مهاجرت به کانادا

کانادا از ورود متخصصان تکنولوژی استقبال می کند

Published

on

Spread the love

اخیرا شرکت کانادایی Communitech اقدام به نصب بیلبوردهایی در منطقه ی سیلیکون ولی در کالیفرنیا که مرکز نوآوری و تکنولوژی در سان فرانسیسکو است کرده، که بر روی آنها این جملات دیده می شود:

#salamvancouver

اگر ویزای من لغو بشود چه می ‌شود؟

اگر شغل و بیمه ی سلامت خود را از دست بدهم چه می‌ شود؟

هدف شرکت از نصب بیلبوردها، جذب افرادی است که در شرکت های فعال در زمینه ی تکنولوژی در سیلیکون ولی مشغول به کار هستند و تحت تاثیر قوانین مهاجرتی جدید آمریکا قرار گرفته‌ اند.

Communitech که در شهر کیچنر در غرب تورنتو مستقر است، به افراد متخصص در تکنولوژی انفورماتیک پیشنهاد کار در کانادا می دهد. جذب افراد واجد شرایط از طریق برنامه ی جذب مهاجر با عنوان «جریان جهانی استعداد» انجام خواهد گرفت، که معمولاً در طی دو هفته به نتیجه می ‌رسد.

دونالد ترامپ در ماه جون، صدور تمامی ویزاهای H1-B که برای متخصصین تکنولوژی که در کمپانی‌ های بزرگ تکنولوژی استفاده می شود را، تا پایان سال 2020 ممنوع کرد.

پس از صدور این فرمان بسیاری از متخصصین تکنولوژی که در آمریکا مشغول به کار هستند درباره وضعیت اقامتی و شغلی خود دچار نگرانی شدند. شرکت Communitech نیز فرصت را مغتنم شمرده و برای جذب این نیروها به کانادا اقدام کرده است.

لِین کلوگمن، مدیر اجرایی Communitech می گوید، ما به دنبال استعدادهای بزرگ هستیم و کانادا از این افراد استقبال می کند. ما به تنوع و گوناگونی اهمیت زیادی می‌دهیم.

آمریکا به این دلیل ویزای این گروه از متخصصین را لغو کرد، که از شغل شهروندان آمریکایی محافظت کند، اما به عقیده ی ما با ورود هر متخصص تکنولوژی از خارج به کانادا، برای کانادایی‌ها بین شش تا نوزده فرصت شغلی ایجاد می شود.

بسیاری از مدیران شرکت هایی که در سیلیکون ولی مشغول کار هستند، با مشکلات زیادی برای استخدام افراد متخصص مواجه شده اند. مایکل واری، مدیر اجرایی شرکت مهندسی نیوویشن می گوید، با اقدام کانادا برای جذب متخصصان، فرآیند استخدام حتی پیچیده تر شده است.

داوطلبان برنامه ی جذب مهاجر «جریان جهانی استعداد» باید دانش بالایی در صنعت تکنولوژی، مدرک تحصیلی بالا و پنج سال سابقه کار در زمینه تکنولوژی داشته باشند. میزان دستمزد پایه برای این افراد نیز سالانه حداقل 80 هزار دلار خواهد بود.

علاوه بر این برنامه ی جذب متخصصان تکنولوژی، استان‌های مختلف کانادا از جمله بریتیش کلمبیا و انتاریو نیز برنامه‌ های مهاجرتی جداگانه ‌ای برای جذب افراد متخصص در تکنولوژی انفورماتیک را به راه انداخته ‌اند.

تصمیمات دولت آمریکا در اخراج متخصصان و دولت کانادا در جذب آنها، باعث تبدیل شدن کانادا به قطب جدید نوآوری و تکنولوژی در جهان شده است.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!