Connect with us

اخبار کانادا

Fraser Health یک داروخانه را پس از استفاده مجدد از سرنگ ها، از برنامه واکسن COVID-19 تعلیق کرد

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

اداره Fraser Health بریتیش کلمبیا می‌گوید، داروخانه‌ای را پس از استفاده مجدد از سرنگ واکسن COVID-19 برای بیماران، تعطیل کرده است.

مقام بهداشتی نام داروخانه‌ای را که تعلیق کرده است یا تعداد بیمارانی که واکسن با سرنگ استفاده شده به آن‌ها تزریق شده اعلام نکرد، این داروخانه از لوله پلاستیکی که محلول واکسن را در خود نگه می‌دارد مجددا استفاده کرده است، نه سوزن.

اما CBC News متوجه شده است که اتفاق مورد بحث در داروخانه Ultracare Guardian در New Westminster, B. C رخ داده است.

Fraser Health در بیانیه‌ای گفت، ما از حادثه‌ای در ارتباط با پیشگیری و کنترل عفونت در هنگام واکسیناسیون COVID-19 آگاه شدیم، که در آن سرنگ‌ها در داروخانه یکی از جوامع ما مورد استفاده مجدد قرار گرفته بود.

در این بیانیه آمده است: ما هر گونه کنترلی را بسیار جدی می‌گیریم.

احتمال قرارگیری در معرض بیماری

این حادثه به این معنی است که افرادی که در تاریخهای خاصی واکسن COVID-19 را در این داروخانه دریافت کرده اند، به طور بالقوه در معرض بیماری بوده اند.

Fraser Health می‌گوید، خطر ابتلا به بیماری‌های منتقله از راه خون با استفاده از سرنگ کم است، اما افراد مبتلا باید مورد آزمایش و تحت نظر پزشک قرار بگیرند.

Corinn Jockisch می‌گوید، دومین دوز خود را در داروخانه Ultracare Guardian در ۲۵ آگوست دریافت کرده و هفته گذشته، نامه‌ای از Fraser Health دریافت کرد که از او می‌خواست با یک پرستار بهداشت عمومی تماس بگیرد.

Jockisch، ۳۵ساله می‌گوید، به او گفته‌اند داروخانه از سرنگ مصرف شده استفاده کرده است و در نتیجه ممکن است در معرض بیماری‌هایی مانند هپاتیت C، هپاتیت B و HIV قرار گرفته باشد.

او می‌گوید: من ابتدا غافلگیر و دچار شوک شدم، زیرا هنوز مطمئن نیستم که این به چه معنی است و چقدر جدی است. من ناراحت شدم. من واقعاً ناراحت شدم.

Jockisch اکنون باید مجموعه‌ای از آزمایشات خون را در چند ماه آینده انجام دهد تا هرگونه عفونت ناشی از این حادثه منتفی شود.

این واقعاً غیر قابل توجیه است و من نمی‌توانم بفهمم چرا.

Jockisch گفت، تأخیری در تماس او با Fraser Health به وجود آمد که به دلیل اشتباه در اطلاعات تماس وی بود.

دانستن این که برای یک ماه کامل، من به طور نادانسته در حال گردش بودم، واقعاً جایی است که مرا دیوانه می‌کند.

داروساز اخراج شد

Fabina Kara صاحب داروخانه گفت، ده‌ها نفر ممکن است تحت تأثیر قرار گرفته باشند.

او می‌گوید: قلب من برای این بیماران بسیار ناراحت است، هرگز نباید این اتفاق می‌افتاد.

Kara می‌گوید داروساز درگیر اخراج شده است و او با Fraser Health همکاری می‌کند تا مطمئن شود با تمام بیماران مبتلا تماس گرفته شده و اقدامات لازم برای اطمینان از ایمنی آن‌ها انجام شود.

Kara می‌گوید، وی داروساز است و بیش از ۳۰ سال سابقه کار دارد، و این خطا بهانه‌ای ندارد.

ایمنی داروخانه

کالج داروسازان بریتیش کلمبیا، که مسئول صدور مجوز و تنظیم داروسازان در استان است می‌گوید، در حال تحقیق است و برای محافظت در برابر خطر آسیب به بیماران اقدام کرده است.

طبق اطلاعیه‌ای در وب سایت کالج، داروساز Bhanu Prasad Seelaboyina با امضای موافقت نامه‌ای از انجام تزریقات و فعالیت به عنوان مدیر داروخانه منع شده است. گواهینامه مدیریت داروی وی نیز لغو شده است.

در این اطلاعیه آمده است، او اعتراف کرده است که از لوله‌های سرنگ برای ۲۴ بیمار در ۲۴ تا ۲۶ آگوست، در حالی که مدیر داروخانه بوده، استفاده مجدد کرده است.

انجمن داروسازی B. C. در بیانیه‌ای اعلام کرد، از این حادثه مطلع شده است و می‌گوید کالج به سرعت حرکت می‌کند، تا بفهمد چگونه نقض ایمنی رخ داده است، زیرا ما می‌خواهیم از سلامت بیماران اطمینان حاصل کنیم و هیچ شکی در مورد برنامه واکسن COVID-19 وجود ندارد.

در آن گفته شد داروسازان در B. C. برای استفاده از سوزن و سرنگ جداگانه استریل برای هر تزریق، که از الزامات راهنمای واکسیناسیون کانادا است، آموزش دیده اند.

Jockisch گفت، هنوز معتقد است واکسیناسیون علیه COVID-19 مهم است و مردم را به این کار تشویق می‌کند.

این کاری است که ما باید انجام دهیم تا به جلو حرکت کنیم.

روز دوشنبه، استان گفت، ۸۷.۷ درصد از افراد واجد شرایط ۱۲ سال به بالا در B. C. اولین دوز واکسن COVID-19 خود را دریافت کرده‌اند و ۸۰.۵ درصد نیز هر دو دوز را دریافت کرده اند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

اخبار کانادا

نورهای نادر Northern، ونکوور، کلگری و حتی نیویورک را خیره می‌کنند

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بسیاری از مردم در آمریکای شمالی، نورهای نادر حاصل از شفق قطبی که دوشنبه شب آسمان را روشن کردند، دیدند. ویدئوها و عکسهای باورنکردنی از کسانی که خوش شانس بودند و به صورت واضح از نورها دیدن کردند، به اشتراک گذاشته شد، از جمله آن‌ها در Winnipeg، کلگری و حتی ونکوور.

دکتر Harvey Richer پروفسور نجوم UBC می‌گوید، ونکووری‌ها قبلاً توانسته‌اند Northern Lights را ببینند، اما این مورد نسبتاً نادر است و اگر تصادفاً آن را دیدید، شرایط دیشب عالی بوده است.

او می‌گوید شفق قطبی به دلیل برخورد موجی قوی از ذرات با بار منفی خورشید، به کره زمین اتفاق می‌افتد و یک شعله خورشیدی ایجاد می‌کند.

Richer در مورد گستره وسیع نمایش دوشنبه شب گفت، شما می‌توانستید شفق قطبی را تا جنوب شهر نیویورک ببینید.

یک عکاس محلی توانست یک تایم لپس نادر از این منظره را در ونکوور بگیرد.

Diego Rebello نوشت: هنوز باور نمی‌کنم که دیشب توانستم شفق قطبی را در ونکوور از نزدیک ببینیم!

Richer می‌گوید، انتظار می‌رود شعله‌های خورشیدی، که همه اینها را ایجاد کرده است، تا عصر سه شنبه به تابیدن به زمین ادامه دهد که می‌تواند شبکه برق را خراب کند.

وی گفت، ممکن است قطعی برق و مواردی از این دست وجود داشته باشد، اما من انتظار ندارم رویداد شدیدی از این شعله‌ی خاص رخ دهد. در صورت بروز شعله‌های بزرگتر، ممکن است با مشکلات جدی‌تری مواجه شویم.

از جمله کسانی که خوش شانس بودند و این نمایش را دور از نور شهر دیدند، Pedro Pascal بازیگر سریال بازی تاج و تخت بود که تصویری از نمای خود را فیلمبرداری کرد و آن را در شبکه‌های اجتماعی برای ۲.۳ میلیون دنبال کننده خود منتشر کرد.

دور دیگری از شفق‌های قطبی برای سه شنبه شب پیش بینی می‌شود، با این حال، ممکن است ناامید کننده باشد زیرا انتظار می‌رود در برخی مناطق، شاهد پوشش ابر باشید که می‌تواند دید شما را خراب کند.

رصدخانه Mount Washington توانست Northern Lights را از دید خود درNew Hampshire ردیابی کند.

این رصدخانه در رسانه‌های اجتماعی نوشت: این اولین بار برای ما بود که آن‌ها را شخصاً مشاهده می‌کردیم و این بسیار هیجان‌انگیز بود.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

پیش بینی زمستانی تورنتو، انتظار می‌رود اولین بارش برف در این ماه رخ دهد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تقریباً زمان بیرون آوردن پاروها فرا رسیده است. The Old Farmer’s Almanac پیش بینی زمستان تورنتو را منتشر کرده، برف تقریباً نزدیک است.

بر اساس آخرین چشم انداز، کسانی که در 6ix هستند، می‌توانند تا پایان ماه شاهد بارش برف باشند.

در حال حاضر، انتظار می‌رود، شهر در هفته ۲۴ تا ۳۱ اکتبر با کمی برف و باران مواجه شود.

در هفته اول ماه نوامبر، انباشت بیشتری انتظار می‌رود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت و هفته آخر نوامبر انتظار برف و بوران داریم.

علاوه بر این، پیش بینی می‌شود دما «بسیار سرد» باشد، به طوری که در اکتبر دما حدود ۳ درجه سانتیگراد زیر میانیگن ​​و در نوامبر حدود ۴ درجه سانتی گراد زیر میانگین خواهد بود. ​

Weather Network پیش بینی کرده است، انتاریو امسال می‌تواند بدترین آب و هوای زمستانی در ۲۵ سال گذشته را شاهد باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

افزایش قیمت مواد غذایی در کانادا به مردم شوک وارد کرده است

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

آمارهای جدید در کانادا، از بالا رفتن میانگین قیمت خرده فروشی مواد غذایی و درصد تغییر قیمت‌ها در آگوست ۲۰۲۱ خبر می‌دهند، که بسیاری از اقلام مصرفی خانوارها بسیار گران شده‌اند.

این افزایش قیمت در برخی از اقلام از جمله گوشت بیشتر به چشم می‌خورد.

از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست امسال، قیمت گوشت بالغ بر ۶.۹ درصد افزایش قیمت پیدا کرده، در حالی که بیکن و ژامبون در همین مدت ۱۰.۹ درصد افزایش قیمت داشته اند.

به عنوان مثال، قیمت یک کیلوگرم گوشت راسته در ماه آگوست ۲۵.۳۳ دلار و یک کیلو دنده کبابی ۳۹.۲۶ دلار بوده است. تحقیقات نشان می‌دهند، قیمت یک عدد بیکن ۵۰۰ گرمی با ۸.۲۴ دلار افزایش، بیشترین میزان افزایش قیمت را داشته است.

قیمت شیر هموژنیزه چهار لیتری، به ۶.۱۲ دلار و قیمت شیر تازه ۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

قیمت کره ۴۵۴ گرمی با ۱۰.۲ درصد افزایش به ۵.۵۲ دلار و قیمت دوازده عدد تخم مرغ با ۷.۹ درصد افزایش به ۳.۹۱ دلار رسیده است.

قیمت قهوه فوری ۲۰۰ گرمی، با ۱۲ درصد افزایش به ۷.۱۴ دلار، و ۱ کیلو سیب با ۶.۸ درصد افزایش به ۴.۹۷ دلار رسیده است.

به طور کلی Statics Canada می‌گوید، قیمت مواد غذایی از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۱، بالغ بر ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

اما بررسی‌های آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی دانشگاه دالاهوسی می‌گوید، قیمت مواد غذایی در کانادا افزایش ۵ درصدی داشته است.

تحقیقات می‌گویند، گرانی مواد غذایی به دلیل تغییر الگوهای آب و هوایی و چالش‌های لجستیکی ناشی از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ اتفاق افتاده است.

نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهند، بسیاری از کانادایی‌ها به دلیل قیمت بالای مواد غذایی، شیوه خرید خود را تغییر داده‌اند.

تحقیقات دانشگاه دالاهوسی نیز نشان می‌دهد، ۸۶ درصد از کانادایی‌های شرکت‌کننده در این تحقیق معتقدند، قیمت غذا نسبت به شش ماه قبل بالاتر رفته و آن‌ها بیش از پیش تمایل دارند از تخفیفات و کوپن‌های هفتگی استفاده کنند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!