تحصیل در کانادا

فرصتی دیگر برای دانشجویان بین المللی که نمی توانند شرایط کار کانادایی را برآورده کنند

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۱، سیاست جدیدی توسط دولت کانادا معرفی شده که به دانشجویان بین المللی سابق با اجازه کار پس از فارغ التحصیلی در حال انقضا یا منقضی شده (PGWP) اجازه می‌دهد، درخواست اجازه کار آزاد جدید دهند.

هدف از این سیاست، ارائه فرصت بیشتر به دارندگان PGWP برای به دست آوردن تجربه کاری لازم، برای واجد شرایط بودن برای درخواست مهاجرت کانادایی است. دولت کانادا این سیاست را برای کمک به دارندگان PGWP که به دلیل شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند و یا ساعات کار خود را کاهش داده اند، معرفی کرده است. تحقیقات دولت کانادا نشان می‌دهد، دانشجویان سابق بین المللی به دلیل تحصیلات و تجربه کاری خود در کانادا، می‌توانند به سرعت در بازار کار کانادا ادغام شوند.

مجوزهای جدید کار آزاد به مدت ۱۸ ماه معتبر بوده و دانشجویان بین المللی سابق را قادر می‌سازد تا در کانادا بمانند و به جستجوی کار ادامه دهند. بر خلاف مجوزهای کار بسته، که کارگر خارجی را فقط به یک کارفرما در کانادا متصل می‌کند، اجازه کار آزاد به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی که مورد نظرشان است کار کنند.

برای درخواست مجوز کار آزاد تحت سیاست جدید، باید معیارهای زیر را داشته باشید:

شما باید یک PGWP داشته باشید که در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ یا بعد از آن منقضی شده باشد یا یک PGWP که از تاریخ درخواست در طی ۴ ماه یا کمتر منقضی شود.

شما باید در کانادا باشید.

شما باید یک وضعیت موقت معتبر داشته باشید یا برای بازیابی وضعیت خود اقدام کنید.

روند درخواست از ۲۷ ژانویه تا ۲۷ جولای ۲۰۲۱ باز خواهد بود.

اداره‌ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تخمین زده است که ۵۲۰۰۰ فارغ التحصیل با PGWP در حال انقضا یا منقضی شده، می‌توانند از این سیاست عمومی بهره‌مند شوند.

طبق داده‌های IRCC، حدود نیمی از ۶۱۰۰۰ دارنده PGWP که تاریخ کار آن‌ها بین ژانویه و دسامبر سال ۲۰۲۰ منقضی شده است، قبلاً اقامت دائم دریافت کرده‌اند و یا درخواست اقامت دائم دارند.

دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در کانادا به پایان رسانده‌اند می‌توانند برای PGWP اقدام کنند، که به آن‌ها این امکان را می‌دهد که حداکثر به مدت سه سال تجربه کار در کانادا را بدست آورند.

دولت کانادا PGWP را به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای جذب دانشجویان بین المللی و حفظ آن‌ها به عنوان نیروهای ماهر کاری ارائه می‌دهد. دارندگان PGWP می‌توانند از سال‌ها تحصیل در کانادا و تجربه کاری خود در جهت درخواست مهاجرت استفاده کنند.

از آنجا که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حدود ۶۰ درصد دانشجویان سابق بین المللی می‌خواهند اقامت دائم کانادا دریافت کنند، PGWP بسیار مورد توجه است. آن‌ها اغلب نیاز به کسب تجربه کاری حرفه‌ای در کانادا دارند تا واجد شرایط مسیر مهاجرت کارگران ماهر باشند. PGWP آن‌ها را قادر می‌سازد تا چنین تجربه‌ای را بدست آورند و سپس درخواست مهاجرت کارگران ماهر را در برنامه‌های مختلفی مانند Express Entry، Program Experience Quebec، Program Nominee Program (PNP) و بسیاری از برنامه‌های دیگر، ارسال کنند.

کانادا تشخیص داده است، ضعیف شدن بازار کار به دلیل بیماری همه گیر COVID-19، دانشجویان فارغ التحصیل سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را در معرض آسیب قرار داده است. تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان بین المللی اخراج شده اند. در نتیجه، تأمین نیاز تجربه کار کانادایی PGWP برای آن‌ها دشوار شده است.

IRCC در بیانیه مطبوعاتی گفت: این سیاست جدید به فارغ التحصیلان بیشتری کمک می‌کند تا نیازهای مبرم در زمینه‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی، فناوری و موارد دیگر را پر کنند.

همانطور که با موج دوم همه گیری روبرو می‌شویم و مسیری را برای بهبود خود ترسیم می‌کنیم، جذب مهاجران ماهر بخشی اصلی از برنامه ماست.

دانشجویان بین المللی در حالی که در کانادا تحصیل می‌کنند، به اقتصاد محلی کمک می‌کنند و مجموعه بزرگی از افراد با تحصیلات عالی را ایجاد می‌کنند، که می‌توانند اقامت دائم داشته و به نیروی کار کمک کنند.

یک مطالعه اخیر آماری در کانادا نشان می‌دهد، تقریباً یک سوم دانشجویان بین المللی که مدرک لیسانس کانادا دریافت می‌کنند و تقریبا نیمی از دانشجویان بین المللی که با مدرک کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می‌شوند، در طی ۱۰ سال پس از دریافت اولین اجازه تحصیل مقیم دائم می‌شوند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!