Connect with us

اخبار کانادا

کمبود نیروی کار، مانع از بهتر شدن مشاغل در کانادا پس از کرونا می‌شود

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تقریباً اکتبر است، اما خدمه Romaniuk Heating and Air Conditioning چندین هفته دیگر کولرهای گازی را در ادمونتون نصب می‌کنند.

قبول سفارشات این شرکت که در طول همه گیری رونق یافته بود، متوقف شده است، زیرا ماه‌ها برای یافتن کارگران کافی تلاش کرده و موفق نشده است.

اوضاع بسیار وخیم است، به طوری که خدمه‌ای از انتاریو را برای کمک در آلبرتا و بریتیش کلمبیا به آنجا می‌کشاند.

Collin Goodyear مدیر کل شرکت در آلبرتا می‌گوید: ما خدمه خود را سه برابر کرده ایم. ما دائما در حال استخدام هستیم.

در هفته گذشته، ما حدود هشت نفر را به صورت محلی استخدام کرده ایم.

بر اساس آخرین داده‌های مربوط به فرصت‌های شغلی Statistics Canada، با وجود نرخ بیکاری ملی بالای هفت درصد، کمبود نیروی کار در سراسر کشور در چندین بخش مختلف اقتصاد به چشم می‌خورد. ناتوانی در یافتن کارگران کافی مانع بهبود اقتصادی پس از همه گیری می‌شود.

به عنوان مثال، در صنعت مهمان نوازی، روسای خدمات غذایی سعی می‌کنند کارگرانی را که در طول بیماری همه گیر کار را ترک کرده‌اند با تقسیم سود، پاداش و مزایای سلامتی و سایر مزایا، وسوسه کنند.

Ernie Tsu مالک Trolley ۵ Community Brewpub در کلگری و رئیس اتحادیه هتلداری آلبرتا می‌گوید: عدم اعتماد به صنعت ما به این دلیل است که مجبور شدیم در ۱۸ تا ۱۹ ماه اخیر بارها باز و بسته شویم.

وی گفت: برای ما تلاش برای بازگرداندن نیروی انسانی به صنعت، مولفه شماره ۱ فعلی مورد نیاز دولت است که صنعت ما باز بماند.

در Lazy Loaf & Kettle در Calgary، به ازای هر ۲۰ مصاحبه‌ای که برای تکمیل موقعیت طراحی شده است، معمولاً فقط یک یا دو نفر حضور می‌یابند.

Matt Proctor مدیر کافه می‌گوید: در ابتدا واقعاً ناامید کننده بود. اما این مرحله، قابل انتظار بود.

بر اساس نتایج مطالعه‌ای که صبح چهارشنبه توسط Business Development Bank of Canada (BDC) یک شرکت Crown که به کارآفرینان کمک می‌کند منتشر شد، پنجاه و پنج درصد از مشاغل کوچک و متوسط ​​در کانادا در تلاش هستند تا کارگران مورد نیاز خود را استخدام کنند، که این امر رشد را محدود کرده و مشاغل را مجبور به تأخیر یا امتناع از سفارشات جدید می‌کند.

Pierre Cléroux اقتصاددان ارشد BDC گفت: این در همه جا وجود دارد. در هر صنعت و هر قسمت از کشور وجود دارد. در برخی از مناطق کشور مانند کبک و B. C حادتر است.

یافته‌های کلیدی این مطالعه عبارتند از: ۶۴ درصد کارآفرینان می‌گویند، رشد آن‌ها به دلیل کمبود نیروی کار محدود شده است. ۶۱ درصد گزارش می‌دهند، باید ساعات کار خود و/یا کارکنان خود را افزایش دهند، و ۴۴ درصد تأخیر داشته یا قادر به تحویل سفارشات به مشتریان نیستند.

این مطالعه بر اساس نظرسنجی از ۱۲۵۱ کارآفرین کانادایی و نظرسنجی از ۳۰۰۰ کانادایی در مورد شغل آن‌ها انجام شده است.

برخی از گروه‌های تجاری از مزایای درآمد فدرال، مانند مزایای بازیابی کانادا (CRB) انتقاد کرده و استدلال می‌کنند، در حالی که به بیکاران کمک کرده اند، اکنون با جلوگیری از کار کردن، بازار کار را بدتر کرده اند.

Cléroux گفت، کمبود نیروی کار بسیار پیچیده‌تر است، با توجه به افزایش جمعیت کشور و تعداد محدود مهاجران که در طول همه گیری COVID-19 به کانادا رسیده اند. علاوه بر این، بسیاری از مشاغل پیش از اعلام همه گیری در مارس ۲۰۲۰ در تلاش برای یافتن کارمند بودند.

CRB و سایر مزایای همه گیری فدرال در ۲۳ اکتبر به پایان می‌رسد.

Cléroux در مورد کمبود نیروی کار گفت: این از بین نمی‌رود. این برای ما باقی می‌ماند.

او گفت، این بیماری همه گیر بازار کار را تحت تأثیر قرار داده است و حدود ۲۰ درصد از کانادایی‌هایی که شغل خود را از دست داده‌اند به بخش دیگری نقل مکان کرده اند.

همه نمی‌توانند در صنعت مورد علاقه خود یا با دستمزد مورد علاقه خود کار پیدا کنند.

Kent Cranmer از کلگری بیش از سه سال در یک شرکت ساختمانی بزرگ کار می‌کرد تا اینکه شش ماه پیش اخراج شد.

او می‌گوید: من فکر می‌کردم این کار تا پایان عمر تا زمان بازنشستگی‌ام خواهد بود. حالا من واقعاً نمی‌دانم کجا خواهم رفت.

در این میان، این شخص ۵۷ساله همچنان رزومه خود را کنار گذاشته و به کار موقت بسنده می‌کند.

Cranmer در مورد پرداخت اجاره بها پس از کاهش درآمد خود گفت، من در حال مبارزه هستم. من واقعا نگران همه چیز هستم.

مشاغل در حال افزایش دستمزد و بسته‌های مزایا برای جذب نیروی جدید هستند، اما چالش‌های کارکنان همچنان ادامه دارد.

Sharlene Massie مالک آژانس کارکنان About Caling در کلگری می‌گوید: کارفرمایان واقعاً با مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. اکثر آن‌ها به ما زنگ می‌زنند درخواست کمک می‌کنند.

او گفت، برای برخی از افراد به دنبال شغل، بزرگترین چالش می‌تواند انتخاب بین چندین پیشنهاد شغلی باشد.

Massie گفت، جبهه کار واقعاً برای همه گیج کننده است. ما نرخ بیکاری واقعا بالایی داریم، بنابراین ما باید تعدادی از نامزدها داشته باشیم که به دنبال کار هستند و شغل را در سمت چپ، راست و مرکز قبول می‌کنند، و باید تعداد کمی شغل وجود داشته باشد، اما این به هیچ وجه اینطور نیست.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

اخبار کانادا

نورهای نادر Northern، ونکوور، کلگری و حتی نیویورک را خیره می‌کنند

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بسیاری از مردم در آمریکای شمالی، نورهای نادر حاصل از شفق قطبی که دوشنبه شب آسمان را روشن کردند، دیدند. ویدئوها و عکسهای باورنکردنی از کسانی که خوش شانس بودند و به صورت واضح از نورها دیدن کردند، به اشتراک گذاشته شد، از جمله آن‌ها در Winnipeg، کلگری و حتی ونکوور.

دکتر Harvey Richer پروفسور نجوم UBC می‌گوید، ونکووری‌ها قبلاً توانسته‌اند Northern Lights را ببینند، اما این مورد نسبتاً نادر است و اگر تصادفاً آن را دیدید، شرایط دیشب عالی بوده است.

او می‌گوید شفق قطبی به دلیل برخورد موجی قوی از ذرات با بار منفی خورشید، به کره زمین اتفاق می‌افتد و یک شعله خورشیدی ایجاد می‌کند.

Richer در مورد گستره وسیع نمایش دوشنبه شب گفت، شما می‌توانستید شفق قطبی را تا جنوب شهر نیویورک ببینید.

یک عکاس محلی توانست یک تایم لپس نادر از این منظره را در ونکوور بگیرد.

Diego Rebello نوشت: هنوز باور نمی‌کنم که دیشب توانستم شفق قطبی را در ونکوور از نزدیک ببینیم!

Richer می‌گوید، انتظار می‌رود شعله‌های خورشیدی، که همه اینها را ایجاد کرده است، تا عصر سه شنبه به تابیدن به زمین ادامه دهد که می‌تواند شبکه برق را خراب کند.

وی گفت، ممکن است قطعی برق و مواردی از این دست وجود داشته باشد، اما من انتظار ندارم رویداد شدیدی از این شعله‌ی خاص رخ دهد. در صورت بروز شعله‌های بزرگتر، ممکن است با مشکلات جدی‌تری مواجه شویم.

از جمله کسانی که خوش شانس بودند و این نمایش را دور از نور شهر دیدند، Pedro Pascal بازیگر سریال بازی تاج و تخت بود که تصویری از نمای خود را فیلمبرداری کرد و آن را در شبکه‌های اجتماعی برای ۲.۳ میلیون دنبال کننده خود منتشر کرد.

دور دیگری از شفق‌های قطبی برای سه شنبه شب پیش بینی می‌شود، با این حال، ممکن است ناامید کننده باشد زیرا انتظار می‌رود در برخی مناطق، شاهد پوشش ابر باشید که می‌تواند دید شما را خراب کند.

رصدخانه Mount Washington توانست Northern Lights را از دید خود درNew Hampshire ردیابی کند.

این رصدخانه در رسانه‌های اجتماعی نوشت: این اولین بار برای ما بود که آن‌ها را شخصاً مشاهده می‌کردیم و این بسیار هیجان‌انگیز بود.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

پیش بینی زمستانی تورنتو، انتظار می‌رود اولین بارش برف در این ماه رخ دهد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تقریباً زمان بیرون آوردن پاروها فرا رسیده است. The Old Farmer’s Almanac پیش بینی زمستان تورنتو را منتشر کرده، برف تقریباً نزدیک است.

بر اساس آخرین چشم انداز، کسانی که در 6ix هستند، می‌توانند تا پایان ماه شاهد بارش برف باشند.

در حال حاضر، انتظار می‌رود، شهر در هفته ۲۴ تا ۳۱ اکتبر با کمی برف و باران مواجه شود.

در هفته اول ماه نوامبر، انباشت بیشتری انتظار می‌رود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت و هفته آخر نوامبر انتظار برف و بوران داریم.

علاوه بر این، پیش بینی می‌شود دما «بسیار سرد» باشد، به طوری که در اکتبر دما حدود ۳ درجه سانتیگراد زیر میانیگن ​​و در نوامبر حدود ۴ درجه سانتی گراد زیر میانگین خواهد بود. ​

Weather Network پیش بینی کرده است، انتاریو امسال می‌تواند بدترین آب و هوای زمستانی در ۲۵ سال گذشته را شاهد باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

افزایش قیمت مواد غذایی در کانادا به مردم شوک وارد کرده است

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

آمارهای جدید در کانادا، از بالا رفتن میانگین قیمت خرده فروشی مواد غذایی و درصد تغییر قیمت‌ها در آگوست ۲۰۲۱ خبر می‌دهند، که بسیاری از اقلام مصرفی خانوارها بسیار گران شده‌اند.

این افزایش قیمت در برخی از اقلام از جمله گوشت بیشتر به چشم می‌خورد.

از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست امسال، قیمت گوشت بالغ بر ۶.۹ درصد افزایش قیمت پیدا کرده، در حالی که بیکن و ژامبون در همین مدت ۱۰.۹ درصد افزایش قیمت داشته اند.

به عنوان مثال، قیمت یک کیلوگرم گوشت راسته در ماه آگوست ۲۵.۳۳ دلار و یک کیلو دنده کبابی ۳۹.۲۶ دلار بوده است. تحقیقات نشان می‌دهند، قیمت یک عدد بیکن ۵۰۰ گرمی با ۸.۲۴ دلار افزایش، بیشترین میزان افزایش قیمت را داشته است.

قیمت شیر هموژنیزه چهار لیتری، به ۶.۱۲ دلار و قیمت شیر تازه ۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

قیمت کره ۴۵۴ گرمی با ۱۰.۲ درصد افزایش به ۵.۵۲ دلار و قیمت دوازده عدد تخم مرغ با ۷.۹ درصد افزایش به ۳.۹۱ دلار رسیده است.

قیمت قهوه فوری ۲۰۰ گرمی، با ۱۲ درصد افزایش به ۷.۱۴ دلار، و ۱ کیلو سیب با ۶.۸ درصد افزایش به ۴.۹۷ دلار رسیده است.

به طور کلی Statics Canada می‌گوید، قیمت مواد غذایی از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۱، بالغ بر ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

اما بررسی‌های آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی دانشگاه دالاهوسی می‌گوید، قیمت مواد غذایی در کانادا افزایش ۵ درصدی داشته است.

تحقیقات می‌گویند، گرانی مواد غذایی به دلیل تغییر الگوهای آب و هوایی و چالش‌های لجستیکی ناشی از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ اتفاق افتاده است.

نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهند، بسیاری از کانادایی‌ها به دلیل قیمت بالای مواد غذایی، شیوه خرید خود را تغییر داده‌اند.

تحقیقات دانشگاه دالاهوسی نیز نشان می‌دهد، ۸۶ درصد از کانادایی‌های شرکت‌کننده در این تحقیق معتقدند، قیمت غذا نسبت به شش ماه قبل بالاتر رفته و آن‌ها بیش از پیش تمایل دارند از تخفیفات و کوپن‌های هفتگی استفاده کنند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!