کار در کانادا

درخواست CERB حتی هنگامی که کار میکنید

Published

on

کانادا
Spread the love

دولت کانادا برای CERB extension، CRA این شرط را که درخواست کننده بیش از 1000 دلار درآمد کاری در طول دوره ای که ادعا می کند داشته باشد، لغو کرده است. این شرط مورد انتقاد قرار گرفت زیرا افراد را برای بازگشت به محل کارشان که کمتر از 2000 دلار در ماه پرداخت می کردند، بی انگیزه کرد. 

از این رو،CRA  الزام مواردی که درآمد کاری درخواست کنندگان به دلایل مرتبط با COVID-19 باید نصف می شد، اصلاح کرد. با توجه به این شرایط، شما می توانید CRB را حتی هنگام کار کردن درخواست کنید. اگر درآمد سالانه ی شما، در سال دریافت CRB ، بیش از 38000 دلار باشد (به استثنای CRB)، CRA  مبلغ سود را با نرخ اجرای 50٪ از شما می گیرد. 

به عنوان مثال، Jack در سال 2020، 40000 دلار درآمد کسب کرد و مبلغ 4000 دلار CRB درخواست کرد. CRA، 50٪ از درآمد بیش از 38000 دلار را که برابر با 1000 $ (50٪ از 2000 $) خواهد گرفت، هنگامی که Jack اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را در سال 2020 تنظیم می کند. 

چگونه می توان برای CERB extension درخواست داد؟ 

اکنون که دانستید واجد شرایط CRB هستید، باید از خود بپرسید که چگونه و چه زمانی برای تمدید CERB اقدام کنید. 

شما چه زمانی می توانید برای CRB درخواست کنید؟ پس از پایان یک دوره ی دو هفته ای که تمام معیارهای صلاحیت فوق را داشته باشید. به یاد داشته باشید، شما نمی توانید برای چهار هفته در یک برنامه درخواست دهید. حداکثر دو هفته است. علاوه بر این، شما باید قبل از 60 روز از پایان دو هفته اقدام کنید در غیر این صورت مزایای شما از بین می رود. 

اگر CRB را برای دوره 27 سپتامبر تا 11 اکتبر (دو هفته) می خواهید، می توانید در 12 اکتبر و قبل از 11 دسامبر اقدام کنید. 

اکنون این سوال پیش می آید که چگونه می توانید از حساب My CRA اقدام کنید. مانند CERB، شما باید تأیید کنید که شرایط واجد شرایط بودن را برآورده می کنید. CRA درخواست شما را بررسی می کند، در صورت لزوم اطلاعات بیشتری کسب می کند و سپس پرداخت را پردازش می کند. CRB تا 25 سپتامبر 2021 برقرار است. 

چرا برنامه ی CRB ، CERB توسعه یافته نامیده می شود؟ 

CRB شباهت زیادی به CERB دارد و در آن کاستی های CERB بهبود می یابد. ابتدا به شباهت ها می پردازیم. هر دو مزایای بیکاری کانادایی هایی است که به دلیل COVID-19 شغل خود را از دست داده اند. هر دو 500 دلار در هفته یا 2000 دلار در ماه کمک هزینه ی مشمول مالیات به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می کنند. آنها همچنین دارای معیارهای واجد شرایط بودن مشابه هستند: 

  • شما باید یک کانادایی بالای 15 سال باشید، که به دلایل مرتبط با COVID-19 شغل خود را از دست داده اید. 
  • اگر شما داوطلبانه ترک کار کرده اید، واجد شرایط مزایا نخواهید بود. همچنین، شما باید به طور فعالانه به دنبال کار باشید. 
  • شما باید سال گذشته یا ظرف 12 ماه از تاریخ درخواست حداقل 5000 دلار درآمد کاری کسب کرده باشید. 

CRA چند معیار صلاحیت دیگر برای CRB اضافه کرده است: 

  • شما باید یک شماره ی بیمه اجتماعی معتبر (SIN) داشته باشید. 
  • شما نباید تحت پوشش EI باشید و یا مزایای دیگری برای جبران خسارت کارگران، بیماری، مراقبت یا از کارافتادگی کوتاه مدت دریافت کنید. 

CRB از نظر واجد شرایط بودن و سایر موارد، شکل توسعه یافته ی CERB است. 

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #ایرانیان_کانادا #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!