Connect with us

راهنمای تازه واردین

هزینه های زندگی در کانادا

Published

on

هزینه ی زندگی در کانادا، در هر یک از مناطق آن بسیار متفاوت خواهد بود. سبک های زندگی متنوع از زندگی لوکس با هزینه ی بسیار بالا تا سطح زندگی متوسط.

کانادا کشوری توسعه یافته با سطح کیفی زندگی بسیار بالا است، که به عموم مردم خدماتی بسیار خوب ارائه می دهد. البته باید بدانید که زندگی در کانادا نسبتا گران است.

بیشترین هزینه ی زندگی در این کشور مربوط به مسکن است. که البته آن نیز بسیار به نوع خانه و منطقه ی قرار گرفتن آن بستگی دارد. ونکوور و تورنتو جز گران ترین شهرهای کانادا، و کبک، وینیپگ و مونترال نیز از ارزان ترین شهرهای این کشور محسوب می شوند. برای مثال، متوسط هزینه ی مسکن در شهرهای تورنتو و ونکوور سالانه به ترتیب 33900 و 30400 دلار آمریکا می باشد، در حالی که متوسط هزینه های زندگی در شهرهای کبک و مونترال سالانه به ترتیب 19 و 21 هزار دلار آمریکا است.

خدمات سیستم بهداشت و سلامت کانادا رایگان است و هزینه ی آن از مالیات پرداختی شهروندان تامین می شود. هر شخص برای استفاده از این خدمات سالانه به طور متوسط 6 هزار کانادا پرداخت می کند و خدماتی از جمله زایمان، هزینه ی معاینه و ویزیت پزشکان را به رایگان دریافت خواهد کرد.

هزینه ی تحصیل در این کشور از دوره ی ابتدایی تا دبیرستان رایگان است. اما مهد کودک، پیش دبستانی و خدمات مراقبت از کودکان، در دست بخش خصوصی بوده و هزینه ی آن تقریبا بالا است. به طور مثال هزینه ی مراقبت از یک کودک به طور متوسط سالانه حدود 10 هزار دلار کانادا می باشد.

البته مدرسه های خصوصی نیز در این کشور وجود دارند، که هزینه ی سالانه ی آنها حدود 4 تا 26 هزار دلار کانادا است. دانشگاه ها نیز به طور خصوصی اداره شده و شهریه دارند. هزینه ی تحصیل در دانشگاه های کانادا از آمریکا، انگلیس و استرالیا ارزان تر، و نسبت به دانشگاه های اروپایی گران تر است. متوسط هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان خارجی سالانه 27 هزار دلار کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط سالانه 16500 دلار کانادا می باشد.

هزینه ی قبوض آب و برق در استان های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال اونتاریو بالاترین نرخ برق را دارد، که هزینه ی خدمات دهی به یک خانه با یک نفر ساکن، به طور متوسط سالانه 700 دلار کانادا و برای یک خانواده ی دو و سه نفره نیز به ترتیب سالانه 1100 و 1520 دلار کانادا می باشد.

هزینه ی اجاره ی مسکن نیز در مناطق مختلف متفاوت است. اما به طور متوسط برای اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در سراسر کانادا، باید حدود 1200 دلار کانادا در ماه هزینه کنید. متوسط اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در شهرهای تورنتو و ونکوور به ترتیب حدود 2270 و 2080 دلار کانادا در ماه، و در شهرهای مونترال و کبک به ترتیب 1500 و 880 دلار می باشد.

هزینه ی خرید مسکن نیز در شهرهای مختلف متفاوت است. اما به طور متوسط برای خرید مسکن در سراسر کانادا می بایست 495 هزار دلار کانادا پرداخت کنید. میانگین قیمت مسکن در شهر ونکوور، یک میلیون و نود هزار دلار کانادا و در شهرهای تورنتو و مونترال نیز به ترتیب 766 و 341 هزار دلار کانادا است. استان BC بالاترین قیمت مسکن در کل کانادا را دارا می باشد، و بعد از آن استان های اونتاریو و آلبرتا در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

میزان حقوق دریافتی نیز در شهرهای مختلف کانادا و برای مشاغل مختلف بسیار متفاوت است. میانگین حقوق سالانه در استان بریتیش کلمبیا 43765 دلار کانادا و در استان های اونتاریو و آلبرتا به ترتیب سالانه 37550 و 41050 دلار کانادا می باشد. حداقل حقوق دریافتی برای هر ساعت در استان های بریتیش کلمبیا و آلبرتا به ترتیب 14 و 15 دلار کانادا و در استان اونتاریو نیز 13 دلار در ساعت است.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

بانک و خدمات مالی

افتتاح حساب بانکی در کانادا برای تازه واردین

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

مراحل زیادی وجود دارد که مهاجرت به کانادا را به رویایی که به واقعیت گراییده تبدیل می‌کند، اما به دست گرفتن کنترل امور مالی باید اولین اقدام شما باشد.

ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا به عنوان یک تازه وارد کانادایی، مشکلات مالی خود را حل کنید.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید
به عنوان تازه وارد اول یک حساب بانکی باز کنید

اگر به طور قانونی در یکی از مدارس کانادا ثبت نام نکرده باشید یا به طور قانونی در این کشور مشغول به کار نشده باشید، افتتاح حساب بانکی جدید در این کشور دشوار است.

اگر به عنوان اقامت دائم، کارگر خارجی یا دانشجوی بین المللی به این کشور وارد شوید، می‌توانید برای برنامه StartRight اسکوشیا بانک اقدام کنید. از طریق این برنامه که فقط برای تازه واردان طراحی شده است، مشتریان واجد شرایط می‌توانند برای سال اول هیچ هزینه ماهانه برای حساب پرداخت نکنند، انتقال پول بین المللی بدون هزینه داشته باشند به علاوه مزایای دیگر. برای درخواست، شما باید یکی از این مدارک شناسایی را داشته باشید:

گذرنامه

کارت اقامت دائم

فرم شهروندی و مهاجرت کانادا (IMM ۱۰۰۰، IMM ۱۴۴۲، IMM ۵۶۸۸ یا IMM ۵۲۹۲)

در اینجا نحوه ایجاد امتیاز اعتباری برای موفقیت آورده شده است

حتی اگر امتیاز اعتباری فوق العاده‌ای در کشور خود داشته باشید، کانادا از سیستم اعتباری خود استفاده می‌کند.

داشتن امتیاز اعتبار مشخص، برای تأیید وام و خرید خانه ضروری است. در کانادا، امتیازات اعتباری همچنین ممکن است قبل از پیدا کردن کار، برای دستیابی به نرخ‌های بهتر خدمات آب، برق، تلفن و اینترنت، و برای توافق نامه‌ی اجاره آپارتمان بررسی شود.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد اعتبار به عنوان یک تازه وارد، افتتاح حساب کارت اعتباری از طریق بانک است. یک موسسه مالی معمولاً می‌خواهد افراد فاقد سابقه اعتباری کارت اعتباری ایمن باز کنند، یک خط اعتباری که با وثیقه شخصی کاربر مانند پول پشتیبانی می‌شود. Scotiabank به تازه واردان اجازه می‌دهد تا به چندین کارت اعتباری بدون ضمانت دسترسی پیدا کنند، بنابراین کاربران می‌توانند بدون نگرانی در مورد قوانین کارت‌های ایمن، بلافاصله شروع به ساختن سابقه اعتباری خود کرده و امتیاز کسب کنند.

از این کارت مانند کارت نقدی استفاده کنید و به شرط پرداخت به موقع بدهی خود در هر چرخه، این می‌تواند به شما کمک کند تا در چند ماه اول امتیاز خود را افزایش دهید. هنگامی که سابقه اعتباری شما برای خرید وسیله نقلیه، وام یا خانه به اندازه کافی بالا رفت، می‌توانید از کارت‌های اعتباری دیگر با قدرت پردازش بهتر استفاده کنید.

آمدن به کانادا از طریق دانشجویی

تحصیل در کانادا به شما امکان می‌دهد تحصیلات عالی را با هزینه رقابتی بدست آورید، در یک محیط آموزشی متنوع ارتباطات بین المللی برقرار کنید، در حین تحصیل و بعد از تحصیل کار کنید و شانس واجد شرایط بودن برای اقامت دائم کانادا را بهبود ببخشید.

اگر قصد کسب مدارک تحصیلی کانادا را دارید، می‌توانید شهریه و بودجه روزانه خود را با یک حساب رایگان دانشجویی مدیریت کنید. برنامه‌ی Student Banking Advantage® که به عنوان بهترین حساب بانکی دانشجویی سال ۲۰۲۰ از سوی MoneySense انتخاب شد، برای دانشجویان تمام وقت ثبت نام شده در یک دوره تحصیلات متوسطه در کانادا موجود است. علاوه بر این، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، حتی بدون سابقه اعتباری، می‌توانید واجد شرایط کارت اعتباری بدون ضامن شوید. از پاداش هزینه‌های خود لذت ببرید و به راحتی نمره اعتبار خود را ثبت کنید. شما قبلاً به اندازه کافی کار در لیست خود دارید و این حساب دانشجویی مدیریت امور مالی شما را آسان می‌کند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

بریتیش کلمبیا: رکورد بالاترین پیش‌پرداخت خانه در کانادا

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

در استان بریتیش کلمبیا میانگین پیش پرداخت برای خرید خانه در کانادا بسیار زیاد است. با این حال، تنها ۱۰٪ از مسکن توسط خریدارانی که خانه اولی هستند خریداری می‌شود.

قیمت خانه‌های کانادایی بسیار بالا رفته است، اکنون قیمت پیش پرداخت یک خانه در کانادا بسیار بالا است. داده‌های فناوری رهن LowestRates. ca مبلغ میانگین پیش پرداخت را به تفکیک استان‌های کانادا نشان می‌دهد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

آن‌ها با استفاده از داده‌های خود، مبلغ استفاده شده به عنوان پیش پرداخت خرید را محاسبه میکنند. این شرکت متوجه شد که بریتیش کلمبیا با ۱۶۰ هزار دلار بالاترین میانگین پیش پرداخت را در میان استان‌های کانادا ا دارد. البته انتاریو نیز از این مبلغ خیلی فاصله ندارد.

بالاترین میانگین پیش پرداخت در کانادا را خریداران مسکن در بریتیش کلمبیا پرداخت می‌کنند.

خریداران مسکن در BC بیشترین پیش پرداخت را به هم صورت درصدی و هم به صورت مطلق پرداخت می‌کنند. متوسط پیش پرداخت در این استان ۲۲.۴۵ درصد تخمین زده شده است. بر اساس و با کمک محاسبات متوسط قیمت مسکن، این رقم به ۱۵۹.۷۰۰ دلار می‌رسد که عددی نجومی و بسیار بالاست.

می‌دانیم به چه فکر می‌کنید، چه کسانی می‌تواند این همه پول پس‌انداز کند؟ فقط ۱۰٪ از خانه‌های بریتیش کلمبیا توسط خریداران باراولی خریداری می‌شوند.

این مساله موجب میشود حدود ۹۰ درصد خریداران با کمک دارایی‌های پیشین خود پیش پرداخت خانه را انجام دهند. در واقع خریداران این مبلغ را پس‌انداز نکردند بلکه آن‌ها به نوعی تجارت کردند.

پیش پرداخت خانه‌های انتاریو نیز مبلغی مبهم است. به طور میانگین وام میتواند ۲۰.۳۵ درصد قیمت خرید را کاهش دهد و مبلغ پیش پرداخت به طور میانگین ۱۴۰ هزار دلار است.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

برخی از افراد احتمالاً آنقدر بزرگ هستند که بخاطر بیاورند در گذشته می‌توانستند در انتاریو یک خانه کامل را با این مبلغ خریداری کنند.

داده‌های سه استان دیگر به این شرح است: . نوا اسکوشیا (۱۸.۵۴٪)، آلبرتا (۱۵.۱۵٪) و کبک (۱۴.۶۸٪) که در همه این استان‌ها پیش پرداخت کمتر از ۲۰٪ است. مبلغ پیش پرداخت متوسط در این سه استان حدود ۶۰.۰۰۰ دلار است که یک عدد قابل دستیابی است.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار کانادا

کمک هزینه کارگران کم درآمد کانادا چیست؟ چگونه اقدام کنیم؟ مبلغ پیشنهادی چقدر است؟

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

از 30 جون، تقریباً 1 میلیون کارگر کم درآمد دیگر واجد شرایط حمایتقابل توجهشده اند، که تقریباً 2400 دلار برای خانواده ها و 1400 دلار برای افراد مجرد کانادایی ارائه می دهد. 

بر اساس گفته های سازمان فدرال ، این کار درآمد در دسترس کارگران با دستمزد پایین را افزایش می دهد و انگیزه هایی را برای کارگران فراهم می کند تا دوباره به نیروی کار بپیوندند. 

اگر فکر می کنید ممکن است صلاحیت دریافت این پول را داشته باشید یا می خواهید درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما همراه باشید. 

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
چه کسانی می توانند آن را دریافت کنند؟ 

مزایای کارگران کانادا ، که CWB نیز نامیده می شود، یک اعتبار مالیاتی قابل استرداد است که هدف آن حمایت از کانادایی هایی است که کار می کنند، اما درآمد کمی دارند. 

شامل دو قسمت است: یک مقدار اساسی و یک مکمل معلولیت. 

تا همین اواخر، معیارهای واجد شرایط بودن ، بسیاری از کارگران با دستمزد پایین را از برنامه خارج می کرد. 

با این حال، پس از گسترش برنامه، این امکان در اختیار کسانی است که درآمد آنها تا: 

  • 32244 دلار به عنوان مجرد کانادایی (بدون فرزند) 
  • 42197 دلار به عنوان خانواده های تک درآمد 
  • 56197 دلار به عنوان خانواده هایی با دو درآمد باشد. 

افراد با دو درآمد مثلا زوجین هم اکنون مجاز هستند تا هنگام محاسبه ، حداکثر 14000 دلار از درآمد خود را حذف کنند، و به آنها اجازه می دهد تا بازپرداخت مالیات سخاوتمندانه تری داشته باشند. 

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید
مبلغ پیشنهادی چقدر است؟ 

مبلغی که متقاضیان CWB می توانند دریافت کنند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل درآمد، وضعیت تأهل ، محل زندگی و واجد شرایط بودن برای اعتبار مالیات از کارافتادگی آنها است. مشخص نیست آیا مبالغ زیر که در زمان نوشتن مقاله در وب سایت دولت نمایش داده می شوند، هنوز به روز نشده اند تا گسترش واجد شرایط بودن را نشان دهند یا خیر؟ 

حداکثر مبلغی که افراد مجرد می توانند ادعا کنند 1338 دلار است. اگر درآمد خالص تعدیل شده فرد بیش از 13064 دلار باشد، این مبلغ به تدریج کاهش می یابد. 

حداکثر مبلغی که خانواده های کانادایی می توانند دریافت کنند 2379 دلار است. اگر درآمد خالص خانواده تعدیل شده مدعی بیش از 17348 دلار باشد، این مبلغ به آرامی کاهش می یابد. 

وقتی صحبت از مکمل معلولیت می شود، افراد مجرد می توانند حداکثر 713 دلار مطالبه کنند. اگر درآمد خالص تعدیل شده فرد بیش از 24569 دلار باشد، این میزان کاهش می یابد. 

خانواده ها همچنین می توانند حداکثر 713 دلار دریافت کنند که اگر درآمد خالص تعدیل شده خانواده از 37176 دلار بگذرد، به تدریج کاهش می یابد. 

آژانس درآمد کانادا (CRA) خاطرنشان می کند، حداکثر مقدار پایه CWB و مقدار مکمل معلولیت برای ساکنان کبک متفاوت خواهد بود. 

چگونه می توانم اقدام کنم؟ 

از آنجا که CWB یک اعتبار مالیاتی قابل استرداد است ، باید در همان زمان اظهارنامه مالیات بر درآمد یک فرد ثبت شود. 

گفته شده، افراد و خانواده های واجد شرایط می توانند به جای انتظار برای زمان مالیات، حداکثر 50٪ از CWB را پیش پرداخت کنند. این پرداخت ها معمولاً در روز پنجم آوریل ، جولای ، اکتبر و ژانویه ارسال می شود. 

کانادایی ها می توانند با تکمیل مالیات و دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده در نرم افزار مالیاتی مجاز خود، برای CWB درخواست دهند. همچنین، یک فرم به صورت آنلاین در دسترس است. 

کسانی که امیدوار به دریافت پیش پرداخت هستند می توانند از طریق بخش حساب کاربری، از اپلیکیشن پرداخت پیشرفته کارمندان کانادا بهره مند شوند. 

متناوباً ، متقاضیان می توانند فرم RC201 را پر کنند. بخشی برای درخواست مکمل معلولیت به عنوان بخشی از این سند گنجانده شده است. CRA باید آن را تا 31 آگوست 2021 دریافت کند. 

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!