کار در کانادا

مالیات دریافت کنندگان کمک مالی 2000 دلاری در سال آینده

Published

on

Spread the love

برنامه کمک مالی اضطراری کانادا (CERB) که در پاسخ به پاندمی کووید-19 توسط دولت فدرال معرفی شد، به آن دسته از شهروندان کانادایی که شغل خود را از دست داده و تحت فشار مالی غیر منظره قرار گرفته بودند، کمکی حیاتی کرد. اما دریافت کنندگان این کمک از حالا باید در فکر پرداخت مالیات مبالغ دریافتی در سال آینده باشند.

#salamvancouver

تا روز 26 جولای، از سوی دولت فدرال به 8.46 میلیون نفر از درخواست کنندگان مبلغ 63 میلیارد دلار پرداخت شده است. دولت تصمیم گرفته است، بر خلاف روال معمول دریافت مالیات از منبع درآمد CERB  را به تاخیر بیندازد، تا کانادایی‌ها به این پول دسترسی کامل داشته باشند. اما دریافت کنندگان باید بدانند که این مبالغ مشمول دریافت مالیات است.

به گفته ی جیمی گولومبک مدیر اجرایی مالیات و برنامه‌ ریزی مالی بانک CIBC ، افراد برای تخمین درآمد مشمول مالیات خود در سال 2020 باید تمامی مبالغ درآمدی از جمله پرداخت‌های CERB را محاسبه کنند، سپس از یک محاسبه گر آنلاین مالیات کانادا برای محاسبه ی میزان مالیات خود استفاده کنند.

وی گفت، نرخ مالیات به میزان درآمد و محل زندگی شما بستگی دارد و ممکن است بین صفر تا 54 درصد باشد. برای درآمد پایین تر از 40 هزار دلار، 25 درصد از درآمد به عنوان مالیات اخذ می شود.

او می گوید، از همین حالا باید به فکر آوریل سال دیگر باشید و بخشی از درآمد خود را برای پرداخت مالیات کنار بگذارید. در صورتی که شما درآمد خود را ثبت کنید و پولی بابت پرداخت مالیات متعلقه نپردازید، به بدهی شما سود وجریمه اضافه خواهد شد.

ما به افراد توصیه می کنیم، حداقل 15 درصد از درآمد خود را کنار بگذارند. درصد بسیار کمی از دریافت‌کنندگان CERB ، معاف از پرداخت مالیات خواهند بود.

درامد کمتر از 13229 دلار در سال برای سال 2020 معاف از مالیات خواهد بود.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!