانس بودند و به صورت واضح از نورها دیدن کردند، به اشتراک گذاشته شد، از جمله آن‌ها در Winnipeg، کلگری و حتی ونکوور.

دکتر Harvey Richer پروفسور نجوم UBC می‌گوید، ونکووری‌ها قبلاً توانسته‌اند Northern Lights را ببینند، اما این مورد نسبتاً نادر است و اگر تصادفاً آن را دیدید، شرایط دیشب عالی بوده است.

او می‌گوید شفق قطبی به دلیل برخورد موجی قوی از ذرات با بار منفی خورشید، به کره زمین اتفاق می‌افتد و یک شعله خورشیدی ایجاد می‌کند.

Richer در مورد گستره وسیع نمایش دوشنبه شب گفت، شما می‌توانستید شفق قطبی را تا جنوب شهر نیویورک ببینید.

یک عکاس محلی توانست یک تایم لپس نادر از این منظره را در ونکوور بگیرد.

Diego Rebello نوشت: هنوز باور نمی‌کنم که دیشب توانستم شفق قطبی را در ونکوور از نزدیک ببینیم!

Richer می‌گوید، انتظار می‌رود شعله‌های خورشیدی، که همه اینها را ایجاد کرده است، تا عصر سه شنبه به تابیدن به زمین ادامه دهد که می‌تواند شبکه برق را خراب کند.

وی گفت، ممکن است قطعی برق و مواردی از این دست وجود داشته باشد، اما من انتظار ندارم رویداد شدیدی از این شعله‌ی خاص رخ دهد. در صورت بروز شعله‌های بزرگتر، ممکن است با مشکلات جدی‌تری مواجه شویم.

از جمله کسانی که خوش شانس بودند و این نمایش را دور از نور شهر دیدند، Pedro Pascal بازیگر سریال بازی تاج و تخت بود که تصویری از نمای خود را فیلمبرداری کرد و آن را در شبکه‌های اجتماعی برای ۲.۳ میلیون دنبال کننده خود منتشر کرد.

دور دیگری از شفق‌های قطبی برای سه شنبه شب پیش بینی می‌شود، با این حال، ممکن است ناامید کننده باشد زیرا انتظار می‌رود در برخی مناطق، شاهد پوشش ابر باشید که می‌تواند دید شما را خراب کند.

رصدخانه Mount Washington توانست Northern Lights را از دید خود درNew Hampshire ردیابی کند.

این رصدخانه در رسانه‌های اجتماعی نوشت: این اولین بار برای ما بود که آن‌ها را شخصاً مشاهده می‌کردیم و این بسیار هیجان‌انگیز بود.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

پیش بینی زمستانی تورنتو، انتظار می‌رود اولین بارش برف در این ماه رخ دهد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تقریباً زمان بیرون آوردن پاروها فرا رسیده است. The Old Farmer’s Almanac پیش بینی زمستان تورنتو را منتشر کرده، برف تقریباً نزدیک است.

بر اساس آخرین چشم انداز، کسانی که در 6ix هستند، می‌توانند تا پایان ماه شاهد بارش برف باشند.

در حال حاضر، انتظار می‌رود، شهر در هفته ۲۴ تا ۳۱ اکتبر با کمی برف و باران مواجه شود.

در هفته اول ماه نوامبر، انباشت بیشتری انتظار می‌رود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت و هفته آخر نوامبر انتظار برف و بوران داریم.

علاوه بر این، پیش بینی می‌شود دما «بسیار سرد» باشد، به طوری که در اکتبر دما حدود ۳ درجه سانتیگراد زیر میانیگن ​​و در نوامبر حدود ۴ درجه سانتی گراد زیر میانگین خواهد بود. ​

Weather Network پیش بینی کرده است، انتاریو امسال می‌تواند بدترین آب و هوای زمستانی در ۲۵ سال گذشته را شاهد باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

افزایش قیمت مواد غذایی در کانادا به مردم شوک وارد کرده است

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

آمارهای جدید در کانادا، از بالا رفتن میانگین قیمت خرده فروشی مواد غذایی و درصد تغییر قیمت‌ها در آگوست ۲۰۲۱ خبر می‌دهند، که بسیاری از اقلام مصرفی خانوارها بسیار گران شده‌اند.

این افزایش قیمت در برخی از اقلام از جمله گوشت بیشتر به چشم می‌خورد.

از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست امسال، قیمت گوشت بالغ بر ۶.۹ درصد افزایش قیمت پیدا کرده، در حالی که بیکن و ژامبون در همین مدت ۱۰.۹ درصد افزایش قیمت داشته اند.

به عنوان مثال، قیمت یک کیلوگرم گوشت راسته در ماه آگوست ۲۵.۳۳ دلار و یک کیلو دنده کبابی ۳۹.۲۶ دلار بوده است. تحقیقات نشان می‌دهند، قیمت یک عدد بیکن ۵۰۰ گرمی با ۸.۲۴ دلار افزایش، بیشترین میزان افزایش قیمت را داشته است.

قیمت شیر هموژنیزه چهار لیتری، به ۶.۱۲ دلار و قیمت شیر تازه ۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

قیمت کره ۴۵۴ گرمی با ۱۰.۲ درصد افزایش به ۵.۵۲ دلار و قیمت دوازده عدد تخم مرغ با ۷.۹ درصد افزایش به ۳.۹۱ دلار رسیده است.

قیمت قهوه فوری ۲۰۰ گرمی، با ۱۲ درصد افزایش به ۷.۱۴ دلار، و ۱ کیلو سیب با ۶.۸ درصد افزایش به ۴.۹۷ دلار رسیده است.

به طور کلی Statics Canada می‌گوید، قیمت مواد غذایی از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۱، بالغ بر ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

اما بررسی‌های آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی دانشگاه دالاهوسی می‌گوید، قیمت مواد غذایی در کانادا افزایش ۵ درصدی داشته است.

تحقیقات می‌گویند، گرانی مواد غذایی به دلیل تغییر الگوهای آب و هوایی و چالش‌های لجستیکی ناشی از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ اتفاق افتاده است.

نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهند، بسیاری از کانادایی‌ها به دلیل قیمت بالای مواد غذایی، شیوه خرید خود را تغییر داده‌اند.

تحقیقات دانشگاه دالاهوسی نیز نشان می‌دهد، ۸۶ درصد از کانادایی‌های شرکت‌کننده در این تحقیق معتقدند، قیمت غذا نسبت به شش ماه قبل بالاتر رفته و آن‌ها بیش از پیش تمایل دارند از تخفیفات و کوپن‌های هفتگی استفاده کنند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!