مهاجرت

کانادا محدودیت های سفر را تغییر می دهد تا اجازه دهد خانواده های بیشتری به هم بپیوندند

Published

on

اخبار_کانادا
Spread the love

دولت فدرال سیاست های مسافرتی مرزی فعلی در مورد پیوستن خانواده ها را کاهش می دهد، طیف افرادی که اجازه ی ورود به کانادا دارند را گسترش می دهد، در حالی که نظارت بر مسافران ورودی به کشور را نیز افزایش می دهد.

در حالی که قرار است مرز كانادا برای سفر غیر ضروری حداقل برای یك ماه دیگر بسته بماند، دولت کانادا در حال انجام تغییراتی است كه به اعضای خانواده های بیشتری اجازه می دهد وارد كانادا شوند و همچنین به دانشجویان بین المللی اجازه می دهند كه تحت معیارهای خاصی وارد كشور شوند.

Marco Mendicino وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی، Bill Blair وزیر ایمنی عمومی وPatty Hajdu وزیر بهداشت در روز جمعه با اعلام اقدامات جدید مرزی و مقررات سفر اعلام کردند، با توجه به وخیم تر شدن شیوع بیماری کرونا در برخی از مناطق، کانادا احتمالاً مجبور به اقدامات قرنطینه ی مجدد می شود.

Hajdu گفت: اما ما باید این مراحل را انجام دهیم، با توجه به اینکه این یک مشکل کوتاه مدت نیست و این بیماری به این زودی ها از بین نمی رود.

از 8 اکتبر، اعضای خانواده ی شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی کانادا، از جمله افرادی که حداقل یک سال در رابطه بوده اند و فرزندان وابسته ی آنها، همچنین فرزندان بزرگسال، نوه ها، خواهر و برادر و پدربزرگ و مادربزرگ می توانند به کانادا بیایند.

در مورد زوجینی که بدون ازدواج کردن رابطه ی طولانی مدت داشته اما آدرس مشترک ندارند، لازم است درمورد رابطه ی خود اظهارنامه محضری ارائه دهند.

همچنین از 8 اکتبر افراد خارجی غیر نسبی نیزمی توانند به دلایل دلسوزانه، مانند دیدار دوست صمیمی که بیماری تهدیدکننده ی زندگی اش است، یا دچار جراحت شدید یا مرگ شده است، با احتمال آزادی محدود از قرنطینه به کانادا وارد شوند.

Hajdu گفت، این شرایط می تواند شامل همراه بودن با کسی باشد که دوست دارید در پایان زندگی از او خداحافظی کنید، یا شرکت در یک مراسم تشییع جنازه، یا مراسم پایان زندگی باشد. تصمیم برای پایان دادن زودهنگام به قرنطینه ی اشخاص با دولت های استانی یا سرزمینی خواهد بود.

از 20 اکتبر، دانشجویان بین المللی که در یک موسسه ی آموزشی که دارای برنامه ی آمادگی  COVID-19  است و توسط مقامات بهداشت استانی یا سرزمینی تایید شده است، شرکت می کنند، همچنین می توانند وارد کانادا شوند.

دولت فدرال می گوید اطلاعات دقیق تری درباره اینکه چه کسی می تواند شرایط ورود جدید را داشته باشد، به زودی در وب سایت دولت در دسترس خواهد بود، اما هر مسافر قبل از ورود به کانادا نیاز به درخواست و دریافت مجوز سفر دارد.

مسافرینی که وارد کانادا می شوند، باید 14 روز پس از ورود به کشور خود را  قرنطینه کنند، مگر اینکه به طور خاص معافیت داشته باشند و حداقل 15 روز در این کشور بمانند.

Mendicino گفت، این روابط، روابطی است که به ما کمک می کند تا این زمان بی سابقه را پشت سر بگذاریم، بسیاری از خانواده ها و عزیزان از هم جدا شده و از اقوام کانادایی خود دور مانده اند. محدودیت های مسافرتی که ما وضع کرده ایم، بسیار دشوار است، اما حفاظت در مرزها به حفظ امنیت ما از بیماری همه گیر کمک می کند.

اقدامات جدید نظارتی

در حالی که دولت به زودی افراد بیشتری را به كانادا راه می دهد، اقدامات كنونی نظارت را برای اطمینان از اینكه همه از دستورات قرنطینه ی اجباری خود پیروی می كنند، افزایش می دهد.

به زودی، 190 افسر بهداشت عمومی به مرزهای سراسر کشور اعزام می شوند و آژانس بهداشت عمومی کانادا تعداد کارمندان بیشتری را برای تماس با مسافرانی که در قرنطینه هستند اضافه می کند تا از این طریق آنها را چک کنند.

به گفته ی دولت، از زمان آغاز اقدامات مرزی تقویت شده برای تلاش برای كاهش گسترش COVID-19 در ماه مارس، نزدیك به یك میلیون تماس برقرار شده است. عدم رعایت قانون قرنطینه ی ملی، بسته به شدت شرایط، می تواند منجر به جریمه نقدی یا زندان شود.

همچنین، آژانس بهداشت عمومی کانادا، پورتال های دیجیتالی جدیدی را برای مسافران ارسال می کند تا اطلاعات شخصی و ارتباطی خود را به اشتراک بگذارند، از جمله از طریق اپلیکیشن ArriveCAN ، بنابراین داده ها می توانند برای پیگیری بیشتر به استان ها و مناطق منتقل شوند.

Blair گفت: هر شخصی که نتوان به او دسترسی پیدا کرد، یا اگر سوظن وجود دارد که شخصی شرایط قرنطینه را رعایت نمی کند، مجری قانون محلی این موضوع را پیگیری می کند و آنها در صورت لزوم اختیار کامل صدور جریمه و اجرای قانون را دارند.

مسافرانی که به کانادا پرواز می کنند باید قبل از سوار شدن به هواپیما باید شرایط سلامتی خود را چک کنند و هر فرد خارجی که دارای علائم یا نشانه های COVID-19 باشد اجازه ورود به کشور را ندارد.

نخست وزیر جاستین ترودو در پاسخ به سوالی درباره تغییر سیاست های دریافتی گفت، اولویت اصلی دولت فدرال حفظ امنیت کانادایی ها است.

ترودو گفت، از همان ابتدا، اولویت ما کاملاً ساده بوده است: اطمینان از اینکه کانادایی ها در مقابل  COVID-19  محافظت می شوند و این به معنای انجام اقدامات قوی در مرز، و بررسی مداوم چگونگی بهبود اقدامات برای جلوگیری از ورود COVID-19 است.

وی گفت، ما همیشه می توانیم اقدامات خود را بهبود دهیم، و در حالی که کانادایی ها را ایمن نگه می داریم و درک بهتری از داستان خانواده های تقسیم شده داشته باشیم. مواردی که باید انعطاف پذیری داشته باشند، و ایمنی کانادا را به خطر نمی اندازد.

وزرا اظهار داشتند که سفر دلیل گسترش مداوم ویروس در کانادا نیست.

Blair گفت، بین دو تا سه درصد موارد COVID-19 در کانادا به سفر مرتبط بوده است.

Raquel Dancho منتقد محافظه کاری مهاجرت گفت، تغییر سیاست “برای بسیاری از کانادایی ها یک تسکین خوب است” اما برای برخی خیلی دیر شده است.

وی در بیانیه ای گفت: ما از نزدیک وضعیت را زیر نظر خواهیم گرفت و آماده ایم كه زنگ خطر را به صدا در آوریم اگر روند جدید دولت برای پیوند مجدد خانواده ها به طور نامعقول كند یا بی نتیجه باشد.

.

.

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #ایرانیان_کانادا #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!