Connect with us

تحصیل در کانادا

حمایت بیشتر دولت کانادا از دانشجویان بین المللی

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

دانشجویان بین المللی سرمایه‌های زیادی را به کانادا می‌آورند و سالانه بیش از ۲۱ میلیارد دلار به اقتصاد ما کمک کرده و از نشاط جوامع ما حمایت می‌کنند.

بیماری همه گیر چالش‌های بی‌شماری را برای دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است و دولت کانادا با اقدامات مختلف از جمله ارائه مجوزهای کار آزاد برای دانشجویان بین المللی سابق که دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستند، برای کمک به آن‌ها در این دوران دشوار اقدام کرده است. (PGWP)

به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای حمایت از دانشجویان بین المللی، Marco Mendicino، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی، امروز اقدامات بیشتری را برای اطمینان از این که دانشجویان بین المللی را پس از فارغ التحصیلی به دلیل بیماری همه گیر از دست نمی‌دهند، اعلام کرد. با توجه به ادامه تحصیل بسیاری از دانشجویان بین المللی از خارج از کشور برای چندین ماه دیگر، تغییرات موقت در برنامه PGWP که قبلاً به دلیل همه گیری ایجاد شده بود، در حال گسترش است.

این اقدامات با اطمینان دادن به اینکه تحصیلات خارج از کانادا برای PGWP آینده حساب می‌شود و همچنین با اجازه دادن به دانشجویان بین المللی برای تکمیل کل برنامه خود به صورت آنلاین از خارج و واجد شرایط PGWP شدن، به دانشجویان بین المللی کمک می‌کند. این اقدامات برای کلیه دانشجویان بین المللی که در یک برنامه PGWP ثبت نام کرده‌اند اعمال می‌شود و کلیه معیارهای PGWP دیگر را برآورده می‌کند.

دولت تلاش‌های چشمگیری برای تشویق دانشجویان بین المللی برای اقامت دائم در کانادا انجام داده است. آن‌ها مهارت‌های شغلی و زبانی قوی دارند، که با توجه به تحصیلات و تجربه کاری در کانادا تقویت می‌شود، بنابراین به طور معمول در شرایط خوبی برای درخواست اقامت دائم قرار دارند. در سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۸۰۰۰ فارغ التحصیل با موفقیت درخواست مهاجرت دائمی را ثبت کردند، که تصمیم آن‌ها برای ماندن در کانادا به رفع چالش‌های شدید جمعیتی کمک می‌کند.

همانطور که با موج دوم همه گیری روبرو می‌شویم و مسیری را برای بهبود خود ترسیم می‌کنیم، جذب مهاجران ماهر بخشی اصلی از برنامه ما است. این سیاست جدید به فارغ التحصیلان کمک می‌کند تا نیازهای مبرم در زمینه‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی، فناوری و موارد دیگر را پر کنند. این حتی به دانشجویان بین المللی سابق کمک خواهد کرد که آینده خود را در کانادا بسازند، و از راه‌های کوچک و بزرگ به بهبود کوتاه مدت و شکوفایی بلند مدت ما کمک کنند.

Marco Mendicino وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی می‌گوید، دانشجویان بین المللی چه به عنوان کارکنان بهداشتی در خط مقدم بیماری همه گیر و چه به عنوان بنیانگذاران نوآورترین شرکت‌های نوپا، به جوامع ما در سراسر کانادا اضافه می‌شوند و ما مبارزه با همه گیری را ادامه می‌دهیم. وضعیت آن‌ها ممکن است موقتی باشد، اما کمک‌های دانشجویان بین المللی پایدار است. این سیاست جدید به این معنی است که دانشجویانی که امیدوارند پس از فارغ التحصیلی در کانادا کار کنند، فرصت را از دست نخواهند داد، در حالی که اطمینان حاصل می‌کنند کانادا نیازهای فوری اقتصاد امروز و فردای آن‌ها را برآورده می‌کند. پیام ما به دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی ساده است: ما فقط نمی‌خواهیم شما در اینجا تحصیل کنید، بلکه می‌خواهیم اینجا بمانید.

در سال ۱۹۷۱ به ازای هر سالمند ۶.۶ نفر در سن کار وجود داشت. در حال حاضر برای هر بازنشسته کانادایی ۳ کارگر کانادایی وجود دارد، اما تا سال ۲۰۳۵ برای هر بازنشسته فقط ۲ کارگر وجود خواهد داشت. بدون مهاجران برای کمک به نیازهای جمعیت سالخورده، کانادایی‌های جوان برای هر نفر هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند تا مزایای مشابه را تأمین کنند.

این اقدامات برای کلیه دانشجویان بین المللی اعمال می‌شود، کسانی که:

در یک برنامه PGWP ثبت نام کرده‌اند

برنامه‌ای را در هر ترم از بهار ۲۰۲۰ تا پاییز ۲۰۲۱ آغاز کرده یا می‌کنند، یا برنامه آن‌ها در مارس ۲۰۲۰ در حال انجام بوده است.

مجوز تحصیل یا تأیید مجوز تحصیل داشته باشند یا قبل از شروع برنامه خود برای مجوز تحصیل درخواست کرده و در نهایت تأیید شوند.

سایر معیارهای PGWP را برآورده کنند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

اخبار جهان

جدیدترین رده‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۱

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تازه‌ترین رده‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان در سال ۲۰۲۱ توسط موسسه‌ی شانگهای اعلام شد و دانشگاه هاروارد آمریکا برای نوزدهمین سال متوالی مقام نخست را به خود اختصاص داد.

همچنین همانند سال گذشته دانشگاه‌های استنفورد و کمبریج در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند، دانشگاه‌های ام‌آی‌تی، برکلی، پرینستون، آکسفورد، کلمبیا، کالیفرنیا و دانشگاه شیکاگو به ترتیب رده‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در مجموع ۸ تا از ده دانشگاه برتر جهان متعلق به آمریکا و ۲ دانشگاه متعلق به بریتانیا هستند.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

در فهرست امسال تعداد دانشگاه‌های چین همچنان رو به افزایش بوده و در مجموع ۱۸۰ دانشگاه چینی در میان هزار دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند، که ۸۴ دانشگاه در رتبه زیر ۵۰۰ و ۷ دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

دانشگاه‌های تسینگوا در رتبه ۲۸ و دانشگاه پکن در رتبه ۴۵ قرار گرفته است.

دانشگاه‌های فرانسه نیز در میان کشورهای اروپایی توانسته‌اند ۴ رتبه زیر ۱۰۰ را به خود اختصاص دهند. پاریس سکلی و سوربن از جمله این دانشگاه‌ها هستند.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه پس از انتشار این خبر قول داد، در ده سال آینده با ۲۵ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری، فرانسه را به «یکی از بزرگترین قطب‌های علمی جهان» تبدیل کند.

دانشگاه تهران نیز در این رده‌بندی در رده رتبه‌های ۳۰۱ تا ۴۰۰ و دانشگاه صنعتی شریف در رده رتبه‌های ۵۰۱ تا ۶۰۰ قرار گرفته اند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

موسسه‌ی شانگهای با توجه به شش معیار از جمله تعداد مدال‌های نوبل و فیلدز (موسوم به نوبل ریاضیات) در بین دانشجویان و اساتید فارغ‌التحصیل، تعداد محققان برجسته که بیشترین میزان ارجاع علمی را در رشته خود کسب کرده‌اند، و تعداد مقالات منتشر شده در مجلات علمی ساینس و نیچر برای تعیین رده مراکز آموزشی توجه کرده است.

رده‌بندی شانگهای از دانشگاه‌های جهان در ابتدا برای مدت ۵ سال توسط دانشگاه جیائو تونگ شانگهای انجام می‌گرفت، اما از سال ۲۰۰۸ به این سو توسط موسسه مشاور شانگهای انجام می‌گیرد.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

اجازه کار جدید دانشجویان بین المللی در کانادا به منظور ترغیب به اقامت دائم

Published

on

By

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

اجازه کار جدید برای بیشتر نگه داشتن دانشجویان بین المللی در کانادا ارائه می شود .

به منظور ترغیب افراد بیشتر به اقامت دائم در اینجا، از طرف دولت فدرال به دانشجویان بین المللی اجازه کار جدید داده می‌شود.

Marco Mendicino وزیر مهاجرت می‌گوید، دانشجویان سابق که دارای پروانه‌ی کار پس از فارغ التحصیلی هستند که منقضی شده یا به زودی منقضی می‌شود، اکنون می‌توانند برای مجوزهای کار آزاد درخواست دهند.

وی می‌گوید، به دانشجویان آسیب دیده اجازه می‌دهد ۱۸ ماه دیگر در کانادا باقی بمانند، تا تلاش کنند کار پیدا کنند.

برنامه اجازه کار موجود به دانشجویان بین المللی اجازه می‌دهد تا پس از اتمام تحصیل تا سه سال در کانادا بمانند.

این برنامه می‌تواند به عنوان راهی برای اقامت دائم مورد استفاده قرار گیرد و اداره مهاجرت از ۶۱۰۰۰ نفری که پروانه آن‌ها در سال گذشته منقضی شده تخمین می‌زند، حدود نیمی از آن‌ها این مسیر را طی کرده اند.

این گروه تخمین می‌زند، حدود ۵۲۰۰۰ فارغ التحصیل با مجوزهای در حال منقضی شدن یا منقضی شده می‌توانند، از این سیاست جدید بهره‌مند شوند.

تلاش برای متقاعد کردن دانشجویان بین المللی برای ماندن دائمی در کانادا، از اولویت‌های اصلی دولت‌ها بوده است، زیرا آن‌ها برای مقابله با کمبودهای مداوم نیروی کار به مهاجرت نگاه می‌کنند.

اما همه گیری به شدت جریان دانشجویان بین المللی به کانادا را کاهش داده و Mendicino چندین سیاست در ماه‌های اخیر برای جبران این کاهش اعلام کرده است. Mendicino در بیانیه‌ای گفت: پیام ما به دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی ساده است: ما فقط نمی‌خواهیم شما در اینجا تحصیل کنید، ما می‌خواهیم شما اینجا بمانید. برنامه‌ی جدید اجازه کار در تاریخ ۲۷ ژانویه برای برنامه‌های کاربردی باز می‌شود.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

تحصیل در کانادا

فرصتی دیگر برای دانشجویان بین المللی که نمی توانند شرایط کار کانادایی را برآورده کنند

Published

on

By

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۱، سیاست جدیدی توسط دولت کانادا معرفی شده که به دانشجویان بین المللی سابق با اجازه کار پس از فارغ التحصیلی در حال انقضا یا منقضی شده (PGWP) اجازه می‌دهد، درخواست اجازه کار آزاد جدید دهند.

هدف از این سیاست، ارائه فرصت بیشتر به دارندگان PGWP برای به دست آوردن تجربه کاری لازم، برای واجد شرایط بودن برای درخواست مهاجرت کانادایی است. دولت کانادا این سیاست را برای کمک به دارندگان PGWP که به دلیل شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند و یا ساعات کار خود را کاهش داده اند، معرفی کرده است. تحقیقات دولت کانادا نشان می‌دهد، دانشجویان سابق بین المللی به دلیل تحصیلات و تجربه کاری خود در کانادا، می‌توانند به سرعت در بازار کار کانادا ادغام شوند.

مجوزهای جدید کار آزاد به مدت ۱۸ ماه معتبر بوده و دانشجویان بین المللی سابق را قادر می‌سازد تا در کانادا بمانند و به جستجوی کار ادامه دهند. بر خلاف مجوزهای کار بسته، که کارگر خارجی را فقط به یک کارفرما در کانادا متصل می‌کند، اجازه کار آزاد به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی که مورد نظرشان است کار کنند.

برای درخواست مجوز کار آزاد تحت سیاست جدید، باید معیارهای زیر را داشته باشید:

شما باید یک PGWP داشته باشید که در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ یا بعد از آن منقضی شده باشد یا یک PGWP که از تاریخ درخواست در طی ۴ ماه یا کمتر منقضی شود.

شما باید در کانادا باشید.

شما باید یک وضعیت موقت معتبر داشته باشید یا برای بازیابی وضعیت خود اقدام کنید.

روند درخواست از ۲۷ ژانویه تا ۲۷ جولای ۲۰۲۱ باز خواهد بود.

اداره‌ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تخمین زده است که ۵۲۰۰۰ فارغ التحصیل با PGWP در حال انقضا یا منقضی شده، می‌توانند از این سیاست عمومی بهره‌مند شوند.

طبق داده‌های IRCC، حدود نیمی از ۶۱۰۰۰ دارنده PGWP که تاریخ کار آن‌ها بین ژانویه و دسامبر سال ۲۰۲۰ منقضی شده است، قبلاً اقامت دائم دریافت کرده‌اند و یا درخواست اقامت دائم دارند.

دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در کانادا به پایان رسانده‌اند می‌توانند برای PGWP اقدام کنند، که به آن‌ها این امکان را می‌دهد که حداکثر به مدت سه سال تجربه کار در کانادا را بدست آورند.

دولت کانادا PGWP را به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای جذب دانشجویان بین المللی و حفظ آن‌ها به عنوان نیروهای ماهر کاری ارائه می‌دهد. دارندگان PGWP می‌توانند از سال‌ها تحصیل در کانادا و تجربه کاری خود در جهت درخواست مهاجرت استفاده کنند.

از آنجا که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حدود ۶۰ درصد دانشجویان سابق بین المللی می‌خواهند اقامت دائم کانادا دریافت کنند، PGWP بسیار مورد توجه است. آن‌ها اغلب نیاز به کسب تجربه کاری حرفه‌ای در کانادا دارند تا واجد شرایط مسیر مهاجرت کارگران ماهر باشند. PGWP آن‌ها را قادر می‌سازد تا چنین تجربه‌ای را بدست آورند و سپس درخواست مهاجرت کارگران ماهر را در برنامه‌های مختلفی مانند Express Entry، Program Experience Quebec، Program Nominee Program (PNP) و بسیاری از برنامه‌های دیگر، ارسال کنند.

کانادا تشخیص داده است، ضعیف شدن بازار کار به دلیل بیماری همه گیر COVID-19، دانشجویان فارغ التحصیل سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را در معرض آسیب قرار داده است. تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان بین المللی اخراج شده اند. در نتیجه، تأمین نیاز تجربه کار کانادایی PGWP برای آن‌ها دشوار شده است.

IRCC در بیانیه مطبوعاتی گفت: این سیاست جدید به فارغ التحصیلان بیشتری کمک می‌کند تا نیازهای مبرم در زمینه‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی، فناوری و موارد دیگر را پر کنند.

همانطور که با موج دوم همه گیری روبرو می‌شویم و مسیری را برای بهبود خود ترسیم می‌کنیم، جذب مهاجران ماهر بخشی اصلی از برنامه ماست.

دانشجویان بین المللی در حالی که در کانادا تحصیل می‌کنند، به اقتصاد محلی کمک می‌کنند و مجموعه بزرگی از افراد با تحصیلات عالی را ایجاد می‌کنند، که می‌توانند اقامت دائم داشته و به نیروی کار کمک کنند.

یک مطالعه اخیر آماری در کانادا نشان می‌دهد، تقریباً یک سوم دانشجویان بین المللی که مدرک لیسانس کانادا دریافت می‌کنند و تقریبا نیمی از دانشجویان بین المللی که با مدرک کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می‌شوند، در طی ۱۰ سال پس از دریافت اولین اجازه تحصیل مقیم دائم می‌شوند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!