Connect with us

راهنمای تازه واردین

صفر تا صد رزومه‌ی کاری برای شرکتهای کانادایی: بایدها و نبایدها

Published

on

اخبار_کانادا

رزومه‌ی شما باید به طور واضح، مختصر و استراتژیک مدارک شما را ارائه دهد تا یک کارفرما، علاقه‌مند به دیدار شما شود. باید مهارت ها، تجربه‌ی کاری و توانایی‌های شما را انتقال دهد.

رزومه برای توصیف آنچه شما می‌توانید به طور کاملا حرفه‌ای انجام دهید استفاده می‌شود، و همچنین نشان می‌دهد چه کاری می‌توانید برای یک کارفرما انجام دهید. فرصت‌های شغلی می‌تواند به طور غیرمنتظره‌ای به وجود آیند.

رزومه مدرن و به روز شده کلید موفقیت در جستجوی کار است. در اینجا برخی از بایدها و نبایدها در مورد چگونگی نوشتن رزومه خوب ارائه شده است.

بایدهای یک رزومه 

رزومه ی خود را روشن و مختصر نگه دارید. 

یک کارفرما به طور متوسط ​​30 ثانیه زمان می برد تا از یک رزومه خلاص شود. شما می خواهید بلافاصله ببینند که شما صلاحیت این سمت را دارید. 

 

رزومه خود را بارها تصحیح کنید 

مطمئن باشید هیچ غلط املایی یا گرامری وجود ندارد. از شخص دیگری نیز بخواهید آن را بخواند. یک اشتباه املایی ساده در یک رزومه می تواند تأثیر منفی به کارفرما بدهد. حتی می تواند مانع از گرفتن شغل توسط شما شود. 

 

رزومه خود را به دو صفحه محدود کنید 

تأکید رزومه خود را بر تجربه های اخیر خود بگذارید. مشاغل قدیمی و تجربیات بالای 15 سال باید قطع شود یا به حداقل برسد. از این طریق کارفرما می تواند روی اطلاعات مرتبط تری تمرکز کند. 

 

رزومه خود را متناسب با موقعیت مورد نظر تنظیم کنید 

تجربه کاری یا دستاوردهای مربوط به موقعیتی را که متقاضی آن هستید، مشخص کنید. این کار را می توان با مرور شرح کار یا وب سایت کارفرما انجام داد. 

اخبار_کانادا

 

آنچه را که به دست آورده اید برجسته کنید 

شما می خواهید بهترین نمونه هایی را که در آن مهارت خود را نشان داده اید، شناسایی کنید. این مثال ها باید بیانگر آنچه شما در نقش خود به دست آورده اید باشد، و نشان دهد که شما چه نوع کارمندی هستید. بهتر است این اطلاعات در قسمتتجربه کاریرزومه ذکر شود. 

 

صادق باشید 

دروغ گفتن در رزومه هرگز ایده خوبی نیست. شما نمی خواهید مهارت ها یا نتایج خود را بیش از حد بیان کنید زیرا کارفرما را گمراه می کند. به آنچه ارائه می دهید اطمینان داشته باشید. 

 

دستاوردهای خود را کمّی کنید 

از شماره های محکمی استفاده کنید که کارفرما آنها را درک کرده و تحت تأثیر آنها قرار بگیرد. به عنوان مثال، شما قبلا بر چند نفر نظارت داشته اید، چند محصول فروخته اید، چند درصد فروش خود را افزایش داده اید و غیره. 

 

از کلمات ساده و افعال عملی استفاده کنید 

شخصی که رزومه شما را می خواند ممکن است همیشه کارفرما نباشد. رزومه ها توسط کارمندان یا متخصصان منابع انسانی که ممکن است با رشته خاص شما آشنا نباشند، بررسی خواهند شد. از زبان ساده استفاده کنید، اما همچنین از افعال متقاعد کننده مانند مدیریت، هدایت، توسعه، افزایش، تحقق، اهرم و غیره استفاده کنید. 

 

کارهای بدون دستمزد که مهارت های شما را به نمایش می گذارد، ذکر کنید. 

اگر داوطلب یک سازمان شناخته شده هستید یا برای یک هدف مهم کار کرده اید، آن را در رزومه خود قرار دهید. شما باید این تجربیات را در بخشتجربه کارییاکار داوطلبانهقرار دهید، خصوصاً اگر مربوط به موقعیتی باشد که برای آن درخواست می کنید. 

 

 اطلاعات تماس خود را دوباره بررسی کرده و وارد کنید 

در رزومه شما باید نام، آدرس، ایمیل و شماره تلفن شما ذکر شود. این اطلاعات باید در بالای صفحه اول قرار گیرد. همچنین، از صحت این اطلاعات اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت، کارفرما نمی تواند با شما تماس بگیرد. 

اخبار_کانادا

 

نباید های یک رزومه 

از آدرس ایمیل نامناسب استفاده نکنید 

اطمینان حاصل کنید که ایمیل شما آسان خوانده می شود، تایپ آن آسان، حرفه ای و غیر توهین آمیز است. به طور کلی، آدرس ایمیل شما باید بر اساس نام شما باشد. نام مستعار، اعداد یا کاراکترهای خاص را حذف کنید. 

 

اطلاعات شخصی غیرضروری را وارد نکنید 

بهتر است هرگونه مشخصات شخصی مانند سن ، وزن ، قد ، وضعیت تأهل ، ترجیح مذهبی ، دیدگاه های سیاسی یا سایر خصوصیات شخصی را که می تواند بحث برانگیز باشد کنار بگذارید. این از هرگونه تعصب احتمالی جلوگیری می کند. از همه مهمتر ، هرگز شماره بیمه اجتماعی خود را در رزومه خود قرار ندهید. 

 

عکس خود را وارد رزومه نکنید 

اگرچه در برخی از کشورها ممکن است درج عکس قابل قبول باشد، اما در کانادا این یک عرف نیست. در واقع می تواند شانس شما برای به دست آوردن موقعیت شغلی کاهش دهد و تمام تمرکز رزومه شما را منحرف کند. شما می خواهید کارفرما بر مهارت ها و تجربیات شما متمرکز شود، نه آنچه که به نظر می رسید. 

 

از بخش های زیاد استفاده نکنید 

با محدود کردن رزومه به 5 تا 7 بخش یا زیر بخش، خواندن رزومه خود را آسان کنید. این کار اسکن رزومه و شناسایی پتانسیل شما را برای کارفرما آسان می کند. با حفظ اطلاعات باید از هر بخش مختصر و خلاصه استفاده شود. 

 

از ضمایر شخصی استفاده نکنید 

ازمناستفاده نکنید. رزومه خود را به صورت سوم شخص بنویسید، گویی که توسط شخص دیگری نوشته شده است. 

 

مسئولیت های شغلی را به سادگی لیست نکنید 

وظایف شغلی شما از عنوان شغلی مشخص خواهد بود. در عوض، با قرار دادن یک چرخش شخصی به وظایف شغلی و ارائه نمونه های خاص، موفقیت های خود را برجسته کنید. 

 

جملات کلی نگویید 

از گفته های مبهم که نقش واقعی شما را برجسته نمی کنند، دور شوید. عبارات نامشخص مانندمسئول بهبود کارایی و صرفه جویی در هزینههیچ اطلاعاتی را به کارفرما ارائه نمی دهد. تجربه خود را شخصی کنید. 

 

دلایل ترک شغل قبلی را ذکر نکنید 

هدف اصلی رزومه شما ارتقا شما، مهارت ها، تجربه و موفقیت های شماست. باید کاملاً مثبت باشد و بنابراین نباید شامل دلایل ترک کار قبلی باشد، زیرا هیچ ارزشی برای شما بعنوان یک کاندیدا ایجاد نمی کند. 

 

منابع را وارد نکنید 

یک کارفرما فقط در صورت استخدام قطعی شما به منابع نیاز دارد. منابع را در یک صفحه جداگانه نگهداری کنید و آنها را فقط در صورت درخواست خاص ارائه دهید. 

 

سرگرمی ها یا علایق را وارد نکنید 

به دلیل قضاوت هایی که کارفرمایان بالقوه می توانند انجام دهند، ذکر سرگرمی توصیه نمی شود. با این حال، اگر سرگرمی های شما به موقعیت شغلی مربوط باشد، ممکن است آنها را نیز درج کنید زیرا می توانند دلیل مناسب بودن شما را به کارفرما نشان دهند. 

منبع

.

.

..
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

بانک و خدمات مالی

افتتاح حساب بانکی در کانادا برای تازه واردین

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

مراحل زیادی وجود دارد که مهاجرت به کانادا را به رویایی که به واقعیت گراییده تبدیل می‌کند، اما به دست گرفتن کنترل امور مالی باید اولین اقدام شما باشد.

ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا به عنوان یک تازه وارد کانادایی، مشکلات مالی خود را حل کنید.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید
به عنوان تازه وارد اول یک حساب بانکی باز کنید

اگر به طور قانونی در یکی از مدارس کانادا ثبت نام نکرده باشید یا به طور قانونی در این کشور مشغول به کار نشده باشید، افتتاح حساب بانکی جدید در این کشور دشوار است.

اگر به عنوان اقامت دائم، کارگر خارجی یا دانشجوی بین المللی به این کشور وارد شوید، می‌توانید برای برنامه StartRight اسکوشیا بانک اقدام کنید. از طریق این برنامه که فقط برای تازه واردان طراحی شده است، مشتریان واجد شرایط می‌توانند برای سال اول هیچ هزینه ماهانه برای حساب پرداخت نکنند، انتقال پول بین المللی بدون هزینه داشته باشند به علاوه مزایای دیگر. برای درخواست، شما باید یکی از این مدارک شناسایی را داشته باشید:

گذرنامه

کارت اقامت دائم

فرم شهروندی و مهاجرت کانادا (IMM ۱۰۰۰، IMM ۱۴۴۲، IMM ۵۶۸۸ یا IMM ۵۲۹۲)

در اینجا نحوه ایجاد امتیاز اعتباری برای موفقیت آورده شده است

حتی اگر امتیاز اعتباری فوق العاده‌ای در کشور خود داشته باشید، کانادا از سیستم اعتباری خود استفاده می‌کند.

داشتن امتیاز اعتبار مشخص، برای تأیید وام و خرید خانه ضروری است. در کانادا، امتیازات اعتباری همچنین ممکن است قبل از پیدا کردن کار، برای دستیابی به نرخ‌های بهتر خدمات آب، برق، تلفن و اینترنت، و برای توافق نامه‌ی اجاره آپارتمان بررسی شود.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد اعتبار به عنوان یک تازه وارد، افتتاح حساب کارت اعتباری از طریق بانک است. یک موسسه مالی معمولاً می‌خواهد افراد فاقد سابقه اعتباری کارت اعتباری ایمن باز کنند، یک خط اعتباری که با وثیقه شخصی کاربر مانند پول پشتیبانی می‌شود. Scotiabank به تازه واردان اجازه می‌دهد تا به چندین کارت اعتباری بدون ضمانت دسترسی پیدا کنند، بنابراین کاربران می‌توانند بدون نگرانی در مورد قوانین کارت‌های ایمن، بلافاصله شروع به ساختن سابقه اعتباری خود کرده و امتیاز کسب کنند.

از این کارت مانند کارت نقدی استفاده کنید و به شرط پرداخت به موقع بدهی خود در هر چرخه، این می‌تواند به شما کمک کند تا در چند ماه اول امتیاز خود را افزایش دهید. هنگامی که سابقه اعتباری شما برای خرید وسیله نقلیه، وام یا خانه به اندازه کافی بالا رفت، می‌توانید از کارت‌های اعتباری دیگر با قدرت پردازش بهتر استفاده کنید.

آمدن به کانادا از طریق دانشجویی

تحصیل در کانادا به شما امکان می‌دهد تحصیلات عالی را با هزینه رقابتی بدست آورید، در یک محیط آموزشی متنوع ارتباطات بین المللی برقرار کنید، در حین تحصیل و بعد از تحصیل کار کنید و شانس واجد شرایط بودن برای اقامت دائم کانادا را بهبود ببخشید.

اگر قصد کسب مدارک تحصیلی کانادا را دارید، می‌توانید شهریه و بودجه روزانه خود را با یک حساب رایگان دانشجویی مدیریت کنید. برنامه‌ی Student Banking Advantage® که به عنوان بهترین حساب بانکی دانشجویی سال ۲۰۲۰ از سوی MoneySense انتخاب شد، برای دانشجویان تمام وقت ثبت نام شده در یک دوره تحصیلات متوسطه در کانادا موجود است. علاوه بر این، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، حتی بدون سابقه اعتباری، می‌توانید واجد شرایط کارت اعتباری بدون ضامن شوید. از پاداش هزینه‌های خود لذت ببرید و به راحتی نمره اعتبار خود را ثبت کنید. شما قبلاً به اندازه کافی کار در لیست خود دارید و این حساب دانشجویی مدیریت امور مالی شما را آسان می‌کند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

بریتیش کلمبیا: رکورد بالاترین پیش‌پرداخت خانه در کانادا

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

در استان بریتیش کلمبیا میانگین پیش پرداخت برای خرید خانه در کانادا بسیار زیاد است. با این حال، تنها ۱۰٪ از مسکن توسط خریدارانی که خانه اولی هستند خریداری می‌شود.

قیمت خانه‌های کانادایی بسیار بالا رفته است، اکنون قیمت پیش پرداخت یک خانه در کانادا بسیار بالا است. داده‌های فناوری رهن LowestRates. ca مبلغ میانگین پیش پرداخت را به تفکیک استان‌های کانادا نشان می‌دهد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

آن‌ها با استفاده از داده‌های خود، مبلغ استفاده شده به عنوان پیش پرداخت خرید را محاسبه میکنند. این شرکت متوجه شد که بریتیش کلمبیا با ۱۶۰ هزار دلار بالاترین میانگین پیش پرداخت را در میان استان‌های کانادا ا دارد. البته انتاریو نیز از این مبلغ خیلی فاصله ندارد.

بالاترین میانگین پیش پرداخت در کانادا را خریداران مسکن در بریتیش کلمبیا پرداخت می‌کنند.

خریداران مسکن در BC بیشترین پیش پرداخت را به هم صورت درصدی و هم به صورت مطلق پرداخت می‌کنند. متوسط پیش پرداخت در این استان ۲۲.۴۵ درصد تخمین زده شده است. بر اساس و با کمک محاسبات متوسط قیمت مسکن، این رقم به ۱۵۹.۷۰۰ دلار می‌رسد که عددی نجومی و بسیار بالاست.

می‌دانیم به چه فکر می‌کنید، چه کسانی می‌تواند این همه پول پس‌انداز کند؟ فقط ۱۰٪ از خانه‌های بریتیش کلمبیا توسط خریداران باراولی خریداری می‌شوند.

این مساله موجب میشود حدود ۹۰ درصد خریداران با کمک دارایی‌های پیشین خود پیش پرداخت خانه را انجام دهند. در واقع خریداران این مبلغ را پس‌انداز نکردند بلکه آن‌ها به نوعی تجارت کردند.

پیش پرداخت خانه‌های انتاریو نیز مبلغی مبهم است. به طور میانگین وام میتواند ۲۰.۳۵ درصد قیمت خرید را کاهش دهد و مبلغ پیش پرداخت به طور میانگین ۱۴۰ هزار دلار است.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

برخی از افراد احتمالاً آنقدر بزرگ هستند که بخاطر بیاورند در گذشته می‌توانستند در انتاریو یک خانه کامل را با این مبلغ خریداری کنند.

داده‌های سه استان دیگر به این شرح است: . نوا اسکوشیا (۱۸.۵۴٪)، آلبرتا (۱۵.۱۵٪) و کبک (۱۴.۶۸٪) که در همه این استان‌ها پیش پرداخت کمتر از ۲۰٪ است. مبلغ پیش پرداخت متوسط در این سه استان حدود ۶۰.۰۰۰ دلار است که یک عدد قابل دستیابی است.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

کمک هزینه کارگران کم درآمد کانادا چیست؟ چگونه اقدام کنیم؟ مبلغ پیشنهادی چقدر است؟

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

از 30 جون، تقریباً 1 میلیون کارگر کم درآمد دیگر واجد شرایط حمایتقابل توجهشده اند، که تقریباً 2400 دلار برای خانواده ها و 1400 دلار برای افراد مجرد کانادایی ارائه می دهد. 

بر اساس گفته های سازمان فدرال ، این کار درآمد در دسترس کارگران با دستمزد پایین را افزایش می دهد و انگیزه هایی را برای کارگران فراهم می کند تا دوباره به نیروی کار بپیوندند. 

اگر فکر می کنید ممکن است صلاحیت دریافت این پول را داشته باشید یا می خواهید درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما همراه باشید. 

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
چه کسانی می توانند آن را دریافت کنند؟ 

مزایای کارگران کانادا ، که CWB نیز نامیده می شود، یک اعتبار مالیاتی قابل استرداد است که هدف آن حمایت از کانادایی هایی است که کار می کنند، اما درآمد کمی دارند. 

شامل دو قسمت است: یک مقدار اساسی و یک مکمل معلولیت. 

تا همین اواخر، معیارهای واجد شرایط بودن ، بسیاری از کارگران با دستمزد پایین را از برنامه خارج می کرد. 

با این حال، پس از گسترش برنامه، این امکان در اختیار کسانی است که درآمد آنها تا: 

  • 32244 دلار به عنوان مجرد کانادایی (بدون فرزند) 
  • 42197 دلار به عنوان خانواده های تک درآمد 
  • 56197 دلار به عنوان خانواده هایی با دو درآمد باشد. 

افراد با دو درآمد مثلا زوجین هم اکنون مجاز هستند تا هنگام محاسبه ، حداکثر 14000 دلار از درآمد خود را حذف کنند، و به آنها اجازه می دهد تا بازپرداخت مالیات سخاوتمندانه تری داشته باشند. 

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید
مبلغ پیشنهادی چقدر است؟ 

مبلغی که متقاضیان CWB می توانند دریافت کنند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل درآمد، وضعیت تأهل ، محل زندگی و واجد شرایط بودن برای اعتبار مالیات از کارافتادگی آنها است. مشخص نیست آیا مبالغ زیر که در زمان نوشتن مقاله در وب سایت دولت نمایش داده می شوند، هنوز به روز نشده اند تا گسترش واجد شرایط بودن را نشان دهند یا خیر؟ 

حداکثر مبلغی که افراد مجرد می توانند ادعا کنند 1338 دلار است. اگر درآمد خالص تعدیل شده فرد بیش از 13064 دلار باشد، این مبلغ به تدریج کاهش می یابد. 

حداکثر مبلغی که خانواده های کانادایی می توانند دریافت کنند 2379 دلار است. اگر درآمد خالص خانواده تعدیل شده مدعی بیش از 17348 دلار باشد، این مبلغ به آرامی کاهش می یابد. 

وقتی صحبت از مکمل معلولیت می شود، افراد مجرد می توانند حداکثر 713 دلار مطالبه کنند. اگر درآمد خالص تعدیل شده فرد بیش از 24569 دلار باشد، این میزان کاهش می یابد. 

خانواده ها همچنین می توانند حداکثر 713 دلار دریافت کنند که اگر درآمد خالص تعدیل شده خانواده از 37176 دلار بگذرد، به تدریج کاهش می یابد. 

آژانس درآمد کانادا (CRA) خاطرنشان می کند، حداکثر مقدار پایه CWB و مقدار مکمل معلولیت برای ساکنان کبک متفاوت خواهد بود. 

چگونه می توانم اقدام کنم؟ 

از آنجا که CWB یک اعتبار مالیاتی قابل استرداد است ، باید در همان زمان اظهارنامه مالیات بر درآمد یک فرد ثبت شود. 

گفته شده، افراد و خانواده های واجد شرایط می توانند به جای انتظار برای زمان مالیات، حداکثر 50٪ از CWB را پیش پرداخت کنند. این پرداخت ها معمولاً در روز پنجم آوریل ، جولای ، اکتبر و ژانویه ارسال می شود. 

کانادایی ها می توانند با تکمیل مالیات و دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده در نرم افزار مالیاتی مجاز خود، برای CWB درخواست دهند. همچنین، یک فرم به صورت آنلاین در دسترس است. 

کسانی که امیدوار به دریافت پیش پرداخت هستند می توانند از طریق بخش حساب کاربری، از اپلیکیشن پرداخت پیشرفته کارمندان کانادا بهره مند شوند. 

متناوباً ، متقاضیان می توانند فرم RC201 را پر کنند. بخشی برای درخواست مکمل معلولیت به عنوان بخشی از این سند گنجانده شده است. CRA باید آن را تا 31 آگوست 2021 دریافت کند. 

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!