روشهای مهاجرت به کانادا

خبر مهم مهاجرتی: کانادا مسیرهای مهاجرت بیشتری را به ساکنان موقت ارائه می‌دهد

منتشر شده

در

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

کانادا به دنبال ارائه راه های اقامت دائم بیشتر به اتباع خارجی است، که در حال حاضر در این کشور حضور دارند. 

به دنبال اعلام اینکه کانادا طی سه سال آینده بیش از 400000 مهاجر را سالانه پذیرا خواهد شد، Marco Mendicino وزیر مهاجرت گفت، دولت فدرال به زودی در این باره اطلاعیه خواهد داد. 

 

چرا این تغییر ضروری است؟ 

وزیر مهاجرت گفت برای کانادا مهم است که شناسایی کند چگونه می تواند مسیرهای اقامت دائم را برای دانشجویان بین المللی ، کارگران موقت خارجی و پناهجویانی که در حال حاضر در این کشور هستند تسریع کند. این امر برای کاهش چالش های اقتصادی کانادا که در حال حاضر تا حدی به دلیل پایین آمدن سطح مهاجرت ناشی از همه گیری COVID-19 با آن روبرو است، ضروری است. 

کاهش سطح مهاجرت کانادا باعث کندی رشد جمعیت، نیروی کار و رشد اقتصادی شده است. 

اقامت دائم و موقت امسال به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. پس از افزایش خالص بیش از 190000 ساکن موقت در سال 2019، نیمه اول سال 2020 این تعداد به 18221 کاهش یافته است. بر اساس داده های دولت از ماه آگوست، تعداد ساکنان دائمی سالانه 60 درصد کاهش یافته است. 

کانادا بر اساس سرعت فعلی خود قرار است امسال فقط از 200000 ساکن دائمی استقبال کند، که بسیار کمتر از 341000 مورد هدف آن قبل از شیوع ویروس کرونا است. این موضوع در حال حاضر رشد كلی جمعیت كانادا را كاهش داده است، كه در سه ماهه دوم سال 2020 فقط 0.1 درصد بود. جمعیت كانادا معمولاً بیش از یك درصد در سال رشد می كند. 

Mendicino میگوید، دائمی كردن ساكنان موقت پاسخگوی نیازهای كوتاه مدت كانادا در پاسخ به ویروس كرونا است. وی همچنین گفت که این امر به رفع چالش های جمعیتی دراز مدت کانادا، که شامل افزایش جمعیت و نرخ زاد و ولد پایین است، کمک خواهد کرد. این دو عامل به معنای ایجاد شکاف های بیشتر در بازار کار با بازنشستگی افراد مسن است. با نرخ رشد طبیعی پایین، کانادا برای تأمین جمعیت و اطمینان از پر شدن موقعیت های خالی کاری به مهاجران نیاز دارد. 

Mendicino گفت: دولت به استعدادهای خارجی که در حال حاضر در کانادا هستند نگاه خواهد کرد تا از میان پناهجویان، دانشجویان و کارگرانی را که دارای مهارت های همسو با خدمات اساسی در اقتصاد هستند، نیروی مورد نیاز خود را پیدا کند.  

وی همچنین گفت، دانشجویان سایر كشورهابه ویژه به عنوان نیروهای مقابله كننده بالقوه با تأثیرات سالخوردگیجذاب هستند. به همین دلیل، دولت کار آنها در کانادا را آسان کرده است. 

به عنوان مثال، کانادا اجازه می دهد تا تحصیل آنلاین در یک موسسه یادگیری کانادایی را بین ماه می 2020 تا آوریل 2021 انجام دهد و در آینده از مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) استفاده کند. PGWP در بین دانشجویان بین المللی مورد پسند واقع شده است، زیرا آنها را قادر می سازد تجربه کاری کانادایی را، که اغلب لازم است برای واجد شرایط بودن در طیف وسیعی از برنامه های مهاجرت طبقاتی اقتصادی به دست آورند، کسب کنند. این برنامه ها شامل کلاس اکسپرس انتری کانادایی ، برنامه نامزدهای استانی (PNP) و برنامه تجربه کبک است. 

کانادا همچنین اخیراً مرزهای خود را به روی دانش آموزانی که در کلاس های پس از دوره متوسطه که برنامه های آمادگی ویروس کرونا دارند، ثبت نام کرده اند، باز کرده است. 

 

مزایای تجربه کانادایی 

ارائه ی راههای PR بیشتر به دانشجویان موجود، کارگران خارجی و پناهجویان در کانادا، دو مزیت عمده دارد. در کوتاه مدت، کاهش موقت مهاجرت ناشی از همه گیری را جبران می کند، که از رشد اقتصادی پشتیبانی می کند. در دراز مدت، این امر به نفع کانادا خواهد بود زیرا مهاجران با تجربه کانادایی تمایل دارند نتایج قدرتمندی در بازار کار داشته باشند. 

ترکیبی از تحصیل در کانادا، تجربه کار، شبکه های حرفه ای و اجتماعی و تسلط به زبان انگلیسی و / یا فرانسه، منجر به ادغام سریعتر در بازار کار و دستمزدهای بالا در بلند مدت می شود. 

این در مطالعات متعدد انجام شده توسط Statistics Canada، وزارت مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) و سایر محققان نشان داده شده است. در نتیجه، معیارهای انتخابی که توسط IRCC، استان ها و مناطق تحت PNP و کبک استفاده می شود ، به نامزدهای با تجربه کار و تحصیل در کانادا اولویت می دهد.  

 

تغییرات ممکن است چگونه باشد؟ 

وزیر اشاره ای به آنچه ممکن است تغییر کند نمی کند، اما گزینه های وی ممکن است شامل یک یا چند مورد زیر باشد: 

  • راه اندازی برنامه های آزمایشی فدرال جدید 
  • برگزاری قرعه کشی Express Entry به صورت ویژه  
  • اصلاح سیستم رتبه بندی جامع (Express Entry (CRS برای ارائه امتیازات بیشتر برای تجربه کانادایی 
  • اصلاح معیارهای واجد شرایط بودن برنامه های فدرال (به عنوان مثال، کاهش نیاز به تجربه کار برای کلاس تجربه کانادایی) 
  • طولانی کردن مدت زمان اجازه کار موقت برای دادن فرصت بیشتر به داوطلبان برای کسب تجربه کاری کانادا، که لازم است واجد شرایط درخواست یک برنامه مهاجرت مانند کلاس تجربه کانادا باشند. 

وزیر و IRCC هیچ نشانه دیگری در مورد اصلاحاتی که در ذهن دارند ارائه نکرده اند، بنابراین ذینفعان باید منتظر صحبت رسمی دولت فدرال باشند. 

متبع

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #ایرانیان_ونکوور #خبر_کانادا #سلام_ونکوور #سفر

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!