Connect with us

تحصیل در کانادا

آشنایی با شرایط دانشگاه های کانادا

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور
Let's Share

برخی از دانشگاه های کانادا در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان در سال 2020 قرار گرفته اند، و این موضوع کانادا را به یکی از کشورهای برتر علمی و مهاجرپذیر در زمینه آموزش عالی تبدیل می کند. فرصت های استثنایی برای تحصیل در موسسات دانشگاهی این کشور وجود دارد. اگر شما قصد دارید آموزش عالی خود را در عرصه ی بین المللی ادامه دهید، کانادا انتخاب خوبی خواهد بود. 

اولین قدم گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور است، اگر مطمئن نیستید کدام دانشگاه برای شما مناسب است در این مقاله با ما همراه شوید.  

برخی از برترین دانشگاه های کانادا عبارتند از:

 

دانشگاه تورنتو 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه تورنتو رتبه ی اول دانشگاه های کانادا و رتبه ی 18 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه از 160 کشور جهان دانشجو جذب کرده که باعث محبوبیت این دانشگاه در میان دانشجویان بین المللی است. 

این دانشگاه تعداد زیادی از رشته‌ های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. از فارغ التحصیلان برجسته ی این دانشگاه می ‌توان به 5 نخست وزیر شهیر کانادا، نویسنده معروف کانادایی مایکل اونداتجه و مارگارت اتوود اشاره کرد. 

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه ی دوم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 34 دنیا را به خود اختصاص داده است. این رتبه به دلیل فعالیت های این دانشگاه در زمینه علمی، فارغ التحصیلان برجسته و بورسیه‌ های تحصیلی به دانشجویان به دست آمده است. 

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو پردیس، یکی در ونکوور و دیگری در کلونا است. آب و هوای معتدل تر ونکوور باعث شده، دانشجویان بین‌المللی بیشتر به این دانشگاه علاقه داشته باشند. 

 

دانشگاه مک گیل 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه مک گیل رتبه ی سوم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 42 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه به‌ عنوان دانشگاه تخصصی پزشکی مشهور است، و اولین دانشگاهی است که در این رشته ها اقدام به جذب دانشجویان بین‌المللی کرد. 

در بیش از 300 رشته ی تحصیلی این دانشگاه، 31 هزار دانشجو از 150 کشور دنیا تحصیل می کنند. از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می‌ توان به لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرای مشهور اشاره کرد. 

 

دانشگاه مک مستر 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه مک مستررتبه ی چهارم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 72 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در فاصله یک ساعته جنوب غربی تورنتو در شهر همیلتون واقع شده است 

دانشجویان این دانشگاه از بیش از 90 کشور دنیا دور هم جمع شده اند. همچنین این دانشگاه با سایر دانشکده های معروف سراسر دنیا، قرارداد مبادله ی دانشجو دارد. 

 

دانشگاه مونترال  

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه مونترال رتبه ی پنجم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 85 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه که تنها دانشگاه فرانکوفون در میان 5 دانشگاه برتر کانادا است، در دامنه‌های مونت رویال واقع شده است. این دانشگاه در رشته بازرگانی شناخته شده است. 

 

 دانشگاه آلبرتا 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه آلبرتا رتبه ی ششم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 136 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه به تحقیق در زمینه ی انرژی معروف است، از جمله رشته‌ هایی که به‌ طور خاص به مطالعه نفت اختصاص دارد. 

 

دانشگاه اتاوا 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه اتاوا رتبه ی هفتم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 141 دنیا را به خود اختصاص داده است. همچنین این دانشگاه بزرگ ‌ترین دانشگاه دو زبانه (انگلیسی فرانسوی) در جهان است 

دانشجویان این دانشگاه از بیش از 150 کشور دنیا گرد هم جمع شده اند. میزان شهریه ی این دانشگاه دولتی کمتر از دیگر دانشگاه های کانادا و کیفیت آموزش نیز بسیار بالا می باشد.  

 

دانشگاه‌ های برجسته دیگری همچون دانشگاه واترلو، دانشگاه وسترن و دانشگاه کلگری نیز در کانادا وجود دارند که هر کدام شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو دارند. 

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share

اخبار جهان

جدیدترین رده‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۱

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

تازه‌ترین رده‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان در سال ۲۰۲۱ توسط موسسه‌ی شانگهای اعلام شد و دانشگاه هاروارد آمریکا برای نوزدهمین سال متوالی مقام نخست را به خود اختصاص داد.

همچنین همانند سال گذشته دانشگاه‌های استنفورد و کمبریج در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند، دانشگاه‌های ام‌آی‌تی، برکلی، پرینستون، آکسفورد، کلمبیا، کالیفرنیا و دانشگاه شیکاگو به ترتیب رده‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در مجموع ۸ تا از ده دانشگاه برتر جهان متعلق به آمریکا و ۲ دانشگاه متعلق به بریتانیا هستند.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

در فهرست امسال تعداد دانشگاه‌های چین همچنان رو به افزایش بوده و در مجموع ۱۸۰ دانشگاه چینی در میان هزار دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند، که ۸۴ دانشگاه در رتبه زیر ۵۰۰ و ۷ دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

دانشگاه‌های تسینگوا در رتبه ۲۸ و دانشگاه پکن در رتبه ۴۵ قرار گرفته است.

دانشگاه‌های فرانسه نیز در میان کشورهای اروپایی توانسته‌اند ۴ رتبه زیر ۱۰۰ را به خود اختصاص دهند. پاریس سکلی و سوربن از جمله این دانشگاه‌ها هستند.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه پس از انتشار این خبر قول داد، در ده سال آینده با ۲۵ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری، فرانسه را به «یکی از بزرگترین قطب‌های علمی جهان» تبدیل کند.

دانشگاه تهران نیز در این رده‌بندی در رده رتبه‌های ۳۰۱ تا ۴۰۰ و دانشگاه صنعتی شریف در رده رتبه‌های ۵۰۱ تا ۶۰۰ قرار گرفته اند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

موسسه‌ی شانگهای با توجه به شش معیار از جمله تعداد مدال‌های نوبل و فیلدز (موسوم به نوبل ریاضیات) در بین دانشجویان و اساتید فارغ‌التحصیل، تعداد محققان برجسته که بیشترین میزان ارجاع علمی را در رشته خود کسب کرده‌اند، و تعداد مقالات منتشر شده در مجلات علمی ساینس و نیچر برای تعیین رده مراکز آموزشی توجه کرده است.

رده‌بندی شانگهای از دانشگاه‌های جهان در ابتدا برای مدت ۵ سال توسط دانشگاه جیائو تونگ شانگهای انجام می‌گرفت، اما از سال ۲۰۰۸ به این سو توسط موسسه مشاور شانگهای انجام می‌گیرد.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

تحصیل در کانادا

حمایت بیشتر دولت کانادا از دانشجویان بین المللی

Published

on

By

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور
Let's Share

دانشجویان بین المللی سرمایه‌های زیادی را به کانادا می‌آورند و سالانه بیش از ۲۱ میلیارد دلار به اقتصاد ما کمک کرده و از نشاط جوامع ما حمایت می‌کنند.

بیماری همه گیر چالش‌های بی‌شماری را برای دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است و دولت کانادا با اقدامات مختلف از جمله ارائه مجوزهای کار آزاد برای دانشجویان بین المللی سابق که دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستند، برای کمک به آن‌ها در این دوران دشوار اقدام کرده است. (PGWP)

به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای حمایت از دانشجویان بین المللی، Marco Mendicino، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی، امروز اقدامات بیشتری را برای اطمینان از این که دانشجویان بین المللی را پس از فارغ التحصیلی به دلیل بیماری همه گیر از دست نمی‌دهند، اعلام کرد. با توجه به ادامه تحصیل بسیاری از دانشجویان بین المللی از خارج از کشور برای چندین ماه دیگر، تغییرات موقت در برنامه PGWP که قبلاً به دلیل همه گیری ایجاد شده بود، در حال گسترش است.

این اقدامات با اطمینان دادن به اینکه تحصیلات خارج از کانادا برای PGWP آینده حساب می‌شود و همچنین با اجازه دادن به دانشجویان بین المللی برای تکمیل کل برنامه خود به صورت آنلاین از خارج و واجد شرایط PGWP شدن، به دانشجویان بین المللی کمک می‌کند. این اقدامات برای کلیه دانشجویان بین المللی که در یک برنامه PGWP ثبت نام کرده‌اند اعمال می‌شود و کلیه معیارهای PGWP دیگر را برآورده می‌کند.

دولت تلاش‌های چشمگیری برای تشویق دانشجویان بین المللی برای اقامت دائم در کانادا انجام داده است. آن‌ها مهارت‌های شغلی و زبانی قوی دارند، که با توجه به تحصیلات و تجربه کاری در کانادا تقویت می‌شود، بنابراین به طور معمول در شرایط خوبی برای درخواست اقامت دائم قرار دارند. در سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۸۰۰۰ فارغ التحصیل با موفقیت درخواست مهاجرت دائمی را ثبت کردند، که تصمیم آن‌ها برای ماندن در کانادا به رفع چالش‌های شدید جمعیتی کمک می‌کند.

همانطور که با موج دوم همه گیری روبرو می‌شویم و مسیری را برای بهبود خود ترسیم می‌کنیم، جذب مهاجران ماهر بخشی اصلی از برنامه ما است. این سیاست جدید به فارغ التحصیلان کمک می‌کند تا نیازهای مبرم در زمینه‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی، فناوری و موارد دیگر را پر کنند. این حتی به دانشجویان بین المللی سابق کمک خواهد کرد که آینده خود را در کانادا بسازند، و از راه‌های کوچک و بزرگ به بهبود کوتاه مدت و شکوفایی بلند مدت ما کمک کنند.

Marco Mendicino وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی می‌گوید، دانشجویان بین المللی چه به عنوان کارکنان بهداشتی در خط مقدم بیماری همه گیر و چه به عنوان بنیانگذاران نوآورترین شرکت‌های نوپا، به جوامع ما در سراسر کانادا اضافه می‌شوند و ما مبارزه با همه گیری را ادامه می‌دهیم. وضعیت آن‌ها ممکن است موقتی باشد، اما کمک‌های دانشجویان بین المللی پایدار است. این سیاست جدید به این معنی است که دانشجویانی که امیدوارند پس از فارغ التحصیلی در کانادا کار کنند، فرصت را از دست نخواهند داد، در حالی که اطمینان حاصل می‌کنند کانادا نیازهای فوری اقتصاد امروز و فردای آن‌ها را برآورده می‌کند. پیام ما به دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی ساده است: ما فقط نمی‌خواهیم شما در اینجا تحصیل کنید، بلکه می‌خواهیم اینجا بمانید.

در سال ۱۹۷۱ به ازای هر سالمند ۶.۶ نفر در سن کار وجود داشت. در حال حاضر برای هر بازنشسته کانادایی ۳ کارگر کانادایی وجود دارد، اما تا سال ۲۰۳۵ برای هر بازنشسته فقط ۲ کارگر وجود خواهد داشت. بدون مهاجران برای کمک به نیازهای جمعیت سالخورده، کانادایی‌های جوان برای هر نفر هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند تا مزایای مشابه را تأمین کنند.

این اقدامات برای کلیه دانشجویان بین المللی اعمال می‌شود، کسانی که:

در یک برنامه PGWP ثبت نام کرده‌اند

برنامه‌ای را در هر ترم از بهار ۲۰۲۰ تا پاییز ۲۰۲۱ آغاز کرده یا می‌کنند، یا برنامه آن‌ها در مارس ۲۰۲۰ در حال انجام بوده است.

مجوز تحصیل یا تأیید مجوز تحصیل داشته باشند یا قبل از شروع برنامه خود برای مجوز تحصیل درخواست کرده و در نهایت تأیید شوند.

سایر معیارهای PGWP را برآورده کنند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

اخبار کانادا

اجازه کار جدید دانشجویان بین المللی در کانادا به منظور ترغیب به اقامت دائم

Published

on

By

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور
Let's Share

اجازه کار جدید برای بیشتر نگه داشتن دانشجویان بین المللی در کانادا ارائه می شود .

به منظور ترغیب افراد بیشتر به اقامت دائم در اینجا، از طرف دولت فدرال به دانشجویان بین المللی اجازه کار جدید داده می‌شود.

Marco Mendicino وزیر مهاجرت می‌گوید، دانشجویان سابق که دارای پروانه‌ی کار پس از فارغ التحصیلی هستند که منقضی شده یا به زودی منقضی می‌شود، اکنون می‌توانند برای مجوزهای کار آزاد درخواست دهند.

وی می‌گوید، به دانشجویان آسیب دیده اجازه می‌دهد ۱۸ ماه دیگر در کانادا باقی بمانند، تا تلاش کنند کار پیدا کنند.

برنامه اجازه کار موجود به دانشجویان بین المللی اجازه می‌دهد تا پس از اتمام تحصیل تا سه سال در کانادا بمانند.

این برنامه می‌تواند به عنوان راهی برای اقامت دائم مورد استفاده قرار گیرد و اداره مهاجرت از ۶۱۰۰۰ نفری که پروانه آن‌ها در سال گذشته منقضی شده تخمین می‌زند، حدود نیمی از آن‌ها این مسیر را طی کرده اند.

این گروه تخمین می‌زند، حدود ۵۲۰۰۰ فارغ التحصیل با مجوزهای در حال منقضی شدن یا منقضی شده می‌توانند، از این سیاست جدید بهره‌مند شوند.

تلاش برای متقاعد کردن دانشجویان بین المللی برای ماندن دائمی در کانادا، از اولویت‌های اصلی دولت‌ها بوده است، زیرا آن‌ها برای مقابله با کمبودهای مداوم نیروی کار به مهاجرت نگاه می‌کنند.

اما همه گیری به شدت جریان دانشجویان بین المللی به کانادا را کاهش داده و Mendicino چندین سیاست در ماه‌های اخیر برای جبران این کاهش اعلام کرده است. Mendicino در بیانیه‌ای گفت: پیام ما به دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی ساده است: ما فقط نمی‌خواهیم شما در اینجا تحصیل کنید، ما می‌خواهیم شما اینجا بمانید. برنامه‌ی جدید اجازه کار در تاریخ ۲۷ ژانویه برای برنامه‌های کاربردی باز می‌شود.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!