Connect with us

اخبار کانادا

استفاده از کارت‌های واکسن جعلی برای ورود به کانادا

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بحث در مورد نیاز به گذرنامه واکسن COVID-19 همچنان ادامه دارد، اما به نظر می‌رسد برخی از افراد در حال حاضر به دنبال راه‌هایی برای دور زدن سیستم هستند.

گزارش‌های متعددی در مورد کارتهای واکسن و گذرنامه‌های جعلی در حال ظهور بصورت آنلاین وجود دارد، که به قیمت صدها دلار و برخی از آن‌ها با قیمتی کمتر از بادام زمینی به فروش می‌رسند.

در Amazon. ca می‌توانید یک بسته ۱۰ کارته خالی CDC را فقط با ۱۸.۹۸ دلار دریافت کنید. بند و محافظ کارت با هزینه اضافی ارائه می‌شود.

در مانیتوبا، ساکنان واکسینه شده یک کارت ایمن‌سازی با کد QR قابل اسکن دریافت می‌کنند.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

در همین حال اثبات واکسن اونتاریویی‌های واکسینه شده به صورت دستی – یا از طریق ایمیل – به آن‌ها داده می‌شوند که ظاهراً هیچ ویژگی امنیتی ندارند، فقط اطلاعات مربوط به بیمار و پزشک.

Karen Wendling دانشیار دانشگاه Guelph که اغلب در مورد اخلاق پزشکی بحث می‌کند گفت: من فکر می‌کنم دلیل خوبی برای نگرانی وجود دارد، اما اصلا تعجب نمی‌کنم.

از منظر کانادا، ما می‌توانیم نگران باشیم که آمریکایی‌های غیر واکسینه شده قصد عبور از مرز را داشته باشند.

تغییر یا بازآفرینی یک سند قانونی (مانند کارت واکسن)، به منظور استفاده واقعی از آن، جرم فدرال است.

SuJung Lee وکیل مدافع کیفری در Daniel Brown Law گفت: این ممکن است شما را در معرض انواع جرایم تحت قانون کیفری کانادا قرار دهد. کاربردی‌ترین جرم در مورد این نوع اقدامات، احتمالاً جعل و تقلب است.

Lee می‌گوید، این می‌تواند شما را بین ۱۸ ماه تا ۱۰ سال پشت میله‌های زندان نگه دارد. داشتن، استفاده یا قاچاق سند جعلی به عنوان جرائم جداگانه محسوب می‌شود.

اگر خسارت مالی در میان باشد، می‌توانید به اتهام کلاهبرداری نیز متهم شوید. در صورت محکومیت، دو تا ۱۴ سال بسته به شرایط پرونده پشت میله‌های زندان خواهید بود.

با این حال، به دلیل تأثیر مخرب جهانی کرونا Lee می‌گوید، دادگاه‌ها برای افرادی که مقصر شناخته شوند ممکن است حداکثر مجازات را در نظر بگیرد.

این نوع جرایم، اگر به منصه ظهور برسند، موضوعی است که دادگاه‌ها احتمالاً بسیار جدی خواهند گرفت، آن‌ها می‌خواهند به جامعه نشان دهند که (آن‌ها) بی‌مجازات نخواهند ماند.

وقتی از سخنگوی آژانس خدمات مرزی کانادا پرسیده شد آیا برای ورود به کشور از اثبات جعلی واکسیناسیون COVID-19 استفاده شده است گفت، CBSA آگاه است که برخی از مسافران هنگام درخواست ورود به کانادا از برخی از مدارک جعلی استفاده می‌کنند.

روز سه شنبه، CBSA افزود، ۵۹۱ مسافر ورودی به کانادا (۲۳۷ مسافر هوایی و ۳۵۴ مسافر زمینی) برای «مسائل مربوط به اثبات واکسیناسیون» به آژانس بهداشت عمومی کانادا ارجاع داده شده اند. این شامل افرادی است که اثبات واکسیناسیون آن‌ها نیاز به تأیید بیشتر داشته، یا معیارهای لازم مانند تاریخ واکسن یا نوع واکسن را نداشته است. توجه داشته باشید این آمار مربوط به ۵ تا ۱۸ جولای است که اثبات واکسن برای کانادایی‌ها و مسافران اقامت دائم لازم شده است.

CBSA نمی‌گوید چه تعداد از این افراد مشکوک به حمل کارت واکسن جعلی هستند.

در پاسخ به این سوال که چگونه ماموران مرزی می‌توانند یک کارت واکسن واقعی را از یک کارت جعلی بدون هیچ گونه ویژگی امنیتی در کارت‌ها تشخیص دهند، CBSA پاسخ مشخصی ارائه نکرد و گفت: افسران خدمات مرزی (BSO) تکنیک‌های خاصی را آموزش دیده‌اند و از شاخص ها، هوش و اطلاعات دیگر برای تعیین میزان پذیرش یک شخص در کانادا استفاده می‌کنند. این شامل تأیید صحت اسناد مورد نیاز برای مطابقت با معیارهای اصلاح شده اقدامات بهداشت عمومی است.

همه مسافران باید آگاه باشند ارائه اطلاعات نادرست به یک مقام دولت کانادا هنگام ورود به کانادا یا اقدام به جعل یا کلاهبرداری یک جرم جدی است و ممکن است منجر به مجازات و یا اتهامات کیفری شود.

با این وجود، کانادایی‌ها در مورد نیاز به اثبات واکسن در وهله اول اختلاف نظر دارند، برخی آن را «معضل اخلاقی» می‌دانند.

Wendling گفت، من معتقدم که اثبات واکسیناسیون باید مورد نیاز باشند. مردم از (COVID-19) در حال مرگ بوده اند. برای گشت و گذار در سراسر کشورها، بدون شک لازم است.

Wendlingهمچنین بر لزوم اثبات واکسیناسیون در اجتماعات پر خطر یا در مکان‌های شلوغ مانند کنسرت تأکید کرد. با این حال، او فکر می‌کند این فقط برای یک بیماری به این اندازه کشنده مانند COVID-19 قابل توجیه است.

وی گفت: وقتی زمان همه گیری است، شما حق صدمه زدن به دیگران را ندارید.

در همین حال، Nancy Walton سوال می‌کند که آیا واقعاً این شرایط برای همه‌ی مکان‌ها لازم است.

Walton رئیس دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه Ryerson و مدیر دانشکده پرستاری Daphne Cockwell گفت: همیشه مهم است که به زمینه نگاه کنیم.

اگر ما به دنبال زمینه‌ای مانند محیط مراقبت‌های بهداشتی، بیمارستان، مرکز مراقبت طولانی مدت هستیم، بله ما موظف به واکسیناسیون کارکنان مراقبت‌های بهداشتی است.

اما در زمینه‌های دیگر مانند محل‌های کار، کنسرت‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی یا مراکز خرید، Walton می‌گوید، گزینه‌های دیگری نیز به جز اثبات واکسیناسیون وجود دارد که باید بررسی شود. مانند فاصله، تجهیزات محافظت شخصی، ماسک، موانع فیزیکی.

Walton همچنین می‌گوید دسترسی ناکافی و ناعادلانه به واکسن‌ها، به ویژه در کشورهای فقیرتر، ممکن است عاملی تعیین کننده برای محدودیت‌های سفر باشد.

وی گفت، بحث زیادی در مورد عرضه جهانی وجود داشته است و البته نیاز به واکسیناسیون به عنوان بخشی از مسافرت، افرادی را که ممکن است از نظر اقتصادی محروم باشند بیشتر محدود می‌کند، بنابراین شما بار بیشتری را به دوش مردم می‌گذارید.

در هر صورت، هر دو Walton و Welding می‌گویند، مقامات بهداشتی باید نوعی روش برای احراز هویت کارت‌های واکسن COVID-19 بیابند – زیرا برخی از کارشناسان امنیت سایبری می‌گویند تقاضا برای کارت‌های جعلی در بازارهای سیاه، رشد خواهد کرد.

برای مثال، اگر من به آلمان می‌روم، امیدوارم که آن‌ها از من چیزی مطمئن‌تر از اثبات واکسن پرینت شده‌ی من از انتاریو بخواهند.

در همین حال Lee می‌گوید، اتهام جعل یا کلاهبرداری به دلیل جعل کارت واکسن، مانند هر اتهامی در دادگاه قابل اعتراض است.

با این حال، «بسیار دشوار» خواهد بود که به دادگاه نشان دهید درخواست اثبات واکسن حقوق روزمره شما را نقض می‌کند.

در زندگی روزمره، مواردی را می‌بینیم که نیاز به اثبات انواع دیگر اسناد شناسایی – مانند گواهینامه رانندگی برای دسترسی به خدمات عمومی یا خصوصی – یک اتفاق عادی است که لزوماً نقض حقوق نیست، بلکه هزینه‌ای برای زندگی هماهنگ در جامعه است.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

اخبار کانادا

نورهای نادر Northern، ونکوور، کلگری و حتی نیویورک را خیره می‌کنند

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بسیاری از مردم در آمریکای شمالی، نورهای نادر حاصل از شفق قطبی که دوشنبه شب آسمان را روشن کردند، دیدند. ویدئوها و عکسهای باورنکردنی از کسانی که خوش شانس بودند و به صورت واضح از نورها دیدن کردند، به اشتراک گذاشته شد، از جمله آن‌ها در Winnipeg، کلگری و حتی ونکوور.

دکتر Harvey Richer پروفسور نجوم UBC می‌گوید، ونکووری‌ها قبلاً توانسته‌اند Northern Lights را ببینند، اما این مورد نسبتاً نادر است و اگر تصادفاً آن را دیدید، شرایط دیشب عالی بوده است.

او می‌گوید شفق قطبی به دلیل برخورد موجی قوی از ذرات با بار منفی خورشید، به کره زمین اتفاق می‌افتد و یک شعله خورشیدی ایجاد می‌کند.

Richer در مورد گستره وسیع نمایش دوشنبه شب گفت، شما می‌توانستید شفق قطبی را تا جنوب شهر نیویورک ببینید.

یک عکاس محلی توانست یک تایم لپس نادر از این منظره را در ونکوور بگیرد.

Diego Rebello نوشت: هنوز باور نمی‌کنم که دیشب توانستم شفق قطبی را در ونکوور از نزدیک ببینیم!

Richer می‌گوید، انتظار می‌رود شعله‌های خورشیدی، که همه اینها را ایجاد کرده است، تا عصر سه شنبه به تابیدن به زمین ادامه دهد که می‌تواند شبکه برق را خراب کند.

وی گفت، ممکن است قطعی برق و مواردی از این دست وجود داشته باشد، اما من انتظار ندارم رویداد شدیدی از این شعله‌ی خاص رخ دهد. در صورت بروز شعله‌های بزرگتر، ممکن است با مشکلات جدی‌تری مواجه شویم.

از جمله کسانی که خوش شانس بودند و این نمایش را دور از نور شهر دیدند، Pedro Pascal بازیگر سریال بازی تاج و تخت بود که تصویری از نمای خود را فیلمبرداری کرد و آن را در شبکه‌های اجتماعی برای ۲.۳ میلیون دنبال کننده خود منتشر کرد.

دور دیگری از شفق‌های قطبی برای سه شنبه شب پیش بینی می‌شود، با این حال، ممکن است ناامید کننده باشد زیرا انتظار می‌رود در برخی مناطق، شاهد پوشش ابر باشید که می‌تواند دید شما را خراب کند.

رصدخانه Mount Washington توانست Northern Lights را از دید خود درNew Hampshire ردیابی کند.

این رصدخانه در رسانه‌های اجتماعی نوشت: این اولین بار برای ما بود که آن‌ها را شخصاً مشاهده می‌کردیم و این بسیار هیجان‌انگیز بود.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

پیش بینی زمستانی تورنتو، انتظار می‌رود اولین بارش برف در این ماه رخ دهد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تقریباً زمان بیرون آوردن پاروها فرا رسیده است. The Old Farmer’s Almanac پیش بینی زمستان تورنتو را منتشر کرده، برف تقریباً نزدیک است.

بر اساس آخرین چشم انداز، کسانی که در 6ix هستند، می‌توانند تا پایان ماه شاهد بارش برف باشند.

در حال حاضر، انتظار می‌رود، شهر در هفته ۲۴ تا ۳۱ اکتبر با کمی برف و باران مواجه شود.

در هفته اول ماه نوامبر، انباشت بیشتری انتظار می‌رود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت و هفته آخر نوامبر انتظار برف و بوران داریم.

علاوه بر این، پیش بینی می‌شود دما «بسیار سرد» باشد، به طوری که در اکتبر دما حدود ۳ درجه سانتیگراد زیر میانیگن ​​و در نوامبر حدود ۴ درجه سانتی گراد زیر میانگین خواهد بود. ​

Weather Network پیش بینی کرده است، انتاریو امسال می‌تواند بدترین آب و هوای زمستانی در ۲۵ سال گذشته را شاهد باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

افزایش قیمت مواد غذایی در کانادا به مردم شوک وارد کرده است

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

آمارهای جدید در کانادا، از بالا رفتن میانگین قیمت خرده فروشی مواد غذایی و درصد تغییر قیمت‌ها در آگوست ۲۰۲۱ خبر می‌دهند، که بسیاری از اقلام مصرفی خانوارها بسیار گران شده‌اند.

این افزایش قیمت در برخی از اقلام از جمله گوشت بیشتر به چشم می‌خورد.

از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست امسال، قیمت گوشت بالغ بر ۶.۹ درصد افزایش قیمت پیدا کرده، در حالی که بیکن و ژامبون در همین مدت ۱۰.۹ درصد افزایش قیمت داشته اند.

به عنوان مثال، قیمت یک کیلوگرم گوشت راسته در ماه آگوست ۲۵.۳۳ دلار و یک کیلو دنده کبابی ۳۹.۲۶ دلار بوده است. تحقیقات نشان می‌دهند، قیمت یک عدد بیکن ۵۰۰ گرمی با ۸.۲۴ دلار افزایش، بیشترین میزان افزایش قیمت را داشته است.

قیمت شیر هموژنیزه چهار لیتری، به ۶.۱۲ دلار و قیمت شیر تازه ۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

قیمت کره ۴۵۴ گرمی با ۱۰.۲ درصد افزایش به ۵.۵۲ دلار و قیمت دوازده عدد تخم مرغ با ۷.۹ درصد افزایش به ۳.۹۱ دلار رسیده است.

قیمت قهوه فوری ۲۰۰ گرمی، با ۱۲ درصد افزایش به ۷.۱۴ دلار، و ۱ کیلو سیب با ۶.۸ درصد افزایش به ۴.۹۷ دلار رسیده است.

به طور کلی Statics Canada می‌گوید، قیمت مواد غذایی از آگوست ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۱، بالغ بر ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

اما بررسی‌های آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی دانشگاه دالاهوسی می‌گوید، قیمت مواد غذایی در کانادا افزایش ۵ درصدی داشته است.

تحقیقات می‌گویند، گرانی مواد غذایی به دلیل تغییر الگوهای آب و هوایی و چالش‌های لجستیکی ناشی از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ اتفاق افتاده است.

نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهند، بسیاری از کانادایی‌ها به دلیل قیمت بالای مواد غذایی، شیوه خرید خود را تغییر داده‌اند.

تحقیقات دانشگاه دالاهوسی نیز نشان می‌دهد، ۸۶ درصد از کانادایی‌های شرکت‌کننده در این تحقیق معتقدند، قیمت غذا نسبت به شش ماه قبل بالاتر رفته و آن‌ها بیش از پیش تمایل دارند از تخفیفات و کوپن‌های هفتگی استفاده کنند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!