Connect with us

اخبار کانادا

نخست وزیر ترودو در ماه اکتبر کابینه جدید خود را تعیین می‌کند و در پاییز امسال با پارلمان ملاقات می‌کند

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

نخست وزیر جاستین ترودو می‌گوید، قصد دارد کابینه جدید خود را در اکتبر معرفی کند، و پارلمان را «قبل از پایان پاییز» بازگرداند و دستور وعده داده شده واکسن فدرال را در اسرع وقت اجرا کند.

ترودو در اولین کنفرانس مطبوعاتی مهم خود پس از انتخابات فدرال ۲۰ سپتامبر که کانادایی‌ها به لیبرال‌ها با اقلیت دیگری رای دادند گفت، اوایل آن روز با ژنرال Mary May Simon فرماندار، در مورد قصد خود برای تشکیل دولت بعدی صحبت کرده است.

ترودو گفت: ما به تازگی یک انتخابات را پشت سر گذاشتیم که در آن کانادایی‌ها به وضوح انواع موضوعاتی را که می‌خواهند ما روی آن‌ها کار کنیم، روشن کردند و من مشتاقانه منتظر ورود به آن هستم. وی افزود: تاریخ‌های دقیق هنوز مشخص نیست، اما ما مشغول به کار در جهت دستیابی به برنامه بلندپروازانه‌ای هستیم، که کانادایی‌ها تعیین کرده اند.

نخست وزیر گفت، هفته اول پس از انتخابات شلوغ بوده است و دلیل آن را آزادی Michael Kovrig و Michael Spavor و همچنین تماس با نخست وزیران استانی و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد.

لیبرال‌ها با ورود به پارلمان چهل و چهارم، ۱۵۹ کرسی خواهند داشت که چهار تا بیشتر از زمانی است که آن‌ها وارد مبارزات انتخاباتی شده بودند. تعداد کرسی‌های محافظه کار تغییر نکرده است، Bloc Quebecois و NDP هر دو یک کرسی با ۳۳ و ۲۵ نماینده مجلس به دست آوردند، در حالی که حزب سبز همچنان دو کرسی از ۳۳۸ کرسی مجلس عوام را در اختیار دارد.

ترودو گفت، من واقعاً از همه کارهایی که قرار است بعنوان یک پارلمان و به عنوان یک دولت در سالهای آینده انجام دهیم هیجان زده هستم و فکر می‌کنم کانادایی‌ها می‌بینند که این انتخابات واقعاً مهم بوده است.

اولین گروه از ۵۲ نماینده پارلمان تازه انتخاب شده در حال حاضر جلسات جهت گیری خود را در Parliament Hill آغاز کرده اند. اکثریت قریب به اتفاق کسانی که در پاییز باز می‌گردند، نمایندگان مجلس فعلی هستند.

در حالی که او تصمیمات کلیدی دیگری در کابینه برای اتخاذ دارد، ترودو قبلاً از Chrystia Freeland خواسته است تا به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر دارایی ادامه دهد، که او پذیرفته است.

نخست وزیر گفت، در هفته‌های آینده با بقیه فهرست وزیران مورد نظر خود گفت وگو خواهد کرد زیرا در تلاش است تا تعادل جنسیتی خود را در نیمکت اصلی پس از انتخابات به دست آورد.

در حالی که وزرای فعلی وی همچنان سمت‌های خود را حفظ می‌کنند مگر اینکه دوباره تعیین تکلیف شوند، ترودو دارای جایگاه‌هایی است که توسط وزیرانی که شکست خورده‌اند یا دوباره نامزد نشده‌اند خالی است. او همچنین ممکن است بخواهد توزیع منطقه‌ای را برای انتخاب صندلی‌های جدید در Prairies مجدداً تنظیم کند.

ترودو گفت: من همانطور که همیشه تلاش می‌کنم اطمینان حاصل کنم که توزیع مناسب منطقه‌ای وجود دارد، طیف وسیعی از مهارت‌ها و تنوع در اطراف میز برای انتخاب دارم. در طول مبارزات انتخاباتی، از او در مورد اینکه آیا هدف خاصی برای نمایندگی سیاهان، بومیان و رنگین پوست در کابینه خود دارد یا خیر سوال شده بود.

سایر تصمیمات کلیدی که او باید در هفته‌های آینده اتخاذ کند عبارتند از: تعیین فهرست قوی برای موقعیت‌های کلیدی مجلس عوام با توجه به پویایی اقلیت ها، مانند chief government whip یا «پیشخوان» که اطمینان می‌دهد همیشه تعداد کافی نماینده در کرسی‌های مجلس، به ویژه در طول رای گیری‌های کلیدی – و دبیران پارلمان آن‌ها وجود دارد.

دبیران پارلمان نمایندگان مجلس شورای حکومتی هستند که به عنوان رابط بین وزیران کابینه و مجلس عوام عمل می‌کنند.

برخلاف کابینه، این وظایف با برگزاری انتخابات فدرال منقضی می‌شود، بنابراین هیچ دبیر فعلی پارلمانی وجود ندارد. نامگذاری این ردیف دوم احتمالاً چند روز پس از رونمایی از کابینه انجام خواهد شد.

نخست وزیر گفت، قبل از طرح سوالات در روز سه شنبه، از یک کلینیک واکسن دیدن کرده، زیرا گذر از بحران COVID-19 اولویت اصلی وی است. در آنجا، او با افرادی صحبت کرد که برای دوزهای اول، دوم و سوم آستین بالا زده بودند. هنگامی که ترودو از آن‌ها پرسید چه چیزی باعث واکسیناسیون شده است، برخی از افرادی که به تازگی دوز اولیه خود را انجام داده اند، مدرک اثبات واکسیناسیون را به عنوان دلیل ذکر کرده اند.

ترودو به طور خاص قصد وعده خود را برای اجرای دستورالعمل واکسن فدرال که شامل الزام واکسیناسیون COVID-19 برای کارگران فدرال است تاکید کرد، و اطمینان از اینکه هر فرد ۱۲ساله و بالاتر که می‌خواهد سوار هواپیمای داخلی یا قطار شود کاملاً واکسینه شده است.

نخست وزیر همچنین گفت، دولتش با گذرنامه بین المللی واکسن برای کانادایی‌هایی که کاملاً واکسینه شده‌اند و مایل به سفر به خارج هستند پیش می‌رود، کمک به استانهایی را که قبلاً با سیستم گواهینامه واکسن خود کار کرده اند، و برای کسانی که کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند، مجازات کیفری وضع خواهد کرد.

به غیر از بیماری همه گیر، دیگر تمرکزهای اصلی دولت فدرال اجرای مجموعه‌ای از پیشنهادات پرداخت ۱۰ دلار برای یک روز مراقبت از کودکان، معرفی ۱۰ روز مرخصی استحقاقی با حقوق برای کسانی است که در بخشهای تحت نظارت فدرال کار می‌کنند. کار بر روی تغییرات آب و هوا، آشتی با بومیان، مقرون به صرفه بودن مسکن و رشد اقتصادی دیگر مسائل هستند.

در مورد همه این مسائل، ترودو معتقد است، او اکنون یک دستور قوی از کانادایی‌ها دارد که حتی سریعتر، سخت‌تر و عمیق‌تر حرکت کند.

ترودو گفت: کانادایی‌ها کاملاً واضح بودند که می‌خواهند ایده‌های بزرگ و جسورانه مترقی توسط پارلمان و دولت آن‌ها ارائه شود، و این دقیقاً همان چیزی است که ما قصد داریم روی آن کار کنیم.

همانطور که در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد، ترودو برای تصویب قانون و حفظ اعتماد مجلس عوام باید به دنبال حمایت از سوی احزاب مخالف باشد. محتمل‌ترین شرکا بار دیگر NDP و Bloc خواهند بود.

در حالی که سبزها در حال جستجوی رهبر بعدی خود هستند، حزب محافظه کار و اعضای آن در حال گفتگو هستند که آیا رهبر آن‌ها Erin O’Toole با وجود رای بیشتر کانادایی‌ها به حزب او به کار خود ادامه می‌دهد یا نه.

O’Toole روز سه شنبه در ایمیلی به حامیان خود گفت، به دلیل حزب محافظه کار است که از تشکیل دولت اکثریت لیبرال‌ها جلوگیری شد و تعهد خود را برای رهبری در انتخابات بعدی اعلام کرد، زیرا او هشدار داد که ممکن است فقط چند ماه طول بکشد.

وی گفت، یک هفته پیش، کانادایی‌ها به پای صندوق رای گیری رفتند تا درباره جاستین ترودو و دولت لیبرال او قضاوت کنند. آقای ترودو انتظار داشت، کانادایی‌ها اکثریت را به او بدهند. کانادایی‌ها به اکثریت لیبرال نه گفتند، اما آن‌ها همچنین گفتند هنوز برای جلب اعتماد آن‌ها کارهایی باید انجام دهیم.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

اخبار کانادا

نورهای نادر Northern، ونکوور، کلگری و حتی نیویورک را خیره می‌کنند

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بسیاری از مردم در آمریکای شمالی، نورهای نادر حاصل از شفق قطبی که دوشنبه شب آسمان را روشن کردند، دیدند. ویدئوها و عکسهای باورنکردنی از کسانی که خوش شانس بودند و به صورت واضح از نورها دیدن کردند، به اشتراک گذاشته شد، از جمله آن‌ها در Winnipeg، کلگری و حتی ونکوور.

دکتر Harvey Richer پروفسور نجوم UBC می‌گوید، ونکووری‌ها قبلاً توانسته‌اند Northern Lights را ببینند، اما این مورد نسبتاً نادر است و اگر تصادفاً آن را دیدید، شرایط دیشب عالی بوده است.

او می‌گوید شفق قطبی به دلیل برخورد موجی قوی از ذرات با بار منفی خورشید، به کره زمین اتفاق می‌افتد و یک شعله خورشیدی ایجاد می‌کند.

Richer در مورد گستره وسیع نمایش دوشنبه شب گفت، شما می‌توانستید شفق قطبی را تا جنوب شهر نیویورک ببینید.

یک عکاس محلی توانست یک تایم لپس نادر از این منظره را در ونکوور بگیرد.

Diego Rebello نوشت: هنوز باور نمی‌کنم که دیشب توانستم شفق قطبی را در ونکوور از نزدیک ببینیم!

Richer می‌گوید، انتظار می‌رود شعله‌های خورشیدی، که همه اینها را ایجاد کرده است، تا عصر سه شنبه به تابیدن به زمین ادامه دهد که می‌تواند شبکه برق را خراب کند.

وی گفت، ممکن است قطعی برق و مواردی از این دست وجود داشته باشد، اما من انتظار ندارم رویداد شدیدی از این شعله‌ی خاص رخ دهد. در صورت بروز شعله‌های بزرگتر، ممکن است با مشکلات جدی‌تری مواجه شویم.

از جمله کسانی که خوش شانس بودند و این نمایش را دور از نور شهر دیدند، Pedro Pascal بازیگر سریال بازی تاج و تخت بود که تصویری از نمای خود را فیلمبرداری کرد و آن را در شبکه‌های اجتماعی برای ۲.۳ میلیون دنبال کننده خود منتشر کرد.

دور دیگری از شفق‌های قطبی برای سه شنبه شب پیش بینی می‌شود، با این حال، ممکن است ناامید کننده باشد زیرا انتظار می‌رود در برخی مناطق، شاهد پوشش ابر باشید که می‌تواند دید شما را خراب کند.

رصدخانه Mount Washington توانست Northern Lights را از دید خود درNew Hampshire ردیابی کند.

این رصدخانه در رسانه‌های اجتماعی نوشت: این اولین بار برای ما بود که آن‌ها را شخصاً مشاهده می‌کردیم و این بسیار هیجان‌انگیز بود.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

پیش بینی زمستانی تورنتو، انتظار می‌رود اولین بارش برف در این ماه رخ دهد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تقریباً زمان بیرون آوردن پاروها فرا رسیده است. The Old Farmer’s Almanac پیش بینی زمستان تورنتو را منتشر کرده، برف تقریباً نزدیک است.

بر اساس آخرین چشم انداز، کسانی که در 6ix هستند، می‌توانند تا پایان ماه شاهد بارش برف باشند.

در حال حاضر، انتظار می‌رود، شهر در هفته ۲۴ تا ۳۱ اکتبر با کمی برف و باران مواجه شود.

در هفته اول ماه نوامبر، انباشت بیشتری انتظار می‌رود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت و هفته آخر نوامبر انتظار برف و بوران داریم.

علاوه بر این، پیش بینی می‌شود دما «بسیار سرد» باشد، به طوری که در اکتبر دما حدود ۳ درجه سانتیگراد زیر میانیگن ​​و در نوامبر حدود ۴ درجه سانتی گراد زیر میانگین خواهد بود. ​

Weather Network پیش بینی کرده است، انتاریو امسال می‌تواند بدترین آب و هوای زمستانی در ۲۵ سال گذشته را شاهد باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

افزایش قیمت مواد غذایی در کانادا به مردم شوک وارد کرده است

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

آمارهای جدید در کانادا، از بالا رفتن میانگین قیمت خرده فروشی مواد غذایی و درصد تغییر قیمت‌ها در آگوست ۲۰۲۱ خبر می‌دهند، که بسیاری از اقلام مصرفی خانوارها بسیار گران شده‌اند.

این افزایش قیمت در برخی از اقلام از جمله گوشت بیشتر به چشم می‌خورد.

از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست امسال، قیمت گوشت بالغ بر ۶.۹ درصد افزایش قیمت پیدا کرده، در حالی که بیکن و ژامبون در همین مدت ۱۰.۹ درصد افزایش قیمت داشته اند.

به عنوان مثال، قیمت یک کیلوگرم گوشت راسته در ماه آگوست ۲۵.۳۳ دلار و یک کیلو دنده کبابی ۳۹.۲۶ دلار بوده است. تحقیقات نشان می‌دهند، قیمت یک عدد بیکن ۵۰۰ گرمی با ۸.۲۴ دلار افزایش، بیشترین میزان افزایش قیمت را داشته است.

قیمت شیر هموژنیزه چهار لیتری، به ۶.۱۲ دلار و قیمت شیر تازه ۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

قیمت کره ۴۵۴ گرمی با ۱۰.۲ درصد افزایش به ۵.۵۲ دلار و قیمت دوازده عدد تخم مرغ با ۷.۹ درصد افزایش به ۳.۹۱ دلار رسیده است.

قیمت قهوه فوری ۲۰۰ گرمی، با ۱۲ درصد افزایش به ۷.۱۴ دلار، و ۱ کیلو سیب با ۶.۸ درصد افزایش به ۴.۹۷ دلار رسیده است.

به طور کلی Statics Canada می‌گوید، قیمت مواد غذایی از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۱، بالغ بر ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

اما بررسی‌های آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی دانشگاه دالاهوسی می‌گوید، قیمت مواد غذایی در کانادا افزایش ۵ درصدی داشته است.

تحقیقات می‌گویند، گرانی مواد غذایی به دلیل تغییر الگوهای آب و هوایی و چالش‌های لجستیکی ناشی از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ اتفاق افتاده است.

نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهند، بسیاری از کانادایی‌ها به دلیل قیمت بالای مواد غذایی، شیوه خرید خود را تغییر داده‌اند.

تحقیقات دانشگاه دالاهوسی نیز نشان می‌دهد، ۸۶ درصد از کانادایی‌های شرکت‌کننده در این تحقیق معتقدند، قیمت غذا نسبت به شش ماه قبل بالاتر رفته و آن‌ها بیش از پیش تمایل دارند از تخفیفات و کوپن‌های هفتگی استفاده کنند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!