Connect with us

اخبار کانادا

پیشنهادات آنلاین اسناد جعلی نشان می‌دهد، زمان گذرنامه ملی واکسیناسیون فرا رسیده است

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

پس از آنکه CBC News گزارش داد مجرمان سایبری پیشنهاد فروش مجوزهای واکسیناسیون جعلی استانی کانادایی به صورت آنلاین را ارائه می‌دهند، Don Davies نماینده حزب دموکرات از دولت جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور خواست سریعاً وارد عمل شود و یک سند ملی و ایمن واکسیناسیون ملی ارائه دهد.

Davies منتقد سلامت NDP در پارلمان گذشته گفت: اگر دولت فدرال برای گذرنامه ملی واکسن عجله کند، فرصت جعل و جایگزین‌ها را کاهش می‌دهد و گذرنامه استاندارد و موثر و کارآمدی را برای همه کانادایی‌ها فراهم می‌کند.

Davies گفت، دولت فدرال باید رهبری بیشتری از خود نشان دهد و از اشاره به صلاحیت استانی در زمینه بهداشت، به عنوان بهانه‌ای برای اقدام نکردن خودداری کند.

Davies در این باره می‌گوید: دودلی کردن و تاخیر در این مرحله مضحک است. ما برای پاسپورت واکسن کانادایی به پاسپورت کاملاً مطمئن نیاز داریم و چه کسانی در شرایط ایده آل‌تری نسبت به دولت ملی این کشور، برای ایجاد آن قرار دارد؟

Davies گفت، چشم‌انداز صدور گواهی واکسیناسیون جعلی کانادا برای فروش نگران کننده است، زیرا می‌تواند اعتماد به سیستم بهداشتی را تضعیف کند.

او گفت: ما باید این را از بین ببریم. ما نمونه‌های اولیه این جعلیات را می‌بینیم. من فکر می‌کنم ما باید قبل از اینکه به یک مشکل بزرگتر تبدیل شود، به این موضوع بپردازیم.

تحقیقات CBC News نشان داد فروشندگان آنلاین در مکان‌هایی مانند تلگرام و وب‌های تاریک، گواهی واکسیناسیون جعلی را برای چندین استان مختلف کانادا ارائه می‌دهند. فروشندگان همچنین ادعا می‌کنند که می‌توانند داده‌های جعلی واکسیناسیون را به وب سایت‌های رسمی وزارت بهداشت اضافه کنند، ادعایی که توسط ادارات بهداشت استان رد شد.

CBC News چندین کانال تلگرامی را مشاهده کرد که ادعا می‌کردند اعتبار واکسیناسیون را از منابعی مانند مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده (CDC) و خدمات بهداشت ملی انگلستان (NHS) ارائه می‌دهند، که می‌تواند توسط مسافران واکسینه نشده که سعی در ورود به کانادا دارند، استفاده شوند.

کارشناسان همچنین هشدار می‌دهند، ارائه گواهی واکسیناسیون جعلی همچنین می‌تواند منجر به سرقت هویت یا درخواست باج از سوی مجرمان سایبری شود.

Andrew MacKendrick سخنگوی Patty Hajdu وزیر بهداشت گفت، وزیر نگران است که گواهینامه‌های جعلی واکسیناسیون به صورت آنلاین به فروش برسد و ادارات دولتی در حال توسعه سیستمی برای اثبات ایمن‌سازی هستند.

Theresa Tam مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا گفت، دفتر وی از این مشکل آگاه است و بر روی راه حل‌ها کار می‌کند.

Tam به خبرنگاران گفت: استان‌ها اقدامات خود را خواهند داشت اما این موضوعی است که همه ما از آن مطلع هستیم.

Tam گفت، آژانس بهداشت عمومی کانادا با استانها و مناطق کار می‌کند تا راه‌هایی برای استانداردسازی اسناد اثبات واکسیناسیون، از جمله اسناد الکترونیکی پیدا کند.

Tam گفت، این آژانس همچنین با کشورهای دیگر در حال توسعه یک استاندارد بین المللی برای اثبات واکسیناسیون است.

Tam گفت: ما در سطح بین المللی با دیگر شرکای خود و WHO، سایر کشورها از جمله G۷، G۲۰ و دیگران در زمینه اثبات واکسیناسیون برای سفرهای بین المللی بسیار سخت کار کرده ایم.

بنابراین همه اینها در حال حاضر در دست انجام است و بخشی از آن بر اساس رویکرد اعتبارسنجی برای تشخیص متقابل است، اما همچنین برای ایجاد برخی ویژگی‌های خاص برای به حداقل رساندن نسخه‌های تقلبی یا تلاش‌های تقلب کار می‌شود.

Tam پیشنهاد کرد، دولت همچنین می‌تواند سایت‌هایی را که گواهی جعلی برای فروش ارائه می‌دهند، تعطیل کند.

او گفت: شاید این سوالی باشد که ما آن را به سایر ادارات دولتی نیز بازگردانیم، زیرا من فکر می‌کنم راه‌هایی وجود دارد که بخش‌های دیگر می‌توانند با برخی از سایت‌هایی که این گواهی‌های جعلی را ارائه می‌دهند برخورد کنند. من فکر می‌کنم هر کشوری باید ابزارهایی برای بررسی داشته باشد که می‌تواند این گونه سایت‌ها و شیوه‌ها را کاهش دهد یا تعطیل کند.

Tam گفت، جریمه استفاده از اسناد جعلی اثبات واکسیناسیون برای ورود به کانادا می‌تواند تا ۷۵۰ هزار دلار افزایش یابد.

مجازات‌های استانی بسیار کمتر است. به عنوان مثال، جریمه در مانیتوبا برای ورود به یک تجارت غیر ضروری در صورت‌عدم واکسیناسیون تقریباً ۱۳۰۰ دلار است، در حالی که در انتاریو دروغ گفتن به یک کسب و کار در مورد وضعیت واکسیناسیون شما، می‌تواند جریمه ۷۵۰ دلاری را برای شما در پی داشته باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

اخبار کانادا

نورهای نادر Northern، ونکوور، کلگری و حتی نیویورک را خیره می‌کنند

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بسیاری از مردم در آمریکای شمالی، نورهای نادر حاصل از شفق قطبی که دوشنبه شب آسمان را روشن کردند، دیدند. ویدئوها و عکسهای باورنکردنی از کسانی که خوش شانس بودند و به صورت واضح از نورها دیدن کردند، به اشتراک گذاشته شد، از جمله آن‌ها در Winnipeg، کلگری و حتی ونکوور.

دکتر Harvey Richer پروفسور نجوم UBC می‌گوید، ونکووری‌ها قبلاً توانسته‌اند Northern Lights را ببینند، اما این مورد نسبتاً نادر است و اگر تصادفاً آن را دیدید، شرایط دیشب عالی بوده است.

او می‌گوید شفق قطبی به دلیل برخورد موجی قوی از ذرات با بار منفی خورشید، به کره زمین اتفاق می‌افتد و یک شعله خورشیدی ایجاد می‌کند.

Richer در مورد گستره وسیع نمایش دوشنبه شب گفت، شما می‌توانستید شفق قطبی را تا جنوب شهر نیویورک ببینید.

یک عکاس محلی توانست یک تایم لپس نادر از این منظره را در ونکوور بگیرد.

Diego Rebello نوشت: هنوز باور نمی‌کنم که دیشب توانستم شفق قطبی را در ونکوور از نزدیک ببینیم!

Richer می‌گوید، انتظار می‌رود شعله‌های خورشیدی، که همه اینها را ایجاد کرده است، تا عصر سه شنبه به تابیدن به زمین ادامه دهد که می‌تواند شبکه برق را خراب کند.

وی گفت، ممکن است قطعی برق و مواردی از این دست وجود داشته باشد، اما من انتظار ندارم رویداد شدیدی از این شعله‌ی خاص رخ دهد. در صورت بروز شعله‌های بزرگتر، ممکن است با مشکلات جدی‌تری مواجه شویم.

از جمله کسانی که خوش شانس بودند و این نمایش را دور از نور شهر دیدند، Pedro Pascal بازیگر سریال بازی تاج و تخت بود که تصویری از نمای خود را فیلمبرداری کرد و آن را در شبکه‌های اجتماعی برای ۲.۳ میلیون دنبال کننده خود منتشر کرد.

دور دیگری از شفق‌های قطبی برای سه شنبه شب پیش بینی می‌شود، با این حال، ممکن است ناامید کننده باشد زیرا انتظار می‌رود در برخی مناطق، شاهد پوشش ابر باشید که می‌تواند دید شما را خراب کند.

رصدخانه Mount Washington توانست Northern Lights را از دید خود درNew Hampshire ردیابی کند.

این رصدخانه در رسانه‌های اجتماعی نوشت: این اولین بار برای ما بود که آن‌ها را شخصاً مشاهده می‌کردیم و این بسیار هیجان‌انگیز بود.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

پیش بینی زمستانی تورنتو، انتظار می‌رود اولین بارش برف در این ماه رخ دهد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تقریباً زمان بیرون آوردن پاروها فرا رسیده است. The Old Farmer’s Almanac پیش بینی زمستان تورنتو را منتشر کرده، برف تقریباً نزدیک است.

بر اساس آخرین چشم انداز، کسانی که در 6ix هستند، می‌توانند تا پایان ماه شاهد بارش برف باشند.

در حال حاضر، انتظار می‌رود، شهر در هفته ۲۴ تا ۳۱ اکتبر با کمی برف و باران مواجه شود.

در هفته اول ماه نوامبر، انباشت بیشتری انتظار می‌رود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت و هفته آخر نوامبر انتظار برف و بوران داریم.

علاوه بر این، پیش بینی می‌شود دما «بسیار سرد» باشد، به طوری که در اکتبر دما حدود ۳ درجه سانتیگراد زیر میانیگن ​​و در نوامبر حدود ۴ درجه سانتی گراد زیر میانگین خواهد بود. ​

Weather Network پیش بینی کرده است، انتاریو امسال می‌تواند بدترین آب و هوای زمستانی در ۲۵ سال گذشته را شاهد باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

افزایش قیمت مواد غذایی در کانادا به مردم شوک وارد کرده است

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

آمارهای جدید در کانادا، از بالا رفتن میانگین قیمت خرده فروشی مواد غذایی و درصد تغییر قیمت‌ها در آگوست ۲۰۲۱ خبر می‌دهند، که بسیاری از اقلام مصرفی خانوارها بسیار گران شده‌اند.

این افزایش قیمت در برخی از اقلام از جمله گوشت بیشتر به چشم می‌خورد.

از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست امسال، قیمت گوشت بالغ بر ۶.۹ درصد افزایش قیمت پیدا کرده، در حالی که بیکن و ژامبون در همین مدت ۱۰.۹ درصد افزایش قیمت داشته اند.

به عنوان مثال، قیمت یک کیلوگرم گوشت راسته در ماه آگوست ۲۵.۳۳ دلار و یک کیلو دنده کبابی ۳۹.۲۶ دلار بوده است. تحقیقات نشان می‌دهند، قیمت یک عدد بیکن ۵۰۰ گرمی با ۸.۲۴ دلار افزایش، بیشترین میزان افزایش قیمت را داشته است.

قیمت شیر هموژنیزه چهار لیتری، به ۶.۱۲ دلار و قیمت شیر تازه ۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

قیمت کره ۴۵۴ گرمی با ۱۰.۲ درصد افزایش به ۵.۵۲ دلار و قیمت دوازده عدد تخم مرغ با ۷.۹ درصد افزایش به ۳.۹۱ دلار رسیده است.

قیمت قهوه فوری ۲۰۰ گرمی، با ۱۲ درصد افزایش به ۷.۱۴ دلار، و ۱ کیلو سیب با ۶.۸ درصد افزایش به ۴.۹۷ دلار رسیده است.

به طور کلی Statics Canada می‌گوید، قیمت مواد غذایی از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۱، بالغ بر ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

اما بررسی‌های آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی دانشگاه دالاهوسی می‌گوید، قیمت مواد غذایی در کانادا افزایش ۵ درصدی داشته است.

تحقیقات می‌گویند، گرانی مواد غذایی به دلیل تغییر الگوهای آب و هوایی و چالش‌های لجستیکی ناشی از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ اتفاق افتاده است.

نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهند، بسیاری از کانادایی‌ها به دلیل قیمت بالای مواد غذایی، شیوه خرید خود را تغییر داده‌اند.

تحقیقات دانشگاه دالاهوسی نیز نشان می‌دهد، ۸۶ درصد از کانادایی‌های شرکت‌کننده در این تحقیق معتقدند، قیمت غذا نسبت به شش ماه قبل بالاتر رفته و آن‌ها بیش از پیش تمایل دارند از تخفیفات و کوپن‌های هفتگی استفاده کنند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!