کار در کانادا

صدها هزار کانادایی می توانند برای کار در خانه در زمان بیماری همه گیر، تخفیف مالیاتی بگیرند

منتشر شده

در

مجله_ایرانی_کانادا

صدها هزار کانادایی می‌توانند در نتیجه بیماری همه گیر COVID-19 واجد شرایط کاهش مالیات باشند.

اما اینکه چه تعداد افراد برای این کاهش مالیات ادعا می‌کنند، می‌تواند به کارفرمایان و نحوه برخورد Canada Revenue Agency با مجموعه‌ای از سوالات مطرح شده در اثر تغییرات ناگهانی که میلیون‌ها کانادایی را مجبور به کار در خانه کرده است، بستگی دارد.

Armando Minicucci شریک شرکت حسابداری Grant Thornton گفت، او انتظار دارد تعداد کانادایی‌هایی که می‌توانند برای تبدیل بخشی از خانه خود به دفتر کار تقاضای کسر مالیات کنند، افزایش زیادی پیدا کند.

وی گفت: من می‌گویم تعداد آن‌ها باید صدها هزار نفر باشد.

این کسر مالیات «فضای کار در خانه» نامیده می‌شود و اگر بیش از ۵۰ درصد مواقع از خانه کار می‌کنید یا اینکه دفتر کار جداگانه‌ای در خانه دارید و از آن برای ملاقات با مشتری استفاده می‌کنید می‌توانید آن را مطالبه کنید.

در هر صورت، کارفرمای شما باید تأیید کند که کار در خانه جزء شرایط کار شماست. طبق گفته‌ی Canada Revenue Agency (CRA)، ۱۷۴۲۱۰ کانادایی در اظهارنامه مالیاتی ۲۰۱۸ خود از مزایای کسر مالیات استفاده کردند و به طور متوسط ​​برای هر نفر ۱۵۶۱ دلار ادعا کردند.

این کسر به افرادی که شرایط آن را دارند اجازه می‌دهد، بتوانند بخشی از هزینه‌های خانوارشان مانند آب و برق، نظافت و اجاره منزل را، از کاهش صورت حساب‌های مالیاتی خود تامین کنند.

به طور معمول، تعداد افرادی که می‌توانند تقاضای کسر مالیات کنند محدود است. برای احراز صلاحیت، یا باید بیش از ۵۰ درصد از وقت خود را صرف کار از خانه کنید، یا باید از یک دفتر کار در منزل به طور انحصاری برای کار استفاده کنید و به طور مرتب در آنجا با مشتریان ملاقات کنید.

CRA گفت، قوانین فعلی هرکسی را که ادعای کسر مالیات دارد ملزم می‌کند، کارفرمایش فرم T۲۲۰۰ را پر کرده و تأیید کند که کار در خانه شرط اشتغال است، بدون این فرم، ادعا رد می‌شود.

اما این مربوط به قبل از شروع همه گیری بود.

در ماه مارس، با گسترش COVID-19 در کانادا، مقامات بهداشت عمومی، کانادایی‌ها را به ماندن در خانه ترغیب کردند. دولت‌ها دستوراتی را برای بستن مشاغل غیر ضروری صادر کردند و کارفرمایان در سراسر کشور به کارمندان خود گفتند می‌توانند کار خود را از راه دور انجام دهند و از خانه کار کنند.

براساس بررسی نیروی کار در ماه جون توسط Statistics Canada، در اواسط آوریل ۳.۳ میلیون کانادایی از محل کار معمول خود خارج شده و از خانه کار می‌کردند. در حالی که این رقم در ماه جون ۴۰۰ هزار نفر کاهش یافت، میلیون‌ها کانادایی هنوز از خانه کار می‌کنند.

برخی از کارفرمایان مانند Shopify مستقر در اتاوا به کارمندان خود گفته اند، می‌توانند به مدت نامحدود از خانه کار کنند.

تا ماه سپتامبر، افرادی که در ماه مارس برای کار به خانه فرستاده می‌شوند، حداقل نیمی از سال را در خانه کار کرده اند، و به طور بالقوه آن‌ها را در موقعیت واجد شرایط بودن برای کسر مالیات قرار می‌گیرند.

Minicucci گفت: ما در این همه گیری بیشتر و بیشتر پیش می‌رویم و بسیاری از کارمندان از مرز شش ماه کار در منزل گذشته اند، در این موقعیت آن‌ها باید واجد شرایط شوند.

اما برای آن دسته از کارکنانی که شش ماه یا بیشتر در خانه کار نکرده اند، یک سوال در مورد اینکه آیا آن‌ها شرایط لازم را دارند یا خیر، وجود دارد.

Minicucci گفت: اینکه آیا کسانی که شش ماه از خانه خود کار نکرده‌اند اجازه مطالبه کسر مالیات را دارند یا خیر، یکی از سوالاتی است که کارشناسان مالیاتی کانادا از CRA خواسته‌اند در موردش توضیح دهد.

وی گفت: حتی اگر برخی از کسانی که از خانه کار می‌کنند در زیر معیار شش ماهه قرار بگیرند، باز هم می‌توانند هزینه بسیاری از وسایلی را که برای انجام کار مجبور به مصرف آن بوده‌اند کسر کنند.

وی گفت: شما در خانه به مواردی مانند خودکار، کاغذ، کارتریج جوهر برای چاپگر خود احتیاج دارید. اینها اقلامی هستند که مصرف می‌شوند. اقلام سرمایه‌ای متأسفانه قابل کسر نیستند. بنابراین اگر چاپگر می‌خرید، کسر نمی‌شود. اگر لپ تاپ می‌خرید، کسر نمی‌شود. اینها اقلام سرمایه‌ای هستند.

وی افزود: اما اگر اقلامی را که در حین انجام وظایف شغلی خود مصرف می‌کنید خریداری کنید، قابل کسر است. معیار ۵۰ درصدی برای مطالبه هزینه اقلامی که هنگام انجام وظایف خود در خانه مصرف کرده‌اید شرط نیست. بنابراین صورت حساب‌ها را نگه دارید.

Minicucci گفت، اکنون زمان مناسبی است که در مورد به روزرسانی قرارداد کار با کارفرمای خود صحبت کنید و رسیدهای خرید خود را پیگیری کنید.

وی افزود: این بیماری همه گیر سوالات زیادی را ایجاد کرده است که کارشناسان مالیاتی کانادا از CRA خواسته‌اند تا آن‌ها را روشن کند.

به عنوان مثال، آیا CRA هر شخص را ملزم به داشتن قرارداد کاری رسمی می‌کند؟ با توجه به دستور ماندن در خانه، آیا ملاقات با مشتری از طریق سیستم کنفرانس ویدیویی یا کنفرانس از راه دور از خانه «ملاقات با مشتری در خانه» محسوب می‌شود؟ آیا CRA باید قانونی را که می‌گوید شما نمی‌توانید هزینه‌ی اینترنت را به عنوان هزینه کار از خانه مطالبه کنید، زیرا این یک هزینه ثابت محسوب می‌شود، را حذف کند؟

Chartered Professional Accountants of Canada  (CPA Canada) همچنین پیش بینی افزایش تعداد کانادایی‌هایی را دارد که برای اولین بار کسر مالیات به دلیل فضای کاری خانه را مطالبه می‌کنند و همچنین از CRA خواسته است تا چندین سوال را روشن کند.

به عنوان مثال، آیا CRA هنوز باید از کارفرمایان بخواهد فرم T۲۲۰۰ را برای هر کارمندی که از آن‌ها می‌خواهند در خانه کار کنند، پر کنند؟

CPA Canada در مقاله‌ای گفت: کارفرمایان اکنون ملزم به تکمیل تعداد زیادی فرم T۲۲۰۰ هستند. این یک بار اداری قابل توجه برای کارفرمایان اضافه می‌کند. برای کاهش بار، باید به استفاده از یک روش جایگزین برای ساده‌سازی روند توجه شود.

با این حال، مقامات CRA و Finance Department گفتند، در حال حاضر برنامه‌ای برای تغییر قوانین مربوط به کسر مالیات فضای کار در خانه وجود ندارد.

Marty Morantz منتقد محافظه کار درآمد از دولت خواسته است تا برنامه‌های خود را برای کسر مالیات روشن کند. وی گفت: کسانی که از خانه کار کرده‌اند باید مجاز به کسر هزینه باشند.

وی گفت: من فکر می‌کنم این بسیار منطقی است که دولت به افرادی که در تلاشند در شرایط بحرانی، با کار در خانه و به عهده گرفتن هزینه‌ها تمام تلاش خود را بکنند، بگوید که آن‌ها باید فرصت مطالبه کسر مالیات را داشته باشند.

Aaron Wudrick مدیر فدرال Canadian Taxpayers Federation، با این نظر موافق است.

وی گفت: این کسر مالیات به یک دلیل وجود دارد، برای پرداختن هزینه‌های مربوط به کار که فقط مربوط به خانه است و اگر این دلیل اکنون برای طبقه گسترده‌تری از افراد صدق می‌کند، آن‌ها باید بتوانند از آن استفاده کنند.

منبع

.

.

.

..
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!