تحصیل در کانادا

آشنایی با شرایط دانشگاه های کانادا

منتشر شده

در

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

برخی از دانشگاه های کانادا در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان در سال 2020 قرار گرفته اند، و این موضوع کانادا را به یکی از کشورهای برتر علمی و مهاجرپذیر در زمینه آموزش عالی تبدیل می کند. فرصت های استثنایی برای تحصیل در موسسات دانشگاهی این کشور وجود دارد. اگر شما قصد دارید آموزش عالی خود را در عرصه ی بین المللی ادامه دهید، کانادا انتخاب خوبی خواهد بود. 

اولین قدم گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور است، اگر مطمئن نیستید کدام دانشگاه برای شما مناسب است در این مقاله با ما همراه شوید.  

برخی از برترین دانشگاه های کانادا عبارتند از:

 

دانشگاه تورنتو 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه تورنتو رتبه ی اول دانشگاه های کانادا و رتبه ی 18 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه از 160 کشور جهان دانشجو جذب کرده که باعث محبوبیت این دانشگاه در میان دانشجویان بین المللی است. 

این دانشگاه تعداد زیادی از رشته‌ های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. از فارغ التحصیلان برجسته ی این دانشگاه می ‌توان به 5 نخست وزیر شهیر کانادا، نویسنده معروف کانادایی مایکل اونداتجه و مارگارت اتوود اشاره کرد. 

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه ی دوم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 34 دنیا را به خود اختصاص داده است. این رتبه به دلیل فعالیت های این دانشگاه در زمینه علمی، فارغ التحصیلان برجسته و بورسیه‌ های تحصیلی به دانشجویان به دست آمده است. 

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو پردیس، یکی در ونکوور و دیگری در کلونا است. آب و هوای معتدل تر ونکوور باعث شده، دانشجویان بین‌المللی بیشتر به این دانشگاه علاقه داشته باشند. 

 

دانشگاه مک گیل 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه مک گیل رتبه ی سوم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 42 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه به‌ عنوان دانشگاه تخصصی پزشکی مشهور است، و اولین دانشگاهی است که در این رشته ها اقدام به جذب دانشجویان بین‌المللی کرد. 

در بیش از 300 رشته ی تحصیلی این دانشگاه، 31 هزار دانشجو از 150 کشور دنیا تحصیل می کنند. از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می‌ توان به لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرای مشهور اشاره کرد. 

 

دانشگاه مک مستر 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه مک مستررتبه ی چهارم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 72 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در فاصله یک ساعته جنوب غربی تورنتو در شهر همیلتون واقع شده است 

دانشجویان این دانشگاه از بیش از 90 کشور دنیا دور هم جمع شده اند. همچنین این دانشگاه با سایر دانشکده های معروف سراسر دنیا، قرارداد مبادله ی دانشجو دارد. 

 

دانشگاه مونترال  

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه مونترال رتبه ی پنجم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 85 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه که تنها دانشگاه فرانکوفون در میان 5 دانشگاه برتر کانادا است، در دامنه‌های مونت رویال واقع شده است. این دانشگاه در رشته بازرگانی شناخته شده است. 

 

 دانشگاه آلبرتا 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه آلبرتا رتبه ی ششم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 136 دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه به تحقیق در زمینه ی انرژی معروف است، از جمله رشته‌ هایی که به‌ طور خاص به مطالعه نفت اختصاص دارد. 

 

دانشگاه اتاوا 

در لیست بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط Times Higher Education منتشر شده، دانشگاه اتاوا رتبه ی هفتم دانشگاه های کانادا و رتبه ی 141 دنیا را به خود اختصاص داده است. همچنین این دانشگاه بزرگ ‌ترین دانشگاه دو زبانه (انگلیسی فرانسوی) در جهان است 

دانشجویان این دانشگاه از بیش از 150 کشور دنیا گرد هم جمع شده اند. میزان شهریه ی این دانشگاه دولتی کمتر از دیگر دانشگاه های کانادا و کیفیت آموزش نیز بسیار بالا می باشد.  

 

دانشگاه‌ های برجسته دیگری همچون دانشگاه واترلو، دانشگاه وسترن و دانشگاه کلگری نیز در کانادا وجود دارند که هر کدام شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو دارند. 

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!