اخبار

حذف علائم سرماخوردگی معمولی از چک لیست کرونا ویروس در مدارس کانادا

Published

on

کانادا
Spread the love

فقط چهار روز پس از شروع سال تحصیلی جدید، پسر پنج ساله یTrevor Boutilier  به دلیل آبریزش بینی و سرفه ی خفیف از مهد کودک اوتاوا به خانه فرستاده شد و به وی گفته شد تا زمانی که آزمایش  COVID-19 را انجام ندهند و علائم بیماری رفع نشود، وی باید از مدرسه دور باشد. 

مرکز تست محلی بسیار شلوغ بوده و برای انجام تست وقت نداده بود، بنابراین Boutilier پسرش را برای آزمایش با ماشین کیلومترها از شهرشان به یک شهر کوچک برد. آنها چهار روز منتظر جواب آزمایش بودند، که نتیجه ی آن منفی بود. 

در این زمان، پسرش که از آلرژی فصلی رنج می برد، برای روزها بدون علامت بود و تقریباً یک هفته از مدرسه را از دست داد.  

Boutilier گفت: اگر می خواهید آنها را به خانه بفرستید و از آنها بخواهید آزمایش COVID را برای هر آبریزش بینی و هر خِرخِری که انجام دهند، هرگز بچه ای در مدرسه نخواهید داشت. و فقط در مراکز انجام تست، صف پشت صف تشکیل می شود. 

چک لیست طولانی علامت هایی که مدارس و مراکز مراقبت روزانه ی کانادا، برای غربالگری کودکان از آن استفاده می کنند، به عنوان یکی از موارد اصلی اختلاف نظر والدین مطرح شده است. آنها مانند Boutilier می گویند، این به خصوص در فصل سرماخوردگی و آلرژی بسیار محدود کننده است و بچه ها را مجبور به از دست دادن کلاس ها می کند و والدین را نیز از کار می اندازد. 

این هفته، بریتیش کلمبیا تعدادی از علائم سرماخوردگی را از لیست خود خارج کرد، از جمله آبریزش بینی و گلودرد و گفت: این علائم به طور جداگانه، نباید بچه ها را در خانه نگه دارد. 

متخصصان اپیدمیولوژی از این اقدام حمایت کردند و اونتاریو و مانیتوبا اکنون در حال بررسی مجدد چک لیست ها هستند. پزشکان مواقفت کمتری با این موضوع داشته اند. 

دکتر Anna Banerji متخصص بیماری های عفونی کودکان در تورنتو گفت: من به نوعی تعجب می کنم که آنها با وجود افزایش موارد کووید-19 این کار را انجام می دهند. 

وی با اشاره به نشانه هایی که هنوز در چک لیست بریتیش کلمبیا وجود دارد گفت: بسیاری از کودکان مبتلا به COVID تب و تنگی نفس ندارند. من فکر می کنم بسیاری از موارد را از دست خواهید داد. 

در روزهای اخیر موارد جدید COVID-19 در کانادا افزایش یافته است، به طور متوسط ​​روزانه در طول هفته ی گذشته 1144 مورد جدید گزارش شده، که از متوسط ​​380 نفر روزانه در اواسط آگوست به شدت افزایش یافته است. نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد که موج دوم فرا رسیده است. 

این افزایش تعداد به دنبال بازگشایی مدارس در ترم جدید، منجر به تشکیل صف های طولانی در مراکز انجام تست در بسیاری از شهرهای بزرگ شده است. 

Erin O’Toole رهبر حزب مخالف رسمی کانادا، هفته ی گذشته پس از مواجهه با انتظار طولانی در یک مرکز آزمایش در اوتاوا، دولت ترودو را مورد انتقاد قرار داد و خواستار آزمایش سریع شد. او بعد از مثبت شدن تستش اکنون در قرنطینه است. 

دکتر Funmi Okunola پزشک ونکووری، که برای آزمایش سریع در خانه تلاش می کند، گفت: گلودرد و آبریزش بینی از علائم COVID-19 است، اما این ها جزء علائم دیگر ویروس های شناخته شده نیز هستند. تنها راهی که ما می توانیم تفاوت بین این دو را تشخیص دهیم آزمایش است. 

اما کیت های تست خانگی هنوز در حال بررسی توسط Health Canada هستند، و چک لیست های بررسی علائم روزانه را، به عنوان بهترین گزینه ی غربالگری در حال حاضر باقی می گذارند. 

Raywat Deonandan متخصص اپیدمیولوژی و دانشیار دانشگاه اوتاوا گفت: بچه ها از چیزهای زیادی بیمار می شوند و احتمالاً غیرممکن است که همه بچه های علامت دار را به طور نامحدود از سیستم خارج کنیم. 

وی افزود: منطقی است که چند علامت از روی میز برداشته شود. وی خاطرنشان کرد که تمرکز باید بر روی غربالگری علائمی مانند تب باشد، که شایع ترین شاخص COVID-19 در کودکان است. 

اما پزشکان هشدار دادند که تحقیقات هنوز محدود است. 

دکتر Banerji گفت: نتیجه ی عدم دقت در مدارس این است که مدارس ممکن است بسته شوند و در نتیجه همه خسارت ببینند. 

#کانادا، #ونکوور، #تورنتو، #مونترال، #مونتریال، #کانادا_مهاجرت، #مهاجرت، #ویزاکانادا، # ویزای_کار، #ویزا، #ویزای_کانادا، #ویزا_کانادا، #ویزای_کاری، #ویزای_توریستی، #مهاجرت_تحصیلی، #مهاجرت_آسان، #مهاجرت_کانادا، #اقامت، #ایرانیان_کانادا، #خانه #ریلتور، #صرافی، #صرافی_کانادا

#کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!