مهاجرت

تمدید مهلت رسیدگی به درخواست های ویزای موقت و eTA

Published

on

اخبار_کانادا
Spread the love

وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرد، مهلت رسیدگی به درخواست های ویزای اقامت موقت (TRV) و مجوز الکترونیکی سفر یا eTAs در سال جدید میلادی را تمدید می کند.

بر اساس مقررات جدید، کلیه ی درخواست ها برای اقامت موقت، ویزای کار و ویزای تحصیلی کانادا، برای افرادی که در خارج از این کشور حضور دارند، باید به صورت الکترونیکی ارائه شود.

از تاریخ 1 اکتبر 2020، دو گروه جدید از متقاضیان اقامت موقت که در خارج از کانادا هستند از شرط ارائه ی درخواست به صورت آنلاین معاف خواهند بود. این دو دسته عبارت اند از:

  • اتباع خارجی ساکن کشوری غیر از کانادا و نیز اتباع خارجی، پناهندگان و بی وطن هایی که قادر به اخذ پاسپورت یا مدرک سفر از کشوری که شهروندش هستند، نمی باشند.
  • متقاضیان برنامه ی مهاجرتی Seasonal Agricultural Workers

رسیدگی به درخواست ویزای اقامت موقت

دولت کانادا اعلام کرده است، اولویت دریافت ویزای اقامت موقت با کسانی است که با وجود محدودیت های سفر فعلی می توانند به کانادا وارد شوند.

تمام متقاضیان می بایست واجد شرایطی باشند که در قانون حمایت از پناهندگان و مهاجران درج شده است.  افرادی که قبل از محدودیت های سفر درخواست داده اند و مایل هستند در اولویت قرار داشته باشند می توانند از طریق ایمیل  IRCC.COVID-TravelExemptions-Exemptionsdevoyage-COVID.IRCC@cic.gc.ca  ، با اداره ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا تماس برقرار کرده و اعلام کنند واجد شرایط معافیت از محدودیت های سفر هستند و دلیل سفر غیرضروری شان به کانادا را نیز همراه با مدرک قابل قبول اعلام کنند.

البته درخواست آن دسته از متقاضیان ویزای اقامت موقت که در اولویت نیستند نیز، رسیدگی شده و مطابق با روند عادی رسیدگی به درخواست های اقامت موقت، یا با درخواست آنها موافقت می شود و یا نه.

تسریع رسیدگی به  eTA

بر اساس قوانین جدید، درخواست مجوز الکترونیکی سفر را می توان به صورت آنلاین ارائه کرد و رسیدگی به درخواست هایی که مستلزم بازبینی توسط مامورین هستند، تا جای امکان ادامه خواهد یافت. این اداره اعلام کرده است که روند بررسی این درخواست ها را سرعت می بخشد. از افراد واجد شرایط دعوت می شود که خود را معرفی کرده و با ارائه ی مدارک ثابت کنند، از محدودیت های سفر معاف هستند.

.

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #ایرانیان_کانادا #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!