کار در کانادا

پیش بینی BC از افزایش چشمگیر تقاضا برای مشاغل حسابداری در دهه‌ی آینده

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

در سال ۲۰۲۰، صدها هزار نفر در بریتیش کلمبیا به دلیل بیماری همه گیر COVID-19، شغل خود را از دست دادند.

در ماه دسامبر، نرخ بیکاری در بریتیش کلمبیا، ۷.۲ درصد بود که در ژانویه به ۸.۰ درصد رسید.

از آنجا که بسیاری از فارغ التحصیلان و متخصصان به دنبال فرصت‌هایی برای پیشرفت در رشته‌های جدید هستند، تقاضا برای مشاغل آینده نگر افزایش می‌یابد. بخش مالی در حال حاضر یکی از بخش‌هایی است که تخمین زده می‌شود BC تا سال ۲۰۲۹ تقریباً ۴۰۰۰۰ شغل حسابداری جدید دراین زمینه ایجاد کند.

این امر نیاز به حسابداران حرفه‌ای (CPA)، دفترداران و موقعیت‌های مالی بی‌شمار دیگر را افزایش می‌دهد.

Lorena Christensen، دارای مدرک CPA، CMA، مدیر جذب دانشجو و رابط کارفرمایان CPABC ​​می گوید، قبل از همه گیری، نرخ بیکاری CPAها در BC تقریباً صفر بود.

اگر به دنبال CPA بودید، این یک بازار کار بسیار فشرده بود. اکثر CPAهایی که می‌خواستند کار کنند قبل از COVID به کار گرفته شده بودند.

ما از برخی از اطلاعات اعضای خود می‌دانیم که در ابتدای همه گیری، درصد بسیار کمی از اعضای ما در مقایسه با بسیاری از کارگران دیگر به دلیل COVID شغل خود را از دست داده‌اند و دولت حسابداری را یک سرویس ضروری می‌داند.

Christensen می‌گوید، این بیماری همه گیر بر اقتصاد کانادا و چشم‌انداز اشتغال تأثیر گذاشته است. اما یکی دیگر از عوامل موثر در تقاضا برای CPA، تغییر آمار جمعیتی با افزایش سن نیروی کار کانادا است.

ما نسل بیبی بومرها را داریم که در آستانه بازنشستگی هستند. عده‌ی زیادی از CPAها وجود دارند که برای بازنشستگی آماده می‌شوند. من برخی را شخصاً می‌شناسم که بیش از آنچه در ابتدا قصد داشتند کار خود را ادامه داده اند، زیرا هنوز تقاضای زیادی برای خدمات و مهارت‌های آن‌ها وجود دارد.

Christensen توضیح می‌دهد چگونه نقش CPA در حال تغییر است. این از نظر انواع موقعیت‌هایی که به CPA احتیاج دارند و صنایعی که در آن کار می‌کنند متنوع است. بسیاری از مردم تصور می‌کنند CPAها کارهای مالیاتی انجام می‌دهند، حسابرس مالی هستند و ممکن است کنترل کننده باشند یا در حال مشاوره برای یک شرکت بزرگ هستند.

واقعیت این است که، بله، مقدار مشخصی از اعضای ما در آن مناطق کار می‌کنند و نقش‌های بسیار مهمی به عهده‌ی CPA هستند. اما اکثر CPAها در صنعت کار می‌کنند، یا در دانشگاه یا دولت کار می‌کنند، آن‌ها کارآفرین و چیزهای دیگر هستند.

Christensen می‌گوید، نکته خوب در مورد CPA بودن این است که شما در کل طیف کار می‌کنید و بیشتر از مهارت‌هایی که دارید استفاده می‌کنید. این CPA را قادر می‌سازد تا با آنچه که در اقتصاد اتفاق می‌افتد حرکت کند.

با توجه به هوش مصنوعی و فناوری‌های اتوماسیون، که جنبه‌های تکراری حسابداری را به خود اختصاص داده اند، Christensen می‌گوید CPA اکنون در روز کاری خود وقت بیشتری برای تمرکز بر تصویر بزرگتر و وظایف استراتژیک «مهم تر» بیشتر از هر زمان دیگر دارند.

من فکر نمی‌کنم چیزی به نام شغل ضد رکود اقتصادی وجود داشته باشد. اما با انتخاب CPA، شما مجبور نیستید به صنعت یا نوع خاصی از کار پایبند باشید. این مدرک به شما امکان می‌دهد پای خود را به جایی بگذارید که دیگران نتوانند وارد شوند.

برای دریافت CPA، شما باید مدرک کارشناسی داشته باشید، اما Christensen می‌گوید لازم نیست این مدرک در حسابداری باشد و می‌تواند در هر رشته‌ای باشد. پس از آن ۱۴ پیش نیاز وجود دارد. و بسته به اینکه مدرک تحصیلی شما چیست، حداقل برای برخی از آن پیش نیازها حساب می‌شود.

پس از ورود به برنامه، یک مولفه‌ی آموزش از طریق CPA Western School of Business، یک مولفه‌ی امتحان و یک مولفه‌ی تجربه ارائه می‌شود، هر یک از آن‌ها را می‌توانید جداگانه تکمیل کنید.

Christensen می‌گوید، یک تمایز بزرگ این است که کل برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که شما تمام وقت کار می‌کنید و به صورت نیمه وقت مطالعه می‌کنید.

شما می‌توانید مولفه‌ی آموزش را قبل از مولفه‌ی تجربه یا بالعکس کامل کنید، و سپس امتحان بدهید. وی می‌گوید: شما فقط باید بتوانید هر سه بخش را قبل از اقدام برای عضویت تعیین شده در استان بگذرانید.

این به دانشجویان امکان می‌دهد تمام وقت کار کنند و هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند. بسیاری از داوطلبان ما از طریق کارفرمایان خود از نظر مالی یا شهریه یا مرخصی برای تحصیل پشتیبانی می‌شوند.

Christensen در مورد تجربه می‌گوید مهم نیست که چه مدت است از دوره متوسطه خارج شده اید، برای CPA شدن هرگز دیر نیست.

او کار خود را در جنگلداری به عنوان تاجر چوب آغاز کرد. پس از یک دهه، او دوباره به مدرسه رفت تا همزمان MBA و CPA را بدست آورد.

وی اضافه می‌کند: اگر بتوانید تجزیه و تحلیل داده‌ها را با تحصیلات حسابداری و تحصیلات مالی خود ادغام کنید، من فکر می‌کنم این کار آینده CPAها باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند دریافت CPA و درخواست، به https://www.bccpa.ca مراجعه کنید.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

 

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!