Connect with us

اخبار کانادا

عجیب ترین قوانین و مقررات در کانادا

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

دانشجویانی که برای تحصیل به کانادا می‌روند به احتمال زیاد قوانین و مقررات کشور را جستجو می‌کنند. مثلاً، به راحتی می‌توانید قربانی یک قانون راهنمایی و رانندگی شوید که با آن آشنا نیستید، یک یا دو جریمه بپردازید یا از یک افسر پلیس اختار بگیرید. قوانین و مقررات برای حفظ نظم در جامعه و محافظت از مردم تنظیم شده است. با این حال، قوانین زیر شما را در مورد دلیل و داستان پشت آن‌ها متعجب می‌کند. در اینجا برخی از عجیب‌ترین قوانین و مقررات در کانادا آورده شده است.

1. موش‌های صحرایی

آیا می‌دانید داشتن موش حیوان خانگی در آلبرتا غیرقانونی است؟ در Port Coquitlam، می‌توانید تا ۴ موش به عنوان حیوان خانگی را در یک زمان نگهداری کنید.

2. سکوت در انتاریو

سوت زدن در پترولیا، انتاریو غیرقانونی است. بله شما آن را درست خواندید! این بدان معنا نیست که در با سوت زدن آهنگ مورد علاقه خود در خیابان توسط تیم SWAT جریمه بشید. با این حال، یک قانون واقعی وجود دارد که بر خلاف آن نوشته شده است، ماده ۳.۷۷۲. ۳.۶ در وب سایت شهر، که می‌گوید: «فریاد زدن، فریاد کشیدن، یا سوت زدن در همه زمانها ممنوع است.» به نظر می‌رسد انتاریو لذت بردن از آرامش و سکوت را به سطح کاملاً جدیدی می‌رساند!

3. خرید با سکه

یکی از عجیب‌ترین موارد غیرقانونی در کانادا پرداخت هزینه خرید با تعداد زیادی سکه است. طبق قانون کانادا، شما مجاز هستید حداکثر از ۲۵ لونی (سکه دلار کانادا) و فقط ۵ سکه ۲۵ سنت استفاده کنید. نگران نباشید، اگر به طور اتفاقی ۳۰ دلار به عنوان سکه لونی بپردازید، سرویس مخفی شما را ردیابی نمی‌کند، اما اگر برخی از فروشندگان به دلایلی از سکه متنفر باشند، ممکن است از این قانون علیه شما استفاده کنند! بنابراین بهتر است آن‌ها را صرف شکلات پمپ بنزین کنید.

4. سر و صدای طوطی

اگر طوطی‌ای در Oak Bay دارید، اگر با صدای بلند صحبت کند، می‌تواند باعص شود شما ۱۰۰ دلار جریمه شوید.

5. آدم برفی‌های بزرگ

خوب، به نظر می‌رسد که کسی باید چیزی در برابر تفریح ​​برفی داشته باشد زیرا یک قانون واقعی وجود دارد که می‌گوید شما نمی‌توانید یک آدم برفی بلندتر از ۳۰ اینچ داشته باشید. به نظر می‌رسد که مطمئناً داستانی در آنجا وجود دارد، شاید ترس از اینکه آدم برفی‌های غول پیکر جهان را فرا بگیرند!

6. نقاشی

نقاشی نردبان چوبی در آلبرتا خلاف قانون است. در همین حال، ظاهرا اتاوا چیزی در برابر رنگ بنفش دارد زیرا رنگ‌آمیزی درب خانه و گاراژ در آن غیرقانونی است! اگر در بیکنسفیلد، کبک زندگی می‌کنید، ممکن است شخصی از شما بخاطر رنگ‌آمیزی بیش از دو رنگ خانه شما شکایت کند!

7. از درخت بالا رفتن

اوشاوا دارای قانونی است که از بالا رفتن از درختان جلوگیری می‌کند، قانون محلی می‌گوید: «هیچ کس نباید در درخت یا قسمتی از درختی که در املاک شهرداری واقع شده است مداخله کند، از جمله این که به هر نحوی چسباندن، چسباندن یا قرار دادن هر چیزی را محدود می‌کند. به درخت یا قسمتی از درخت و بالا رفتن از درخت.» اگرچه ممکن است این قانون عجیب به نظر برسد، اما کمترین قانون است زیرا درخت نوردی می‌تواند خطرناک باشد.

8. یکشنبه بستنی ممنوع است

خوردن بستنی در خیابان بانک در اتاوا یکشنبه غیرقانونی است. هر روز دیگری خوب است، فقط یکشنبه آن را در خانه نگه دارید.

9. سرعت Wi-Fi را کند کنید

اوکسبریج، انتاریو قانونی دارد که اتصال Wi-Fi سریعتر از ۵۶K را ممنوع می‌کند.

10. بدون خزندگان در عموم

«پوشیدن» مار در ملاء عام یا حمل مارمولک حیوان خانگی بر خلاف قانون فردریکتون، قانون نیوبرانزویک است. اگر قصد دارید دوباره اجرای برجسته بریتنی اسپیرز را خلق کنید، باید یک مار جعلی تهیه کنید.

11. قوانین Maple Syrup

کانادا در مورد شربت افرا صحبت نمی‌کند. یک قانون کامل برای سس خوشمزه اختصاص داده شده است که می‌گوید ادعا می‌شود یک محصول شربت افرا است، در حالی که این گونه نیست. «هیچ شخصی نباید محصولی را در واردات، صادرات یا تجارت بین استان‌ها به گونه‌ای به بازار عرضه کند که به احتمال زیاد با یک محصول افرا اشتباه گرفته شود که درجه یا استانداردی تحت این مقررات برای آن تعیین شده است.» بنابراین به مردم نگویید که سس شکلات شربت افرا است وگرنه صدای آژیرها را خواهید شنید!

12. استفاده از لباس غیر رسمی

در هالیفاکس، نوا اسکوشیا، رانندگان تاکسی مجاز به پوشیدن تی شرت نیستند. شماره ۲۴ در آئین نامه شهرداری منطقه‌ای هالیفاکس برای تاکسی‌ها و لیموزین‌ها بیان می‌کند که رانندگان باید همیشه مرتب و مرتب لباس بپوشند. آن‌ها باید کفش و جوراب بپوشند، لباس خود را حفظ کنند و مطلقاً نمی‌توانند تی شرت بپوشند. رانندگان تاکسی فقیر احتمالاً در تابستان دچار مشکل می‌شوند!

علیرغم سرگرمی‌ای که با خواندن این قوانین احساس می‌کنیم، اگر کسی واقعاً به پلیس مراجعه کند تا از طوطی بلند شما یا درب بنفش گاراژ شما شکایت کند، می‌تواند به اجرا درآید! با این حال، قوانین کانادا در مورد موارد مهم در واقع عالی است. در واقع، کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است، بنابراین هیچ نگرانی نخواهید داشت. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بدانید می‌خواهید در چه مقطعی تحصیل کنید، در کدام دانشگاه و در کدام اقامتگاه دانشجویی در کانادا اقامت خواهید داشت.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

اخبار کانادا

نورهای نادر Northern، ونکوور، کلگری و حتی نیویورک را خیره می‌کنند

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بسیاری از مردم در آمریکای شمالی، نورهای نادر حاصل از شفق قطبی که دوشنبه شب آسمان را روشن کردند، دیدند. ویدئوها و عکسهای باورنکردنی از کسانی که خوش شانس بودند و به صورت واضح از نورها دیدن کردند، به اشتراک گذاشته شد، از جمله آن‌ها در Winnipeg، کلگری و حتی ونکوور.

دکتر Harvey Richer پروفسور نجوم UBC می‌گوید، ونکووری‌ها قبلاً توانسته‌اند Northern Lights را ببینند، اما این مورد نسبتاً نادر است و اگر تصادفاً آن را دیدید، شرایط دیشب عالی بوده است.

او می‌گوید شفق قطبی به دلیل برخورد موجی قوی از ذرات با بار منفی خورشید، به کره زمین اتفاق می‌افتد و یک شعله خورشیدی ایجاد می‌کند.

Richer در مورد گستره وسیع نمایش دوشنبه شب گفت، شما می‌توانستید شفق قطبی را تا جنوب شهر نیویورک ببینید.

یک عکاس محلی توانست یک تایم لپس نادر از این منظره را در ونکوور بگیرد.

Diego Rebello نوشت: هنوز باور نمی‌کنم که دیشب توانستم شفق قطبی را در ونکوور از نزدیک ببینیم!

Richer می‌گوید، انتظار می‌رود شعله‌های خورشیدی، که همه اینها را ایجاد کرده است، تا عصر سه شنبه به تابیدن به زمین ادامه دهد که می‌تواند شبکه برق را خراب کند.

وی گفت، ممکن است قطعی برق و مواردی از این دست وجود داشته باشد، اما من انتظار ندارم رویداد شدیدی از این شعله‌ی خاص رخ دهد. در صورت بروز شعله‌های بزرگتر، ممکن است با مشکلات جدی‌تری مواجه شویم.

از جمله کسانی که خوش شانس بودند و این نمایش را دور از نور شهر دیدند، Pedro Pascal بازیگر سریال بازی تاج و تخت بود که تصویری از نمای خود را فیلمبرداری کرد و آن را در شبکه‌های اجتماعی برای ۲.۳ میلیون دنبال کننده خود منتشر کرد.

دور دیگری از شفق‌های قطبی برای سه شنبه شب پیش بینی می‌شود، با این حال، ممکن است ناامید کننده باشد زیرا انتظار می‌رود در برخی مناطق، شاهد پوشش ابر باشید که می‌تواند دید شما را خراب کند.

رصدخانه Mount Washington توانست Northern Lights را از دید خود درNew Hampshire ردیابی کند.

این رصدخانه در رسانه‌های اجتماعی نوشت: این اولین بار برای ما بود که آن‌ها را شخصاً مشاهده می‌کردیم و این بسیار هیجان‌انگیز بود.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

پیش بینی زمستانی تورنتو، انتظار می‌رود اولین بارش برف در این ماه رخ دهد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تقریباً زمان بیرون آوردن پاروها فرا رسیده است. The Old Farmer’s Almanac پیش بینی زمستان تورنتو را منتشر کرده، برف تقریباً نزدیک است.

بر اساس آخرین چشم انداز، کسانی که در 6ix هستند، می‌توانند تا پایان ماه شاهد بارش برف باشند.

در حال حاضر، انتظار می‌رود، شهر در هفته ۲۴ تا ۳۱ اکتبر با کمی برف و باران مواجه شود.

در هفته اول ماه نوامبر، انباشت بیشتری انتظار می‌رود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت و هفته آخر نوامبر انتظار برف و بوران داریم.

علاوه بر این، پیش بینی می‌شود دما «بسیار سرد» باشد، به طوری که در اکتبر دما حدود ۳ درجه سانتیگراد زیر میانیگن ​​و در نوامبر حدود ۴ درجه سانتی گراد زیر میانگین خواهد بود. ​

Weather Network پیش بینی کرده است، انتاریو امسال می‌تواند بدترین آب و هوای زمستانی در ۲۵ سال گذشته را شاهد باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

افزایش قیمت مواد غذایی در کانادا به مردم شوک وارد کرده است

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

آمارهای جدید در کانادا، از بالا رفتن میانگین قیمت خرده فروشی مواد غذایی و درصد تغییر قیمت‌ها در آگوست ۲۰۲۱ خبر می‌دهند، که بسیاری از اقلام مصرفی خانوارها بسیار گران شده‌اند.

این افزایش قیمت در برخی از اقلام از جمله گوشت بیشتر به چشم می‌خورد.

از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست امسال، قیمت گوشت بالغ بر ۶.۹ درصد افزایش قیمت پیدا کرده، در حالی که بیکن و ژامبون در همین مدت ۱۰.۹ درصد افزایش قیمت داشته اند.

به عنوان مثال، قیمت یک کیلوگرم گوشت راسته در ماه آگوست ۲۵.۳۳ دلار و یک کیلو دنده کبابی ۳۹.۲۶ دلار بوده است. تحقیقات نشان می‌دهند، قیمت یک عدد بیکن ۵۰۰ گرمی با ۸.۲۴ دلار افزایش، بیشترین میزان افزایش قیمت را داشته است.

قیمت شیر هموژنیزه چهار لیتری، به ۶.۱۲ دلار و قیمت شیر تازه ۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

قیمت کره ۴۵۴ گرمی با ۱۰.۲ درصد افزایش به ۵.۵۲ دلار و قیمت دوازده عدد تخم مرغ با ۷.۹ درصد افزایش به ۳.۹۱ دلار رسیده است.

قیمت قهوه فوری ۲۰۰ گرمی، با ۱۲ درصد افزایش به ۷.۱۴ دلار، و ۱ کیلو سیب با ۶.۸ درصد افزایش به ۴.۹۷ دلار رسیده است.

به طور کلی Statics Canada می‌گوید، قیمت مواد غذایی از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۱، بالغ بر ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

اما بررسی‌های آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی دانشگاه دالاهوسی می‌گوید، قیمت مواد غذایی در کانادا افزایش ۵ درصدی داشته است.

تحقیقات می‌گویند، گرانی مواد غذایی به دلیل تغییر الگوهای آب و هوایی و چالش‌های لجستیکی ناشی از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ اتفاق افتاده است.

نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهند، بسیاری از کانادایی‌ها به دلیل قیمت بالای مواد غذایی، شیوه خرید خود را تغییر داده‌اند.

تحقیقات دانشگاه دالاهوسی نیز نشان می‌دهد، ۸۶ درصد از کانادایی‌های شرکت‌کننده در این تحقیق معتقدند، قیمت غذا نسبت به شش ماه قبل بالاتر رفته و آن‌ها بیش از پیش تمایل دارند از تخفیفات و کوپن‌های هفتگی استفاده کنند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!