Connect with us

راهنمای تازه واردین

انواع مختلف فروشگاه‌های کانادا

Published

on

فروشگاه های مختلف کانادا که برای تهیه ی کالا و لوازم ضروری زندگی وجود دارند، در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند. انواع فروشگاه ها شامل سوپر مارکت‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های تخصصی، بازارچه‌های کشاورزان ومی باشند.  

سوپر مارکت‌‌ها 

فروشگاه هایی که در دسترس ترین مراکز برای خرید مواد غذایی هستند و زیاد بزرگ نیستند. تعداد آنها در سطح شهر بسیار زیاد است. در سوپرمارکت ها انواع مواد غذایی از جمله حبوبات، لبنیات، بستنی، غذاهای حاضری و آماده و به فروش می رسند. این فروشگاه ها معمولاً در نبش خیابان‌ها و کوچه‌ها و در نزدیکی منازل قرار دارند.  

مراکز خرید 

ساختمان‌هایی که در آن‌ها چندین مغازه متنوع وجود داشته باشد و هر کدام محصولات جداگانه بفروشند که ارتباطی با هم ندارند، مرکز خرید نامیده می شوند. معمولا رقابتی میان این مغازه ها برای فروش محصولات وجود ندارد.  

یکشنبه بازارها 

بازارهایی که آخر هر هفته در مناطق مختلف شهر بر پا شده و در آنجا اجناس معمولی و غیر لوکس به فروش می ‌رسند. اغلب کسانی به این بازارها مراجعه می کنند که به دنبال اجناس دست دوم یا ارزان ‌قیمت هستند. معمولا این نوع از بازارها در مناطقی برپا می ‌شوند که در آن اطراف فروشگاه‌های زنجیره یا مراکز خرید کمتری وجود دارد. 

حراجی‌ها 

روزهای شنبه در حیاط خانه های محله حراجی‌های پوشاک، خوراک و سایر کالاهای ضروری بر پا می ‌شود. مشتریان این نوع از فروشگاه ها ساکنان محله هستند که از این حراجی ها مطلع شده اند. اطلاع‌ رسانی در مورد یک حراجی، از طریق نصب یک پلاکارد در محل حراجی انجام می ‌شود. و در این حراجی‌ها نیز معمولاً کالاهای ارزان‌قیمت یا دست دوم به فروش می‌ رسند. 

بازارچه‌های کشاورزان 

محصولات غذایی محلی تازه، محصولات فصلی و موادغذایی دست ساز خانگی، در مکانی به نام بازارچه ی کشاورزان عرضه می ‌شوند. این بازارچه ها در محلات مختلف برپا شده و مردم می توانند خوراکی‌ ها و محصولاتی مثل سبزیجات، میوه ‌جات، گوشت و ماهی، تخم‌ مرغ، لبنیات، نان و شیرینی، مواد بهداشتی وخریداری نمایند. 

فروشگاه‌های زنجیره‌ای 

این نوع از فروشگاه‌ها، پربازدیدترین محل‌های فروش انواع و اقسام لوازم منزل، وسایل الکتریکی از جمله کامپیوتر، موبایل و تبلت، وسایل بهداشتی، البسه، خوراکی، لوازم ورزشی واست. این فروشگاه‌ها بسیار بزرگ بوده و معمولا در چند طبقه احداث می شوند. در فروشگاه های زنجیره ای خریداران محصولات مورد نظر خود را در یک سبد جمع آوری می کنند و در انتها برای پرداخت پول به صندوق مراجعه می کنند.  

فروشگاه‌های تخصصی 

در این نوع از فروشگاه ها، فقط بعضی از محصولات خاص برای فروش عرضه می شوند. مثلا فروشگاه‌های لوازم ورزشی یا فروشگاه‌های لوازم کامپیوتری که مشتریان می توانند برای پیدا کردن کالای مورد نظر خود، مستقیما به آنها مراجعه کنند. برخی از نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات نیز در فروشگاه‌های تخصصی به فروش می ‌رسند. 

سایر 

علاوه بر فروشگاه هایی که در این مقاله با آنها آشنا شدید، در بعضی مناطق کانادا فروشگاه‌هایی مثل فروشگاه‌های یک دلاری، فروشگاه‌های اجناس دست دوم و یا فروشگاه‌های اجناس ارزان ‌قیمت هم وجود دارند، که اجناس غیر لوکس می‌ فروشند. این فروشگاه‌ها معمولا در مناطقی که قشر ضعیف زندگی می کنند، وجود دارند.  

روزهای تعطیل فروشگاه‌ها و مراکز خرید 

فروشگاه های مختلف کانادا در چند روز از سال تعطیل هستند، از جمله در روزهای سال نو، یکشنبه عید پاک، روز کریسمس، روز ملی کانادا، روز ویکتوریا، روز شکرگذاری، روز جمعه خوب تعطیل هستند. بیشتر فروشگاه های این کشور در روزهای یکشنبه نیز تعطیل می ‌باشند 

معمولا ساعات کاری فروشگاه‌ها و مراکز خرید کشور کانادا، روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت 8 تا 5-6 بعد از ظهر می باشد. 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

بانک و خدمات مالی

افتتاح حساب بانکی در کانادا برای تازه واردین

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

مراحل زیادی وجود دارد که مهاجرت به کانادا را به رویایی که به واقعیت گراییده تبدیل می‌کند، اما به دست گرفتن کنترل امور مالی باید اولین اقدام شما باشد.

ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا به عنوان یک تازه وارد کانادایی، مشکلات مالی خود را حل کنید.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید
به عنوان تازه وارد اول یک حساب بانکی باز کنید

اگر به طور قانونی در یکی از مدارس کانادا ثبت نام نکرده باشید یا به طور قانونی در این کشور مشغول به کار نشده باشید، افتتاح حساب بانکی جدید در این کشور دشوار است.

اگر به عنوان اقامت دائم، کارگر خارجی یا دانشجوی بین المللی به این کشور وارد شوید، می‌توانید برای برنامه StartRight اسکوشیا بانک اقدام کنید. از طریق این برنامه که فقط برای تازه واردان طراحی شده است، مشتریان واجد شرایط می‌توانند برای سال اول هیچ هزینه ماهانه برای حساب پرداخت نکنند، انتقال پول بین المللی بدون هزینه داشته باشند به علاوه مزایای دیگر. برای درخواست، شما باید یکی از این مدارک شناسایی را داشته باشید:

گذرنامه

کارت اقامت دائم

فرم شهروندی و مهاجرت کانادا (IMM ۱۰۰۰، IMM ۱۴۴۲، IMM ۵۶۸۸ یا IMM ۵۲۹۲)

در اینجا نحوه ایجاد امتیاز اعتباری برای موفقیت آورده شده است

حتی اگر امتیاز اعتباری فوق العاده‌ای در کشور خود داشته باشید، کانادا از سیستم اعتباری خود استفاده می‌کند.

داشتن امتیاز اعتبار مشخص، برای تأیید وام و خرید خانه ضروری است. در کانادا، امتیازات اعتباری همچنین ممکن است قبل از پیدا کردن کار، برای دستیابی به نرخ‌های بهتر خدمات آب، برق، تلفن و اینترنت، و برای توافق نامه‌ی اجاره آپارتمان بررسی شود.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد اعتبار به عنوان یک تازه وارد، افتتاح حساب کارت اعتباری از طریق بانک است. یک موسسه مالی معمولاً می‌خواهد افراد فاقد سابقه اعتباری کارت اعتباری ایمن باز کنند، یک خط اعتباری که با وثیقه شخصی کاربر مانند پول پشتیبانی می‌شود. Scotiabank به تازه واردان اجازه می‌دهد تا به چندین کارت اعتباری بدون ضمانت دسترسی پیدا کنند، بنابراین کاربران می‌توانند بدون نگرانی در مورد قوانین کارت‌های ایمن، بلافاصله شروع به ساختن سابقه اعتباری خود کرده و امتیاز کسب کنند.

از این کارت مانند کارت نقدی استفاده کنید و به شرط پرداخت به موقع بدهی خود در هر چرخه، این می‌تواند به شما کمک کند تا در چند ماه اول امتیاز خود را افزایش دهید. هنگامی که سابقه اعتباری شما برای خرید وسیله نقلیه، وام یا خانه به اندازه کافی بالا رفت، می‌توانید از کارت‌های اعتباری دیگر با قدرت پردازش بهتر استفاده کنید.

آمدن به کانادا از طریق دانشجویی

تحصیل در کانادا به شما امکان می‌دهد تحصیلات عالی را با هزینه رقابتی بدست آورید، در یک محیط آموزشی متنوع ارتباطات بین المللی برقرار کنید، در حین تحصیل و بعد از تحصیل کار کنید و شانس واجد شرایط بودن برای اقامت دائم کانادا را بهبود ببخشید.

اگر قصد کسب مدارک تحصیلی کانادا را دارید، می‌توانید شهریه و بودجه روزانه خود را با یک حساب رایگان دانشجویی مدیریت کنید. برنامه‌ی Student Banking Advantage® که به عنوان بهترین حساب بانکی دانشجویی سال ۲۰۲۰ از سوی MoneySense انتخاب شد، برای دانشجویان تمام وقت ثبت نام شده در یک دوره تحصیلات متوسطه در کانادا موجود است. علاوه بر این، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، حتی بدون سابقه اعتباری، می‌توانید واجد شرایط کارت اعتباری بدون ضامن شوید. از پاداش هزینه‌های خود لذت ببرید و به راحتی نمره اعتبار خود را ثبت کنید. شما قبلاً به اندازه کافی کار در لیست خود دارید و این حساب دانشجویی مدیریت امور مالی شما را آسان می‌کند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

بریتیش کلمبیا: رکورد بالاترین پیش‌پرداخت خانه در کانادا

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

در استان بریتیش کلمبیا میانگین پیش پرداخت برای خرید خانه در کانادا بسیار زیاد است. با این حال، تنها ۱۰٪ از مسکن توسط خریدارانی که خانه اولی هستند خریداری می‌شود.

قیمت خانه‌های کانادایی بسیار بالا رفته است، اکنون قیمت پیش پرداخت یک خانه در کانادا بسیار بالا است. داده‌های فناوری رهن LowestRates. ca مبلغ میانگین پیش پرداخت را به تفکیک استان‌های کانادا نشان می‌دهد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

آن‌ها با استفاده از داده‌های خود، مبلغ استفاده شده به عنوان پیش پرداخت خرید را محاسبه میکنند. این شرکت متوجه شد که بریتیش کلمبیا با ۱۶۰ هزار دلار بالاترین میانگین پیش پرداخت را در میان استان‌های کانادا ا دارد. البته انتاریو نیز از این مبلغ خیلی فاصله ندارد.

بالاترین میانگین پیش پرداخت در کانادا را خریداران مسکن در بریتیش کلمبیا پرداخت می‌کنند.

خریداران مسکن در BC بیشترین پیش پرداخت را به هم صورت درصدی و هم به صورت مطلق پرداخت می‌کنند. متوسط پیش پرداخت در این استان ۲۲.۴۵ درصد تخمین زده شده است. بر اساس و با کمک محاسبات متوسط قیمت مسکن، این رقم به ۱۵۹.۷۰۰ دلار می‌رسد که عددی نجومی و بسیار بالاست.

می‌دانیم به چه فکر می‌کنید، چه کسانی می‌تواند این همه پول پس‌انداز کند؟ فقط ۱۰٪ از خانه‌های بریتیش کلمبیا توسط خریداران باراولی خریداری می‌شوند.

این مساله موجب میشود حدود ۹۰ درصد خریداران با کمک دارایی‌های پیشین خود پیش پرداخت خانه را انجام دهند. در واقع خریداران این مبلغ را پس‌انداز نکردند بلکه آن‌ها به نوعی تجارت کردند.

پیش پرداخت خانه‌های انتاریو نیز مبلغی مبهم است. به طور میانگین وام میتواند ۲۰.۳۵ درصد قیمت خرید را کاهش دهد و مبلغ پیش پرداخت به طور میانگین ۱۴۰ هزار دلار است.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

برخی از افراد احتمالاً آنقدر بزرگ هستند که بخاطر بیاورند در گذشته می‌توانستند در انتاریو یک خانه کامل را با این مبلغ خریداری کنند.

داده‌های سه استان دیگر به این شرح است: . نوا اسکوشیا (۱۸.۵۴٪)، آلبرتا (۱۵.۱۵٪) و کبک (۱۴.۶۸٪) که در همه این استان‌ها پیش پرداخت کمتر از ۲۰٪ است. مبلغ پیش پرداخت متوسط در این سه استان حدود ۶۰.۰۰۰ دلار است که یک عدد قابل دستیابی است.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

کمک هزینه کارگران کم درآمد کانادا چیست؟ چگونه اقدام کنیم؟ مبلغ پیشنهادی چقدر است؟

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

از 30 جون، تقریباً 1 میلیون کارگر کم درآمد دیگر واجد شرایط حمایتقابل توجهشده اند، که تقریباً 2400 دلار برای خانواده ها و 1400 دلار برای افراد مجرد کانادایی ارائه می دهد. 

بر اساس گفته های سازمان فدرال ، این کار درآمد در دسترس کارگران با دستمزد پایین را افزایش می دهد و انگیزه هایی را برای کارگران فراهم می کند تا دوباره به نیروی کار بپیوندند. 

اگر فکر می کنید ممکن است صلاحیت دریافت این پول را داشته باشید یا می خواهید درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما همراه باشید. 

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
چه کسانی می توانند آن را دریافت کنند؟ 

مزایای کارگران کانادا ، که CWB نیز نامیده می شود، یک اعتبار مالیاتی قابل استرداد است که هدف آن حمایت از کانادایی هایی است که کار می کنند، اما درآمد کمی دارند. 

شامل دو قسمت است: یک مقدار اساسی و یک مکمل معلولیت. 

تا همین اواخر، معیارهای واجد شرایط بودن ، بسیاری از کارگران با دستمزد پایین را از برنامه خارج می کرد. 

با این حال، پس از گسترش برنامه، این امکان در اختیار کسانی است که درآمد آنها تا: 

  • 32244 دلار به عنوان مجرد کانادایی (بدون فرزند) 
  • 42197 دلار به عنوان خانواده های تک درآمد 
  • 56197 دلار به عنوان خانواده هایی با دو درآمد باشد. 

افراد با دو درآمد مثلا زوجین هم اکنون مجاز هستند تا هنگام محاسبه ، حداکثر 14000 دلار از درآمد خود را حذف کنند، و به آنها اجازه می دهد تا بازپرداخت مالیات سخاوتمندانه تری داشته باشند. 

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید
مبلغ پیشنهادی چقدر است؟ 

مبلغی که متقاضیان CWB می توانند دریافت کنند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل درآمد، وضعیت تأهل ، محل زندگی و واجد شرایط بودن برای اعتبار مالیات از کارافتادگی آنها است. مشخص نیست آیا مبالغ زیر که در زمان نوشتن مقاله در وب سایت دولت نمایش داده می شوند، هنوز به روز نشده اند تا گسترش واجد شرایط بودن را نشان دهند یا خیر؟ 

حداکثر مبلغی که افراد مجرد می توانند ادعا کنند 1338 دلار است. اگر درآمد خالص تعدیل شده فرد بیش از 13064 دلار باشد، این مبلغ به تدریج کاهش می یابد. 

حداکثر مبلغی که خانواده های کانادایی می توانند دریافت کنند 2379 دلار است. اگر درآمد خالص خانواده تعدیل شده مدعی بیش از 17348 دلار باشد، این مبلغ به آرامی کاهش می یابد. 

وقتی صحبت از مکمل معلولیت می شود، افراد مجرد می توانند حداکثر 713 دلار مطالبه کنند. اگر درآمد خالص تعدیل شده فرد بیش از 24569 دلار باشد، این میزان کاهش می یابد. 

خانواده ها همچنین می توانند حداکثر 713 دلار دریافت کنند که اگر درآمد خالص تعدیل شده خانواده از 37176 دلار بگذرد، به تدریج کاهش می یابد. 

آژانس درآمد کانادا (CRA) خاطرنشان می کند، حداکثر مقدار پایه CWB و مقدار مکمل معلولیت برای ساکنان کبک متفاوت خواهد بود. 

چگونه می توانم اقدام کنم؟ 

از آنجا که CWB یک اعتبار مالیاتی قابل استرداد است ، باید در همان زمان اظهارنامه مالیات بر درآمد یک فرد ثبت شود. 

گفته شده، افراد و خانواده های واجد شرایط می توانند به جای انتظار برای زمان مالیات، حداکثر 50٪ از CWB را پیش پرداخت کنند. این پرداخت ها معمولاً در روز پنجم آوریل ، جولای ، اکتبر و ژانویه ارسال می شود. 

کانادایی ها می توانند با تکمیل مالیات و دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده در نرم افزار مالیاتی مجاز خود، برای CWB درخواست دهند. همچنین، یک فرم به صورت آنلاین در دسترس است. 

کسانی که امیدوار به دریافت پیش پرداخت هستند می توانند از طریق بخش حساب کاربری، از اپلیکیشن پرداخت پیشرفته کارمندان کانادا بهره مند شوند. 

متناوباً ، متقاضیان می توانند فرم RC201 را پر کنند. بخشی برای درخواست مکمل معلولیت به عنوان بخشی از این سند گنجانده شده است. CRA باید آن را تا 31 آگوست 2021 دریافت کند. 

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!