کار در کانادا

آژانس درآمد کانادا می‌گوید، مالیات CPP شما در سال۲۰۲۱ افزایش می‌یابد. چاره چیست؟

منتشر شده

در

اخبار_کانادا

اگر شما یک کانادایی در سن کار هستید، سال آینده صورتحساب مالیات شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. به لطف اعلامیه جدید CRA، بخشی از فیش حقوقی شما که به حق بیمه CPP اختصاص دارد، به طرز چشمگیری افزایش می یابد. در حالی که از قبل به دلیل افزایش CPP، قرار بود مالیات CPP افزایش یابد، این تصمیم اخیر افزایش چشمگیرتری را ایجاد می کند. 

شما به طور بالقوه می توانید صدها دلار مالیات اضافی در سال 2021 داشته باشید. این یک افزایش عمده مالیاتی است که شما باید برای آن برنامه ریزی کنید. خوشبختانه، روش هایی برای مقابله با آن وجود دارد، همانطور که به زودی خواهید دید.  

  • شما حق بیمه CPP را بابت تمام حقوق بازنشستگی خود پرداخت می کنید. 
  • مستمری بازنشستگی 2900 دلار افزایش می یابد. 
  • اگر 61600 دلار یا بیشتر درآمد کسب کنید، این مبلغ 2900 دلار درآمد مستمری اضافی برای شما خواهد بود. 
  • اگر کارمند هستید، برای آن مبلغ 5.45٪ حق بیمه CPP یا 158.05 دلار پرداخت خواهید کرد. 
  • اگر خود اشتغالی داشته باشید، 10.9٪ حق بیمه یا 316.1 دلار پرداخت خواهید کرد. 

برای اطمینان، باید مقداری پول برای این افزایش حق بیمه CPP به دست آورید تا بر شما تأثیر بگذارد. 58700 دلار سقف امسال است، بنابراین اگر آن مقدار یا کمتر درآمد داشته باشید، هیچ افزایشی مشاهده نخواهید کرد. با این حال، یک افزایش CPP دیگر نیز وجود دارد که به درآمد شما بستگی ندارد. 

 

CPP enhancement 

CPP enhancement برنامه ای است که برای افزایش میزان پرداخت CPP به ذی نفعان طراحی شده است. به نظر خوب می آید، اما با افزایش حق بیمه CPP همراه است. در سال 2021، حق بیمه کارمندان 0.2٪ افزایش می یابد، در حالی که حق بیمه خود اشتغالی 0.4٪ افزایش می یابد. این حق بیمه CPP بدون توجه به میزان درآمد شما افزایش می یابد.  

 

نحوه مقابله با مالیات ها 

اگر نگران افزایش حق بیمه CPP برای درآمد خود هستید، چند گزینه برای مقابله با آن دارید. 

یکی از بهترین ها سرمایه گذاری در TFSA است. TFSA یک حساب پس انداز مالیاتی است که نرخ مالیات شما را در سرمایه گذاری کاهش می دهد. این به طور مستقیم با مالیات CPP مقابله نمی کند، زیرا این مبلغ کاملاً بر اساس درآمد شغلی است. اما نرخ کلی مالیات شما را کاهش می دهد، که می تواند اثر افزایش حق بیمه CPP را جبران کند. 

بیایید به یک مثال نگاه کنیم تا نحوه ی کار آن را نشان دهیم. 

تصور کنید که سهام Royal Bank of Canada به ارزش 69500 دلار را داشته باشید. RY یک سود سهام با سود 4.5 درصد است. این بدان معناست که شما از هر 69500 دلار سرمایه گذاری شده سالانه 3127 دلار پول نقد دریافت می کنید. با پرداخت 3127 دلار سود، احتمالاً مالیات قابل توجهی پرداخت خواهید کرد. اگر نرخ مالیات حاشیه ای شما 33٪ باشد، حدود 776 دلار مالیات سود سهام پرداخت می کنید. 

این کمتر از 33٪ است که انتظار دارید، زیرا یک مالیات سخاوتمندانه برای سود سهام آنها اعمال می شود. اما هنوز هم مبلغ عادلانه ای است. علاوه بر این، اگر به سود 10 هزار دلاری سهام RY خود پی ببرید، برای نیمی از آن 33 درصد مالیات می پردازید. این 1650 دلار مالیات دیگر است. 

بین سود سهام و سود با هم، شما حدود 2462 دلار مالیات پرداخت خواهید کرد. مگر اینکه شما سهام TFSA را داشته باشید. اگر این کار را انجام دهید، 0 دلار مالیات پرداخت خواهید کرد و در نتیجه 2462 دلار پس انداز خواهید داشت. این بیش از 158 تا 316 دلار اضافی است که ممکن است از محل افزایش حقوق بازنشستگی CPP پرداخت کنید. و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که سرمایه گذاری خود را در TFSA انجام دهید! 

منبع

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #ایرانیان_ونکوور #خبر_کانادا #سلام_ونکوور #سفر

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!