تحصیل در کانادا

تمدید گذرنامه در زمان دانشجویی در کانادا از طریق دفتر واشنگتن

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

این مطلب تجربه اخیر یکی از دانشجویان ساکن ونکوور برای تمدید گذرنامه در زمان دانشجویی در کانادا از طریق دفتر واشنگتن است.

دانشجویان برای تمدید گذرنامه میتوانند مراحل ذیل را به ترتیب دنبال کنند.

 

۱. تشکیل حساب کاربری در سایت میخک

آدرس سایت میخک www.mikhak.mfa.gov.ir

 

۲. تشکیل «پرونده تحصیلی» در سایت میخک. شما در این قسمت نیاز دارید که تصویر مدارک شناسایی (پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی), عکس پرسنلی، تصویر مدارک تحصیلی و کارت معافیت (برای آقایان) را در سایت آپلود کنید. دقت کنید که نمایندگی را دفتر واشنگتن (یا هر سفارت دیگری که میخواهید گذرنامه را دریافت کنید) انتخاب کنید. مدارک تحصیلی از جمله دانشنامه مقاطع قبلی و گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع فعلی باید رسمی باشند. در انتها یک رسید و یک کد رهگیری دریافت میکنید. آن رسید را پرینت کنید.

 

۳. تشکیل «تایید مدرک تحصیلی» در سامانه میخک. فرآیند شبیه مرحله ۲ است. در اینجا باید گواهی اشتغال به تحصیل رسمی (همراه با مهر) در ترم جاری را آپلود کنید. نمایندگی را دفتر واشنگتن انتخاب کنید و نهایتا رسید را پرینت کنید.

 

۴. تشکیل « صدور گذرنامه جدید» در سامانه میخک. مراحل شبیه ۲ و۳. رسید دریافتی را پرینت کنید.

 

اگر درخواست صدور گذرنامه دانشجویی دارید مراحل ۳ و ۲ را انجام دهید. در غیر اینصورت مرحله ۴ به تنهایی کافی است.

۵. به سایت daftar.org رفته و فرم ۰۰۱ (مربوط به صدور گذرنامه) و فرم ۵۰ (مربوط به امور دانشجویی) را دانلود و پرینت کنید و آنها را پر کنید.

 

در فرم ۰۰۱ گزینه امور دانشجویی را زده. برای درخواست دانشجویی امکان تغییر محل اقامت وجود ندارد در نتیجه باکس مربوط به آن را خالی بگذارید. اگر میخواهید که حتما محل اقامت خود را به کانادا تغییر دهید نمیتوانید دانشجویی اقدام کنید.

 

۶. پست کردن مدارک. تمام مدارک ذکر شده در فرم ۰۰۱ و ۵۰ را تهیه و به آدرس دفتر واشنگتن پست کنید. این مدارک شامل دو عکس پرسنلی مخصوص پاسپورت، رسیدهای پرینت شده مراحل ۲,۳,۴ ، فرمهای پر شده، اصل گذرنامه قدیمی، شناسنامه، تصویر مدارک اقامتی (مثلا استادی پرمیت) و گواهی اشتغال به تحصیل و مانی اردر Money Order و ….

 

نیاز دارید که یک Money Order هم تهیه کنید. ارزش مانی اردر بستگی به نوع درخواست دارد. لیست هزینه ها را در سایت daftar.org میتوانید پیدا کنید. اگر درخواست دانشجویی باشد هزینه ۴۰ دلار آمریکا است. اگر درخواست غیر دانشجویی باشد حدود ۱۳۰ دلار هزینه پاسپورت و ۲۳ دلار هزینه تغییر محل اقامت است. مانی اردر را میتونید از پست یا از بانک تهیه کنید اما دقت کنید که حتما باید به دلار آمریکا و در وجه embassy of Pakistan باشه.

 

عکس پرسنلی را میتونید از لاندن دراگز، شاپرز، استیپلز و … تهیه کنید اما حتما اشاره کنید که برای عکس پاسپورت ایرانی میخواهید.

 

۷. بعد از ارسال مدارک، حدودا یک هفته بعد، یک ایمیل دریافت خواهید کرد برای تایید اطلاعات گذرنامه جدید. آن را انجام دهید تا مراحل صدور گذرنامه طی شود.

 

۸. حدود دو هفته بعد از آن ایمیلی دریافت میکنید که گذرنامه از طریق پست FedEx ارسال شده است. و بعد از چند روز گذرنامه جدید به همراه تمام مدارکی که ارسال کرده بودید را دریافت خواهید کرد.

 

اگر هرگونه سوالی هم داشته باشید میتونید با خود دفتر واشنگتن تماس بگیرید و سوالتون را بپرسید. شماره تماس در سایت daftar.org هست. برای تماس میتونید از Hangout dialer استفاده کنید.

نویسنده : محمد نجارزادگان

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!