Connect with us

راهنمای تازه واردین

صفر تا صد رزومه‌ی کاری برای شرکتهای کانادایی: بایدها و نبایدها

Published

on

اخبار_کانادا
Let's Share

رزومه‌ی شما باید به طور واضح، مختصر و استراتژیک مدارک شما را ارائه دهد تا یک کارفرما، علاقه‌مند به دیدار شما شود. باید مهارت ها، تجربه‌ی کاری و توانایی‌های شما را انتقال دهد.

رزومه برای توصیف آنچه شما می‌توانید به طور کاملا حرفه‌ای انجام دهید استفاده می‌شود، و همچنین نشان می‌دهد چه کاری می‌توانید برای یک کارفرما انجام دهید. فرصت‌های شغلی می‌تواند به طور غیرمنتظره‌ای به وجود آیند.

رزومه مدرن و به روز شده کلید موفقیت در جستجوی کار است. در اینجا برخی از بایدها و نبایدها در مورد چگونگی نوشتن رزومه خوب ارائه شده است.

بایدهای یک رزومه 

رزومه ی خود را روشن و مختصر نگه دارید. 

یک کارفرما به طور متوسط ​​30 ثانیه زمان می برد تا از یک رزومه خلاص شود. شما می خواهید بلافاصله ببینند که شما صلاحیت این سمت را دارید. 

 

رزومه خود را بارها تصحیح کنید 

مطمئن باشید هیچ غلط املایی یا گرامری وجود ندارد. از شخص دیگری نیز بخواهید آن را بخواند. یک اشتباه املایی ساده در یک رزومه می تواند تأثیر منفی به کارفرما بدهد. حتی می تواند مانع از گرفتن شغل توسط شما شود. 

 

رزومه خود را به دو صفحه محدود کنید 

تأکید رزومه خود را بر تجربه های اخیر خود بگذارید. مشاغل قدیمی و تجربیات بالای 15 سال باید قطع شود یا به حداقل برسد. از این طریق کارفرما می تواند روی اطلاعات مرتبط تری تمرکز کند. 

 

رزومه خود را متناسب با موقعیت مورد نظر تنظیم کنید 

تجربه کاری یا دستاوردهای مربوط به موقعیتی را که متقاضی آن هستید، مشخص کنید. این کار را می توان با مرور شرح کار یا وب سایت کارفرما انجام داد. 

اخبار_کانادا

 

آنچه را که به دست آورده اید برجسته کنید 

شما می خواهید بهترین نمونه هایی را که در آن مهارت خود را نشان داده اید، شناسایی کنید. این مثال ها باید بیانگر آنچه شما در نقش خود به دست آورده اید باشد، و نشان دهد که شما چه نوع کارمندی هستید. بهتر است این اطلاعات در قسمتتجربه کاریرزومه ذکر شود. 

 

صادق باشید 

دروغ گفتن در رزومه هرگز ایده خوبی نیست. شما نمی خواهید مهارت ها یا نتایج خود را بیش از حد بیان کنید زیرا کارفرما را گمراه می کند. به آنچه ارائه می دهید اطمینان داشته باشید. 

 

دستاوردهای خود را کمّی کنید 

از شماره های محکمی استفاده کنید که کارفرما آنها را درک کرده و تحت تأثیر آنها قرار بگیرد. به عنوان مثال، شما قبلا بر چند نفر نظارت داشته اید، چند محصول فروخته اید، چند درصد فروش خود را افزایش داده اید و غیره. 

 

از کلمات ساده و افعال عملی استفاده کنید 

شخصی که رزومه شما را می خواند ممکن است همیشه کارفرما نباشد. رزومه ها توسط کارمندان یا متخصصان منابع انسانی که ممکن است با رشته خاص شما آشنا نباشند، بررسی خواهند شد. از زبان ساده استفاده کنید، اما همچنین از افعال متقاعد کننده مانند مدیریت، هدایت، توسعه، افزایش، تحقق، اهرم و غیره استفاده کنید. 

 

کارهای بدون دستمزد که مهارت های شما را به نمایش می گذارد، ذکر کنید. 

اگر داوطلب یک سازمان شناخته شده هستید یا برای یک هدف مهم کار کرده اید، آن را در رزومه خود قرار دهید. شما باید این تجربیات را در بخشتجربه کارییاکار داوطلبانهقرار دهید، خصوصاً اگر مربوط به موقعیتی باشد که برای آن درخواست می کنید. 

 

 اطلاعات تماس خود را دوباره بررسی کرده و وارد کنید 

در رزومه شما باید نام، آدرس، ایمیل و شماره تلفن شما ذکر شود. این اطلاعات باید در بالای صفحه اول قرار گیرد. همچنین، از صحت این اطلاعات اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت، کارفرما نمی تواند با شما تماس بگیرد. 

اخبار_کانادا

 

نباید های یک رزومه 

از آدرس ایمیل نامناسب استفاده نکنید 

اطمینان حاصل کنید که ایمیل شما آسان خوانده می شود، تایپ آن آسان، حرفه ای و غیر توهین آمیز است. به طور کلی، آدرس ایمیل شما باید بر اساس نام شما باشد. نام مستعار، اعداد یا کاراکترهای خاص را حذف کنید. 

 

اطلاعات شخصی غیرضروری را وارد نکنید 

بهتر است هرگونه مشخصات شخصی مانند سن ، وزن ، قد ، وضعیت تأهل ، ترجیح مذهبی ، دیدگاه های سیاسی یا سایر خصوصیات شخصی را که می تواند بحث برانگیز باشد کنار بگذارید. این از هرگونه تعصب احتمالی جلوگیری می کند. از همه مهمتر ، هرگز شماره بیمه اجتماعی خود را در رزومه خود قرار ندهید. 

 

عکس خود را وارد رزومه نکنید 

اگرچه در برخی از کشورها ممکن است درج عکس قابل قبول باشد، اما در کانادا این یک عرف نیست. در واقع می تواند شانس شما برای به دست آوردن موقعیت شغلی کاهش دهد و تمام تمرکز رزومه شما را منحرف کند. شما می خواهید کارفرما بر مهارت ها و تجربیات شما متمرکز شود، نه آنچه که به نظر می رسید. 

 

از بخش های زیاد استفاده نکنید 

با محدود کردن رزومه به 5 تا 7 بخش یا زیر بخش، خواندن رزومه خود را آسان کنید. این کار اسکن رزومه و شناسایی پتانسیل شما را برای کارفرما آسان می کند. با حفظ اطلاعات باید از هر بخش مختصر و خلاصه استفاده شود. 

 

از ضمایر شخصی استفاده نکنید 

ازمناستفاده نکنید. رزومه خود را به صورت سوم شخص بنویسید، گویی که توسط شخص دیگری نوشته شده است. 

 

مسئولیت های شغلی را به سادگی لیست نکنید 

وظایف شغلی شما از عنوان شغلی مشخص خواهد بود. در عوض، با قرار دادن یک چرخش شخصی به وظایف شغلی و ارائه نمونه های خاص، موفقیت های خود را برجسته کنید. 

 

جملات کلی نگویید 

از گفته های مبهم که نقش واقعی شما را برجسته نمی کنند، دور شوید. عبارات نامشخص مانندمسئول بهبود کارایی و صرفه جویی در هزینههیچ اطلاعاتی را به کارفرما ارائه نمی دهد. تجربه خود را شخصی کنید. 

 

دلایل ترک شغل قبلی را ذکر نکنید 

هدف اصلی رزومه شما ارتقا شما، مهارت ها، تجربه و موفقیت های شماست. باید کاملاً مثبت باشد و بنابراین نباید شامل دلایل ترک کار قبلی باشد، زیرا هیچ ارزشی برای شما بعنوان یک کاندیدا ایجاد نمی کند. 

 

منابع را وارد نکنید 

یک کارفرما فقط در صورت استخدام قطعی شما به منابع نیاز دارد. منابع را در یک صفحه جداگانه نگهداری کنید و آنها را فقط در صورت درخواست خاص ارائه دهید. 

 

سرگرمی ها یا علایق را وارد نکنید 

به دلیل قضاوت هایی که کارفرمایان بالقوه می توانند انجام دهند، ذکر سرگرمی توصیه نمی شود. با این حال، اگر سرگرمی های شما به موقعیت شغلی مربوط باشد، ممکن است آنها را نیز درج کنید زیرا می توانند دلیل مناسب بودن شما را به کارفرما نشان دهند. 

منبع

.

.

..
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 


Let's Share

خدمات پزشکی

کاهش ابتلا به کرونا با مصرف داروی ضد افسردگی

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از داروی ضدافسردگی باعث کاهش۳۰٪ بستری شدن مبتلایان کرونا شده است.
بر اساس یک مطالعه جدید، داروی ارزان و شناخته شده «فلووکسامین» که ضدافسردگی است، می‌تواند تا ۳۰٪ در کاهش بستری شدن بیماران کووید۱۹ در بیمارستان و همچنین مرگ و میر آن‌ها تأثیر داشته باشد. این دارو اوایل دوران همه گیری به دلیل خواص ضد التهابی آن برای برخی از مبتلایان کرونایی تجویز شده بود.

محققان دانشگاه «مک مستر»، با انجام این تحقیق که حاکی از آن است که تأثیر مثبت فلووکسامین در بیماران کرونایی که واکسینه نشده اند، تا ۶۵ درصد افزایش می‌یابد. دکتر «ادوارد میلز»، محقق اصلی این آزمایش، اظهار امیدواری کرد و گفتند: این دارو می‌تواند در کشورهای در حال توسعه با نرخ واکسیناسیون پایین، قابل استفاده باشد. همچنین ایشان اظهار داشتند: ممکن است از داروهای ضد افسردگی مشابه، مانند فلوکستین، نیز برای کاهش شدت ویروس کرونا استفاده شود.

فلووکسامین یکی رایج‌ترین داروهای ضدافسردگی است که از دهه ۱۹۹۰ برای درمان اختلالات وسواس فکری (OCD)، اختلالات اضطرابی (Anxiety disorders) و اختلالات شخصیتی (Personality disorders) مورداستفاده قرار گرفته میشود، و هزینه آن نسبت به سایر داروهای مشابه، بسیار کمتر است.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

راهنمای تازه واردین

IELTS یا CELPIP، کدام آزمون را باید بگذرانم؟

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

CELPIP چیست؟

CELPIP برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادایی، آزمونی است مانند آزمون آیلتس، که داوطلبان را در هر چهار مهارت (خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن) رتبه‌بندی می‌کند و به آن‌ها نمره‌ای از ۱۰ می‌دهد.

دلایل متعددی برای در نظر گرفتن هر دو آزمون وجود دارد. برای درک بهتر آن‌ها، بیایید نگاه دقیق‌تری به شباهت و تفاوت این آزمون‌ها بیندازیم.

چرا باید در آزمون CELPIP شرکت کنیم؟

تنها هدف CELPIP نشان دادن مهارت زبان انگلیسی برای اهداف اخذ اقامت دائم یا شهروندی در کانادا است. نمی‌توان از آن برای ورود به دانشگاه یا برای اهداف حرفه‌ای استفاده کرد. اگر پزشک یا پرستار یا مهندسی هستید که وارد کانادا می‌شوید، باید آزمون زبان دیگری را برای اثبات مهارت حرفه‌ای خود بدهید.

مهاجرت

در حالی که CELPIP فقط برای مهاجرت به کانادا است، آیلتس را می‌توان برای اهداف مختلفی مانند ورود به دانشگاه، نشان دادن مهارت و مهاجرت به کانادا، ایالات متحده، استرالیا، انگلستان و غیره استفاده کرد.

مزیت: آیلتس

لهجه در CELPIP و IELTS

CELPIP در کل آزمون از لهجه کانادایی استفاده می‌کند، بر خلاف آیلتس که از طیف وسیعی از لهجه‌های مختلف استفاده می‌کند. اگر قبلاً در کانادا زندگی کرده و به آن لهجه عادت کرده‌اید، CELPIP ممکن است گزینه بهتری باشد.

مزیت: برابر

منابع و معلمان موجود برای آیلتس و CELPIP

شاید مهمتر از همه، منابع بسیار بیشتری در هنگام آماده‌سازی برای آیلتس وجود داشته باشد. بسیاری از شرکت‌ها، مدارس و مربیان خصوصی وجود دارند که در این آزمون تخصص دارند و سال‌ها و یا دهه‌ها تجربه در کمک به آمادگی افراد دارند. CELPIP یک آزمون بسیار کمتر رایج است. اگرچه وب سایت CELPIP تعدادی از منابع، دسترسی به معلمان و وبینارها را میزبانی می‌کند، اما منابع و تخصص به سادگی موجود نیست.

مزیت: آیلتس.

هزینه‌ها

هزینه‌های CELPIP

به نظر می‌رسد استفاده از CELPIP مزیت مالی کمی دارد. هزینه آن ۲۸۰ دلار off-shore یا ۱۸۰ دلار on-shore (در کانادا) است.

هزینه‌های آیلتس

هزینه آیلتس حدود ۳۰۰ دلار است.

مزیت: CELPIP

دسترسی به آزمون

آزمون آیلتس تقریباً در هر کشوری قابل انجام است. بسیاری از شهرها دارای چندین مرکز آزمایش هستند و شما می‌توانید ۲ تا ۳ بار در ماه در آزمون شرکت کنید. با این حال، در خارج از کانادا، تنها ۶ کشور دارای مراکز آزمایش CELPIP هستند، از جمله ایالات متحده و امارات متحده عربی.

مزیت: آیلتس

کدام آزمون آسان‌تر است، IELTS یا CELPIP؟

حقیقت این است که انگلیسی خوب انگلیسی خوب است. اگر ترجیح می‌دهید از رایانه استفاده کنید، می‌توانید در هر دو آزمون شرکت کنید. اگر ترجیح می‌دهید در آزمون صحبت کردن، ارتباط رو در رو داشته باشید، احتمالاً آیلتس را ترجیح می‌دهید.

مزیت: برابر

آیا باید در IELTS شرکت کنم یا CELPIP؟

در نهایت، بستگی به هدف شما دارد. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، CELPIP یا IELTS این کار را انجام می‌دهند. با این حال، اگر اهداف حرفه‌ای یا آموزشی دارید، مطمئناً باید به آیلتس پایبند باشید.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

خرید و فروش ملک

بحران مسکن کانادا بر اساس سه واقعیت شوکه دهنده

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

کانادا در بحران بی‌سابقه مسکن قرار دارد که تهدید می‌کند، یک نسل کامل را برای همیشه از مالکیت مسکن خارج می‌کند.

قیمت مسکن به بالاترین حد خود می‌رسد در حالی که دستمزد فقط اندکی افزایش می‌یابد و منجر به کاهش قابل دسترس بودن خرید مسکن می‌شود.

مقصر اصلی، نرخ پایین و عرضه پایین است. جمعیت سریعتر از ساخت خانه‌های جدید در حال افزایش است و نرخ‌های کم بهره باعث می‌شود خریداران جدید وارد بازار شوند. اثر ترکیبی این دو عامل باعث یک رونق مسکن ۲۴ساله بوده است که هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت را نشان نمی‌دهد.

در حالی که گفته می‌شود مسکن کانادا یک «حباب» است، عملاً هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که این رونق متوقف شود. همانطور که مشاهده خواهید کرد، افزایش قیمت مسکن بر اساس اصول اساسی بوده است و نمی‌توان گفت که چه زمانی پایان می‌یابد.

در این مقاله، من سه آمار تکان دهنده را بررسی می‌کنم که میزان واقعی بحران مسکن کانادا را نشان می‌دهد.

آمار شماره ۱: پرداخت وام مسکن ۴۵ درصد درآمد را از بین می‌برد

بر اساس مطالعه بانک ملی کانادا، پرداخت وام مسکن اکنون ۴۵ درصد از درآمد متوسط ​​صاحب خانه را می‌خورد. این بالاتر از متوسط ​​سال ۱۹۸۳ است که ۴۳ درصد بوده است. در حالی که ممکن است افزایش چشمگیری به نظر نرسد، به خاطر داشته باشید که میزان «متوسط ​​از سال ۱۹۸۳» شامل سالهای اخیر نیز می‌شود. به احتمال زیاد افزایش واقعی از سال ۱۹۸۳، بیشتر از این آمار است.

آمار شماره ۲: هیچ اصلاحی در ۲۴ سال وجود نداشته است

یکی دیگر از واقعیت‌های باورنکردنی در مورد بازار مسکن کانادا این است که ۲۴ سال را بدون هیچ گونه اصلاحی گذرانده است. به گزارش Better Dwelling، قیمت خانه‌های کانادایی ۲۴ سال است که بدون وقفه در حال افزایش است. این سه برابر مدت زمانی است که ایالات متحده یا بریتانیا بدون اصلاح گذرانده اند. در حالی که اصلاحات سال ۲۰۰۸/۲۰۰۹ قیمت خانه‌های ایالات متحده را به سمت پایین سوق داد، بازار مسکن کانادا را تا حد زیادی بی‌صدمه گذاشت. نتیجه نهایی؟ رونق چند دهه‌ای که هیچ نشانه‌ای از کند شدن را نشان نمی‌دهد.

آمار شماره ۳: منطقه Golden Horseshoe حدود ۷۸۰۰۰۰ نفر به جمعیت اضافه کرده، اما تنها ۲۷۰ خانه اضافه شده است

یک آمار نهایی برای نشان دادن میزان واقعی بحران مسکن کانادا این واقعیت ساده است:

در پنج سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱، منطقه Golden Horseshoe انتاریو ۷۸۰۰۰۰ ساکن جدید، اما تنها ۲۷۰۰۰۰ خانه اضافه کرده است. این آمار قابل توجه است زیرا یکی از منابع بحران مسکن را نشان می‌دهد: خانه‌های کافی ساخته نمی‌شوند. با توجه به اینکه کانادا ساکنان خود را در تعداد زیاد اضافه می‌کند اما تعداد زیادی خانه نمی‌سازد، این یک مسئله ساده‌ی ریاضی است.

REITs چطور؟

اگر می‌خواهید خانه‌ای برای زندگی بخرید، فعلاً باید قیمت بالاتری را برای چانه زدن انتخاب کنید. اما اگر فقط می‌خواهید در املاک سرمایه‌گذاری کنید، گزینه‌های بسیار ارزان‌تری دارید:

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات (REITs)

REITs مانند Northwest Healthcare Properties REIT به صاحبان سهام راهی ارزان، آسان و سریع برای قرار گرفتن در کورس املاک و مستغلات ارائه می‌دهد. آن‌ها معمولاً سودهای زیادی می‌پردازند که اغلب از درآمد اجاره خانه فراتر می‌رود.

من NWH. UN را به طور خاص پیشنهاد می‌کنم زیرا این یک سرمایه‌گذاری بسیار قابل اعتماد در املاک و مستغلات است. با واگذاری فضای اداری به ارائه دهندگان خدمات درمانی، این شرکت دارای یک مستأجر تحت حمایت دولت با توانایی پرداخت بی‌نظیر است. همچنین دارای املاک بسیار متنوع در سراسر کانادا و اتحادیه اروپا است. سه ماهه اخیر برای آن یک پیروزی بزرگ بود که دارای معیارهای رشد زیر است:

وجوه حاصل از عملیات: ۹ درصد افزایش یافته است.

ارزش دارایی خالص: ۶ درصد افزایش یافته است.

کل occupancy: ۹۷ درصد

occupancy بین المللی: ۹۸ درصد

میزان جمع آوری: ۹۷ درصد

اینها قطعاً اعداد باورنکردنی هستند. و اگر در NWH. UN سرمایه‌گذاری کنید، بخشی از آن را در قالب سود سهام ۶ درصد به شما منتقل می‌کند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 


Let's Share
Continue Reading

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!