مهاجرت به کانادا

کانادا به قربانیان خشونت خانگی، اقامت موقت می دهد

منتشر شده

در

از این پس کسانی که به تازگی به کانادا وارد شده، و مورد خشونت خانگی قرار گرفته اند، می توانند بدون هیچ هزینه ای برای دریافت اقامت موقت اقدام کنند. این برنامه که از 26 جولای اجرایی شده است، به افراد خارجی که شرایط ویزایشان تغییر کرده و دیگر قادر به اقامت در کشور نیستند، اما مورد خشونت خانگی قرار گرفته اند، اجازه ی اقامت موقت برای 6 ماه می دهد. هدف از این برنامه مراقبت از افراد آسیب دیده، و قانونی کردن وضعیت مهاجرت آنان است.


این قانون برای کسانی که اقامت دائم ندارند و کسانی که ویزای اقامتشان وابسته به همسر و یا والد متجاوز است، اجرا می شود.
این قانون به افسران مهاجرت اجازه می دهد برای کسانی که قربانی خشونت خانگی شده و ویزایشان نیز تمام شده، اقامت موقت صادر کند تا از فرد متجاوز دور شده و بتوانند تصمیم بهتری برای خود بگیرند. قربانیان باید بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به اقامت موقت دسترسی داشته باشند.
موارد مورد نیاز :
وزیر مهاجرت اعلام کرد این مدارک به سرعت بررسی شده و نتیجه اعلام خواهد شد.
قربانی در کانادا حضور داشته و یکی از انواع خشونت خانگی را از سوی همسر و یا والدینش تجربه کند، از جمله آسیب فیزیکی، جنسی، روانی، اقتصادی که می تواند شامل ناتوانی در تهیه غذا، لباس، خدمات پزشکی، سرپناه و غیره باشد.
این قانون جدید برای افرادی از سایر کشورها که خارج از کانادا زندگی می کنند، اعمال نمی شود.
افرادی که تحت این قانون، اجازه ی اقامت موقت را دریافت کنند و تحت پوشش بیمه نباشند، ممکن است تحت پوشش برنامه ی بیمه سلامت فدرال کانادا نیز قرار بگیرند.
در صورت دریافت اقامت موقت 180 روزه توسط این افراد، مجوز کار نیز به صورت رایگان برای آنها صادر می شود.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!