Connect with us

اخبار کانادا

سازمان جهانی می گوید گوشت گاو کانادایی خطر ناچیزی برای بیماری جنون گاوی دارد

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

وزیر کشاورزی فدرال روز پنجشنبه پس از آنکه یک ناظر بین المللی بهداشت حیوانات، پس از یک مدت طولانی اعلام کرد صنعت گوشت کاملا بدون خطر است گفت، تولیدکنندگان گوشت گاو کانادایی بالاخره قادر به پشت سر گذراندن دوره‌ی جنون گاوی هستند.

سازمان جهانی بهداشت حیوانات مستقر در پاریس به تصویب پیشنهاد کانادا برای تعیین رده‌ی «خطر ناچیز» رای داد، مطلوب‌ترین طبقه، که نیاز به اثبات اقدامات گسترده کنترل و نظارت دارد، و همچنین باید حداقل ۱۱ سال از تولد آخرین حیوان آلوده در کشور گذشته باشد.

Marie-Claude Bibeau وزیر کشاورزی در مصاحبه‌ای گفت، این برای مزارع خانوادگی، صنعت و صنعتی که توسط خانواده‌ها اداره می‌شود، بسیار دشوار بوده است.

این صفحه‌ای است که آن‌ها می‌توانند برگردانند و می‌توانند به آینده‌ای روشن‌تر نگاه کنند.

از زمان کشف اولین مورد داخلی انسفالوپاتی اسفنجی شکل گاوی یا BSE – که بیشتر به عنوان بیماری جنون گاوی شناخته می‌شود – در کانادا در سال ۲۰۰۳، تولیدکنندگان گوشت گاو و دولت فدرال تلاش کرده‌اند تا این صنعت را بازگردانند.

این کشف باعث توقف جهانی صادرات گوشت گاو کانادایی شد، ضربه‌ای جدی به صنعتی که به طور کامل نیمی از تولیدات خود را صادر می‌کرد زد. انجمن گاوداران کانادا خسارات وارده را طی سه سال بعدی بالغ بر ۵ میلیارد دلار تخمین زدند.

به گفته این انجمن، حدود ۲۶۰۰۰ تولید کننده این صنعت را بین سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ به طور کامل ترک کردند و بیش از ۸۰۰۰ کیلومتر مربع از زمین‌های مرتع در آن دوره به کاربری‌های دیگر تبدیل شد.

Bob Lowe رئیس اتحادیه در بیانیه‌ای گفت، تصمیم روز پنجشنبه، پایان تاریخی دوران BSE برای کانادا است که سختی بی‌سابقه‌ای را برای صنعت ما به ارمغان آورد.

Lowe از دولت، دامپزشکان و مرتع داران و دامداران کانادایی و همچنین مصرف کنندگان گوشت گاو داخلی تشکر کرد که در سخت‌ترین زمان بیماری BSE از صنعت گوشت گاو کانادا حمایت کردند، زیرا گوشت گاو کانادایی صادر نمی‌شد.

Bibeau گفت، این تصمیم به کانادا اهرم جدید دیگری در تلاش برای یافتن بازارهای صادراتی جدید و گسترده برای محصولات گاوی کشور می‌دهد.

کانادا از سال ۲۰۰۷ به عنوان کشوری «با ریسک کنترل شده» برای BSE تلقی می‌شود. در مقایسه ایالات متحده، وضعیت خطر ناچیز را در سال ۲۰۱۳ تأمین کرد.

Bibeau اظهار امیدواری کرد، اکنون که پردازنده‌ها در ایالات متحده دیگر نیازی به مدیریت جداگانه گاوهای آمریکایی و کانادایی نخواهند داشت، این تصمیم بتواند به سطح جدیدی از کارایی و ادغام صنعت در هر دو کشور کمک کند.

او هشدار داد این کارآیی‌ها یک شبه ظاهر نمی‌شوند.

وی گفت: ما امیدواریم اکنون که وضعیت ریسک معقولی دارد، همکاری ما را آسان شده و به عنوان مثال صادرات مشترک با کره جنوبی را انجام دهیم.

Bibeau همچنین اظهار امیدواری کرد، ایالات متحده قوانین برچسب زدن به کشور مبدا گوشت گاو را که در سال ۲۰۱۶ لغو شد، احیا نکند. در حال حاضر، گوشت گاو وارداتی به آمریکا می‌تواند به عنوان یک محصول آمریکایی فروخته شود، حتی اگر در جای دیگری تولید ولی در ایالات متحده فرآوری شود.

مخالفان این اقدام، از جمله کانادا و مکزیک، با موفقیت در سازمان تجارت جهانی اظهار داشتند که این اقدامات فقط باعث افزایش هزینه‌ها، کاهش کارایی و مغایرت با اصول تجارت آمریکای شمالی می‌شود.

Bibeau گفت، Tom Vilsack وزیر کشاورزی، که به طور علنی از ایده قوانین جدید برچسب‌گذاری برای محصولات گوشت گاو حمایت کرده، به او اطمینان داده است، ایالات متحده هیچ اقدامی را که مطابق با تجارت نباشد، ادامه نخواهد داد.

Bibeau گفت: از هر دو طرف، ما بهترین تلاش را برای حمایت از صنایع خود داریم.

در عین حال، ما آنقدر با هم ادغام و شرکای نزدیک هستیم که ممکن است هر چند وقت یک بار یکدیگر را به چالش بکشیم. اما به طور کلی، تجارت در بخش (کشاورزی) به قدری مهم است که گفتگوی قوی اما منصفانه‌ای خواهیم داشت.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

اخبار کانادا

دیزنی در میان فشارهای تجارت الکترونیک، حداقل دوازده فروشگاه خود در کانادا را تعطیل خواهد کرد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

انتظار می رود شرکت والت دیزنی در تابستان امسال بیشتر فروشگاه های کانادایی خود را به عنوان بخشی از برنامه گسترده این شرکت در تمرکز بر تجارت الکترونیکی و کاهش ردپای فروشگاه های سنتی تعطیل کند. 

حداقل 60 فروشگاه این شرکت در سراسر آمریکای شمالی از جمله بسیاری از مکانهای آن در کانادا تعطیل شده است. 

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

Disney Store، زنجیره ای از فروشگاه های تخصصی است که اسباب بازی ها، لباس ها و سایر موارد با مضمون دیزنی را می فروشند، و در حال حاضر دارای 16 مکان در کانادا می باشد که در وب سایتش ذکر شده است. 

به گفته فروشگاه یاب، سه محل در بریتیش کلمبیا از قبل برای همیشه بسته شده اند، در حالی که قرار است چهار فروشگاه در آلبرتا، یکی در مانیتوبا و چهار فروشگاه در انتاریو در 18 آگوست یا قبل از آن بسته شوند. 

لیست دو فروشگاه انتاریو همچنان به عنوان باز ذکر شده است، در حالی که دو مکان باقیمانده در آن استان اوت لت ها هستند که همچنان باز هستند. 

Stephanie Young رئیس بخش محصولات مصرفی ، بازی ها و انتشارات دیزنی می گوید، همه گیری باعث تغییر انتظارات مصرف کنندگان از یک خرده فروشی شده است و خریدها بیشتر به صورت آنلاین انجام می شوند.

وی اوایل سال جاری در بیانیه ای گفته بود، این شركت قصد دارد تجربهتجارت الکترونیك انعطاف پذیر و بهم پیوستهرا ایجاد كند. 

Bruce Winder تحلیلگر Retail می گوید، دیزنی به احتمال زیاد روش های کارآمدتری را برای هدایت نام تجاری و کالاهای خود پیدا کرده است. 

او می گوید انتظار دارد این شرکت در نهایت فروشگاه پلت فرم تجارت الکترونیکی خود shopDisney را به سرویس پخش اشتراکی Disney+ متصل کند. 

Winder می گوید، بسته شدن فروشگاه های دیزنی در کانادا بخشی از تغییرات گسترده ای است که صنعت خرده فروشی و مراکز تجاری را تحت تأثیر قرار داده است. 

وی می گوید: مراكز تجاری از نظر كاری كه انجام می دهند و نحوه فعالیت و نوع فروشگاه ها در آن تغییرات قابل ملاحظه ای دارند. 

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

Continue Reading

اخبار ایران

پیروزی تیم والیبال کانادا مقابل ایران در المپیک توکیو

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تیم ملی مردان ایران در دور مقدماتی مسابقات والیبال المپیک در سه ست متوالی مغلوب کانادا شد. 

تیم کانادا هر سه ست را با امتیازهای 16-25 ، 20-25 و 25-25 برد. 

بازیکنان تیم ایران در این مسابقه را سعید معروف، جواد کریمی، میثم صالحی، مهدی مرندی، امیر غفور، میلاد عبادی پور و محمد موسوی تشکیل می‌دادند. 

تیم ایران پیش از این در دور مقدماتی المپیک توکیو تیم لهستان را با نتیجه 3 بر 2 و تیم ونزوئلا را با نتیجه 3 بر صفر شکست داده بود. 

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

Continue Reading

اخبار کانادا

استفاده از کارت‌های واکسن جعلی برای ورود به کانادا

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بحث در مورد نیاز به گذرنامه واکسن COVID-19 همچنان ادامه دارد، اما به نظر می‌رسد برخی از افراد در حال حاضر به دنبال راه‌هایی برای دور زدن سیستم هستند.

گزارش‌های متعددی در مورد کارتهای واکسن و گذرنامه‌های جعلی در حال ظهور بصورت آنلاین وجود دارد، که به قیمت صدها دلار و برخی از آن‌ها با قیمتی کمتر از بادام زمینی به فروش می‌رسند.

در Amazon. ca می‌توانید یک بسته ۱۰ کارته خالی CDC را فقط با ۱۸.۹۸ دلار دریافت کنید. بند و محافظ کارت با هزینه اضافی ارائه می‌شود.

در مانیتوبا، ساکنان واکسینه شده یک کارت ایمن‌سازی با کد QR قابل اسکن دریافت می‌کنند.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

در همین حال اثبات واکسن اونتاریویی‌های واکسینه شده به صورت دستی – یا از طریق ایمیل – به آن‌ها داده می‌شوند که ظاهراً هیچ ویژگی امنیتی ندارند، فقط اطلاعات مربوط به بیمار و پزشک.

Karen Wendling دانشیار دانشگاه Guelph که اغلب در مورد اخلاق پزشکی بحث می‌کند گفت: من فکر می‌کنم دلیل خوبی برای نگرانی وجود دارد، اما اصلا تعجب نمی‌کنم.

از منظر کانادا، ما می‌توانیم نگران باشیم که آمریکایی‌های غیر واکسینه شده قصد عبور از مرز را داشته باشند.

تغییر یا بازآفرینی یک سند قانونی (مانند کارت واکسن)، به منظور استفاده واقعی از آن، جرم فدرال است.

SuJung Lee وکیل مدافع کیفری در Daniel Brown Law گفت: این ممکن است شما را در معرض انواع جرایم تحت قانون کیفری کانادا قرار دهد. کاربردی‌ترین جرم در مورد این نوع اقدامات، احتمالاً جعل و تقلب است.

Lee می‌گوید، این می‌تواند شما را بین ۱۸ ماه تا ۱۰ سال پشت میله‌های زندان نگه دارد. داشتن، استفاده یا قاچاق سند جعلی به عنوان جرائم جداگانه محسوب می‌شود.

اگر خسارت مالی در میان باشد، می‌توانید به اتهام کلاهبرداری نیز متهم شوید. در صورت محکومیت، دو تا ۱۴ سال بسته به شرایط پرونده پشت میله‌های زندان خواهید بود.

با این حال، به دلیل تأثیر مخرب جهانی کرونا Lee می‌گوید، دادگاه‌ها برای افرادی که مقصر شناخته شوند ممکن است حداکثر مجازات را در نظر بگیرد.

این نوع جرایم، اگر به منصه ظهور برسند، موضوعی است که دادگاه‌ها احتمالاً بسیار جدی خواهند گرفت، آن‌ها می‌خواهند به جامعه نشان دهند که (آن‌ها) بی‌مجازات نخواهند ماند.

وقتی از سخنگوی آژانس خدمات مرزی کانادا پرسیده شد آیا برای ورود به کشور از اثبات جعلی واکسیناسیون COVID-19 استفاده شده است گفت، CBSA آگاه است که برخی از مسافران هنگام درخواست ورود به کانادا از برخی از مدارک جعلی استفاده می‌کنند.

روز سه شنبه، CBSA افزود، ۵۹۱ مسافر ورودی به کانادا (۲۳۷ مسافر هوایی و ۳۵۴ مسافر زمینی) برای «مسائل مربوط به اثبات واکسیناسیون» به آژانس بهداشت عمومی کانادا ارجاع داده شده اند. این شامل افرادی است که اثبات واکسیناسیون آن‌ها نیاز به تأیید بیشتر داشته، یا معیارهای لازم مانند تاریخ واکسن یا نوع واکسن را نداشته است. توجه داشته باشید این آمار مربوط به ۵ تا ۱۸ جولای است که اثبات واکسن برای کانادایی‌ها و مسافران اقامت دائم لازم شده است.

CBSA نمی‌گوید چه تعداد از این افراد مشکوک به حمل کارت واکسن جعلی هستند.

در پاسخ به این سوال که چگونه ماموران مرزی می‌توانند یک کارت واکسن واقعی را از یک کارت جعلی بدون هیچ گونه ویژگی امنیتی در کارت‌ها تشخیص دهند، CBSA پاسخ مشخصی ارائه نکرد و گفت: افسران خدمات مرزی (BSO) تکنیک‌های خاصی را آموزش دیده‌اند و از شاخص ها، هوش و اطلاعات دیگر برای تعیین میزان پذیرش یک شخص در کانادا استفاده می‌کنند. این شامل تأیید صحت اسناد مورد نیاز برای مطابقت با معیارهای اصلاح شده اقدامات بهداشت عمومی است.

همه مسافران باید آگاه باشند ارائه اطلاعات نادرست به یک مقام دولت کانادا هنگام ورود به کانادا یا اقدام به جعل یا کلاهبرداری یک جرم جدی است و ممکن است منجر به مجازات و یا اتهامات کیفری شود.

با این وجود، کانادایی‌ها در مورد نیاز به اثبات واکسن در وهله اول اختلاف نظر دارند، برخی آن را «معضل اخلاقی» می‌دانند.

Wendling گفت، من معتقدم که اثبات واکسیناسیون باید مورد نیاز باشند. مردم از (COVID-19) در حال مرگ بوده اند. برای گشت و گذار در سراسر کشورها، بدون شک لازم است.

Wendlingهمچنین بر لزوم اثبات واکسیناسیون در اجتماعات پر خطر یا در مکان‌های شلوغ مانند کنسرت تأکید کرد. با این حال، او فکر می‌کند این فقط برای یک بیماری به این اندازه کشنده مانند COVID-19 قابل توجیه است.

وی گفت: وقتی زمان همه گیری است، شما حق صدمه زدن به دیگران را ندارید.

در همین حال، Nancy Walton سوال می‌کند که آیا واقعاً این شرایط برای همه‌ی مکان‌ها لازم است.

Walton رئیس دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه Ryerson و مدیر دانشکده پرستاری Daphne Cockwell گفت: همیشه مهم است که به زمینه نگاه کنیم.

اگر ما به دنبال زمینه‌ای مانند محیط مراقبت‌های بهداشتی، بیمارستان، مرکز مراقبت طولانی مدت هستیم، بله ما موظف به واکسیناسیون کارکنان مراقبت‌های بهداشتی است.

اما در زمینه‌های دیگر مانند محل‌های کار، کنسرت‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی یا مراکز خرید، Walton می‌گوید، گزینه‌های دیگری نیز به جز اثبات واکسیناسیون وجود دارد که باید بررسی شود. مانند فاصله، تجهیزات محافظت شخصی، ماسک، موانع فیزیکی.

Walton همچنین می‌گوید دسترسی ناکافی و ناعادلانه به واکسن‌ها، به ویژه در کشورهای فقیرتر، ممکن است عاملی تعیین کننده برای محدودیت‌های سفر باشد.

وی گفت، بحث زیادی در مورد عرضه جهانی وجود داشته است و البته نیاز به واکسیناسیون به عنوان بخشی از مسافرت، افرادی را که ممکن است از نظر اقتصادی محروم باشند بیشتر محدود می‌کند، بنابراین شما بار بیشتری را به دوش مردم می‌گذارید.

در هر صورت، هر دو Walton و Welding می‌گویند، مقامات بهداشتی باید نوعی روش برای احراز هویت کارت‌های واکسن COVID-19 بیابند – زیرا برخی از کارشناسان امنیت سایبری می‌گویند تقاضا برای کارت‌های جعلی در بازارهای سیاه، رشد خواهد کرد.

برای مثال، اگر من به آلمان می‌روم، امیدوارم که آن‌ها از من چیزی مطمئن‌تر از اثبات واکسن پرینت شده‌ی من از انتاریو بخواهند.

در همین حال Lee می‌گوید، اتهام جعل یا کلاهبرداری به دلیل جعل کارت واکسن، مانند هر اتهامی در دادگاه قابل اعتراض است.

با این حال، «بسیار دشوار» خواهد بود که به دادگاه نشان دهید درخواست اثبات واکسن حقوق روزمره شما را نقض می‌کند.

در زندگی روزمره، مواردی را می‌بینیم که نیاز به اثبات انواع دیگر اسناد شناسایی – مانند گواهینامه رانندگی برای دسترسی به خدمات عمومی یا خصوصی – یک اتفاق عادی است که لزوماً نقض حقوق نیست، بلکه هزینه‌ای برای زندگی هماهنگ در جامعه است.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!