کار در کانادا

افزایش نرخ بیکاری در کانادا

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

به دنبال تعطیلی‌های گسترده‌ی اقتصاد برای دومین ماه متوالی در ماه ژانویه در کانادا، ۲۱۲ هزار فرصت شغلی از میان رفت. در ماه دسامبر نیز ۶۳ هزار فرصت شغلی از میان رفته بود.

بیشتر بیکاری‌ها در این ماه مربوط به زنان و جوانان بود.

نرخ بیکاری از ۰.۶ درصد در آوریل و ۹.۴ درصد در آگوست، به ۱۲ درصد در ماه ژانویه رسید.

بعد از، از میان رفتن بی‌سابقه‌ی شغل‌ها در ماه‌های مارس و آوریل ۲۰۲۰، در حال حاضر کانادا در حدود ۸۵۸۳۰۰ شغل یعنی ۴.۵ درصد کمتر از فوریه گذشته و قبل از موج اول بیماری همه گیر کووید-۱۹ شغل دارد.

بیشترین نرخ بیکاری در این کشور در ماه ژانویه مربوط به انتاریو و کبک بوده که محدودیت‌های کرونایی بیشتری داشته است.

بیشترین میزان کاهش شغل در این ماه مربوط به شغل‌های نیمه وقت، جوانان و خدمات بوده است، مشاغل تمام وقت نیز به میزان بسیار کم افزایش نشان دادند، اما بخش تولید پس از شیوع بیماری همه گیر لطمه زیادی دید.

همچنین از میان رفتن شغل برای زنانی که بچه کوچک داشتند، در ماه ژانویه در مقایسه با ماه آوریل تاکنون در بیشترین سطح خود قرار دارد.

به همین منظور دولت لیبرال قصد دارد در طول سه سال آینده ۱۰۰ میلیارد دلار برای کمک به خانواده‌هایی که تحت تاثیر شیوع بیماری همه گیر دچار مشکلات شده اند، اختصاص دهد.

دولت سعی دارد کمک‌های خود را به شکلی تغییر دهد که کارگران فرصت‌های شغلی جدیدی در اختیار داشته باشند.

به گفته‌ی رابرت آسلین، معاون ارشد شورای تجارت کانادا، این بودجه باید با هدف حمایت از خانواده‌ها اجرا شود تا به آن‌ها کمک کند کار جدید پیدا کرده و بهره وری بیشتری داشته باشند.

همچنین دولت لیبرال به کارهای خانگی ۴۰۰ دلار تخفیف مالیاتی می‌دهد.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

 

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!