اخبار

درباره ی سلن دیون چه می دانید

Published

on

سلن دیون
Spread the love

سلن دیون خواننده ی مشهور کانادایی در سال 1968 در کبک متولد شد. وی از نوجوانی فعالیتش در زمینه ی موسیقی را آغاز کرد، تا به امروز به یکی از موفق ترین خوانندگان زن جهان تبدیل شود. 

در این مقاله جزئیاتی از زندگی سلن دیون را مطالعه خواهید کرد.   

سلن در سن 5 سالگی به دلیل تصادف با یک کامیون، دچار شکستگی جمجمه و چند روز بیهوشی شد، ولی خوشبختانه پس از چند روز بهبود پیدا کرده و دچار عارضه ی جدی نشد.  

او در یک خانواده ی پرجمعیت متشکل از 14 خواهر و برادر متولد شد، وی کوچک ترین فرزند بود و همیشه برای جلب توجه والدینش تلاش می کرد. یکی از عوارض زندگی کردن در یک خانواده ی پرجمعیت مشکلات مالی است که سلن نیز با آن درگیر بود. او برای گذران زندگی خود کار می کرد و هفته ای 160 دلار دستمزد می گرفت. 

سلن همسرش رنه آنژلیل را در سن 12 سالگی ملاقات کرد، رنه در آن زمان 38 ساله بود و در ابتدا آنها رابطه ی احساسی با هم نداشتند. ولی با گذشت زمان سلن به رنه علاقمند شد و آنها به مدت 5 سال با یکدیگر به طور پنهانی رابطه داشتند و در نهایت با وجود اختلاف سنی زیاد و دید منفی مردم به این رابطه، با هم ازدواج کردند. 

رنه از ازدواج قبلی خود یک پسر داشت که سه ماه از سلن بزرگ تر بود، در واقع سلن مادرخوانده ی یک پسر بزرگ تر از خودش است. 

خانواده ی سلن با خوانندگی او مخالف بودند، اما سلن خواننده ای توانا بود که با حمایت های زیاد همسرش تبدیل به یک ستاره شد.  

سلن در ابتدا از آهنگ فیلم تایتانیک “My Heart Will Go On”  متنفر بود و حاضر به ضبط ان نبود. ولی با تشویق های همسرش این کار را ضبط کرد و تبدیل به یکی از محبوب ترین آهنگایش شد، و نظر خود او هم نسبت به آهنگ تغییر کرد. 

لبخند هالیوودی سلن دیون با انجام چند عمل جراحی زیبایی ایجاد شده است. زیرا هنرمندی که زیر ذره بین قرار دارد باید علاوه بر زیبایی باطنی زیبایی ظاهری نیز داشته باشد.  

سلن دیون قادر است به پنج زبان زنده ی دنیا از جمله انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ژاپنی و اسپانیایی آواز بخواند و این توانایی باعث شده میلیون ها طرفدار از سراسر دنیا طرفدارش باشند.  

سلن یک خواننده ی فوق العاده است ولی همیشه اینطور نبوده که اجراهایش بی عیب و نقص باشند. صدای وی در یکی از اجراهایش در اولین تورش به آمریکا ناگهان گرفت به طوری که نتوانست به اجرا ادامه دهد. این مشکل در اثر التهاب تارهای صوتی ایجاد شده بود. البته او بار دیگر بر روی صحنه بازگشت و توانست توانایی خود را ثابت کند. 

سلن دیون به گفته ی خودش به خرید کفش اعتیاد دارد، و نمی تواند در برابر آن مقاومت کند. او بیش از 500 جفت کفش دارد. 

سلن جزو ثروتمندترین زنان دنیا بوده و ارزش دارای او در حدود 630 میلیون دلار است. 

سلن دیون در ماه آگوست سال 2014 تمام کنسرت های خود را به دلیل بیماری همسرش کنسل کرد. رنه 72 ساله از بیماری سرطان رنج می برد و سلن در کنار او ماند تا با عشق خود حمایتش از او را نشان بدهد. 

سال 2016 بدترین سال برای سلن بود چرا که دو روز پس از مرگ همسرش، برادرش نیز در سن 59 سالگی در اثر بیماری از دنیا رفت. با وجود شرایط سختی که برای سلن به وجود آمده بود، او با کمک خانواده، دوستان و طرفدارانش توانست دوباره به زندگی بازگردد. 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!