مهاجرت به کانادا

نیاز شدید کانادا به مهاجران جدید، جوانان و زنان برای کار در بخشی کشاورزی

منتشر شده

در

کانادا در کشاورزی جزو کشورهای ردیف اول است، و طی سالهای آینده با کمبود شدید نیروی کار در این بخش مواجه خواهد شد مگر آنکه چاره ای بیندیشد.


رویال بانک کانادا می گوید بخش کشاورزی کانادا می تواند سالی ۱۱ میلیارد دلار به تولید ناخالص ملی بیفزاید مشروط بر آنکه دولت از هم اکنون هم در زمینه نیروی انسانی و هم در بخش تکنولوژی سرمایه گذاری کند.
طبق پژوهش رویال بانک، تولید کنونی بخش کشاورزی کانادا حدود ۳۲ میلیارد دلار در سال است که تا سال ۲۰۳۰ به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید ولی اگر دولت سرمایه گذاری کند می توان این رقم را به ۵۱ میلیارد دلار رساند.
*کمبود نیروی کار*
این گزارش پیش بینی می کند که اگر اوضاع به روال فعلی پیش برود کانادا در سال ۲۰۳۰ با کمبود ۱۲۳ هزار نیروی کار مواجه خواهد بود، این در حالی است که کشاورزان باید به مهارتهای خیلی بالا مسلط شوند تا بتوانند تکنولوژی و اتوماسیون سطح بالا را مدیریت کنند.
بنابر این دولت باید برای آموزش نیروی کار و کامپیوترایز کردن بخش کشاورزی حسابی سرمایه گذاری کند.
پژوهش انجام شده توسط رویال بانک توصیه می کند که صنایع کشاورزی کانادا برای تامین نیروی کار مورد نیاز به فکر جذب جوانان، زنان، بومیان و مهاجران جدید باشند تا در بخش کشاورزی کار کنند.
جان استاکهاوس سخنگوی رویال بانک می گوید با توجه به افزایش جمعیت جهان در سالهای آتی، کانادا برای پاسخگویی به نیازهای غذایی مردم جهان در موقعیت یلی خوبی قرار دارد مشروط بر آنکه از هم اکنون سرمایه گذاری کند.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!