کار در کانادا

افزایش نرخ تورم در کانادا

منتشر شده

در

خبر_کانادا

میانگین نرخ تورم در کانادا، در 12 ماه منتهی به سپتامبر، با افزایش 0.4 درصدی نسبت به ماه گذشته، به نیم درصد رسید، که این رقم 0.1 درصد بیشتر از پیش بینی کارشناسان و بیشترین میزان تورم ثبت شده در کشور در طول سه ماه گذشته است.  

بیشترین میزان تورم با 1.7 درصد افزایش در بخش مواد غذایی و نوشیدنی رخ داده است. در بخش آب و برق میزان تورم 1.6 درصد و در بخش تنباکو 0.4 درصد بوده است. کمترین میزان تورم نیز با منفی 4.1 درصد مربوط به بخش لباس و پوشاک، و با منفی  1.2 درصد مربوط به  فرهنگ و آموزش بوده است. 

تا پیش از پاندمی کرونا، بانک مرکزی کانادا موفق شده بود میزان تورم را در محدوده ی 2 درصدی نگه دارد، که باعث ثبات نرخ بهره شده بود. حال بانک مرکزی اعلام کرده است به دلیل شیوع کرونا و سقوط قیمت نفت، نرخ تورم احتمالا در محدوده ی صفر درصدی نوسان خواهد داشت. 

مرکز آمار کانادا اعلام کرد، میزان تورم در ماه سپتامبر بدون تغییر نسبت به ماه قبل به منفی 0.1 درصد رسید. هسته تورمی نیز که تغییرات قیمت انرژی و مواد غذایی را در نظر نمی گیرد، با 0.1 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 0.3 درصد رسید. 

با بازگشایی تدریجی کسب و کارها انتظار می رود به زودی مخارج مصرف کنندگان نیز افزایش پیدا کند، البته تا رسیدن به سطح پیش از کرونا زمان زیادی لازم خواهد بود.  

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #ایرانیان_ونکوور #خبر_کانادا #سلام_ونکوور #salamvancouver

 

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!