اخبار کانادا

اولین مرگ پس از دریافت واکسن استرازنکا در کبک کانادا

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

استان کبک روز سه شنبه اولین مورد مرگ یک بیمار از بیماری نادر لخته خون پس از دریافت واکسن AstraZeneca (AZN. L)  در کانادا را گزارش داد.

کانادا حداقل پنج مورد لخته شدن خون را به دنبال ایمن‌سازی با واکسن گزارش کرده است، اما مقامات بهداشت عمومی مزایای واکسیناسیون با AstraZeneca را بیشتر از خطرات احتمالی می‌دانند.

آژانس بهداشت عمومی این کشور گفت، مقامات بهداشتی کانادا در حال جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد این پرونده هستند.

Horacio Arruda مدیر بهداشت عمومی کبک به خبرنگاران گفت، مرگ بیمار به دلیل ترومبوز، استراتژی واکسیناسیون استان را تغییر نخواهد داد.

آژانس بهداشت عمومی کانادا گفت، گزارش‌ها در مورد لخته شدن خون در افراد واکسینه شده با واکسن AstraZeneca جدی و بسیار نادر است.

این عارضه نادر از سوی برخی مقامات از جمله Health Canada، آن را Vaccine-Induced Prothrombotic Immune Thrombocytopenia نامیده می‌شود.

در میان موارد بسیار نادر لخته شدن خون در افرادی که واکسن AstraZeneca را در اروپا دریافت کرده بودند، ۴۰٪ فوت کردند. Health Canada گفته است، خطر مرتبط با این بیماری احتمالاً با افزایش آگاهی و درمان زودهنگام کاهش می‌یابد و استفاده از واکسن در بسیاری از نقاط اروپا و سایر مناطق پس از بازبینی نظارتی از سر گرفته شده است.

Christian Dubé وزیر بهداشت کبک گفت، این استان حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر را با واکسن AstraZeneca واکسینه کرده است.

François Legault نخست وزیر کبک در مورد بیمار، یک زن ۵۴ساله گفت: این یک ریسک محاسبه شده است، اما بدیهی است وقتی به این زن، خانواده‌اش، نزدیکانش فکر می‌کنیم بسیار سخت است.

AstraZeneca Canada در بیانیه‌ای اعلام کرد، از تحقیقات در مورد مرگ آگاه است و مناسب نیست که ما در مورد موارد خاص بیشتر توضیح دهیم.

Health Canada، آژانس بهداشت عمومی کانادا و استان‌ها و سرزمین‌ها به نظارت دقیق بر استفاده از همه واکسن‌های COVID-19 و بررسی و ارزیابی هر گونه نگرانی ایمنی جدید، ادامه می‌دهند.

چندین استان کانادا از جمله انتاریو پرجمعیت‌ترین استان، که با موج سوم ویروس روبرو شده اند، اخیراً واکسن AstraZeneca را برای افراد ۴۰ سال به بالا ارائه داده اند.

در کبک، جایی که اخیراً موارد ویروس کرونا در حال کاهش است، امکان استفاده از واکسن برای افراد ۴۵ساله و بالاتر فراهم شده است.

منبع

لینک ثبت نام واکسن در BC برای ۱۸ سال به بالا

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!