اخبار مهاجرت به کانادا

اگر امتیاز یا CRS پایینی دارم آیا باید وارد Express Entry بشوم؟

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

آیا شما در زمره کسانی هستید که نمره CRS پایین دارند و احساس می‌کنند ارزش ارائه پروفایل به Express Entry را ندارد؟

شما ممکن است دورهای اخیر دعوت از داوطلبان را دنبال کرده باشید و ببینید که بیشتر داوطلبانی که از طریق قرعه کشی‌های اخیر دعوت به درخواست اقامت دائم کانادا شده اند، امتیاز بالاتر از ۴۶۰ را در سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) کسب کرده اند.

این می‌تواند در نگاه اول دلسرد کننده باشد. با این حال، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود داشتن امتیاز پایین پیش بینی شده CRS، شما را از ورود به Express Entry منصرف نکند.

Express Entry از نامزدهای سه برنامه مهاجرت کارگران ماهر فدرال تشکیل شده است: Federal Skilled Worker Program، Federal Skilled Trades Program و Canadian Experience Class.

هنگامی که واردExpress Entry می‌شوید، براساس عواملی که شامل سن، تحصیلات، تجربه کار و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی می‌شوند، امتیاز CRS دریافت می‌کنید. این نمره رتبه شما را در Express Entry و شانس دعوت شدن شما برای درخواست اقامت دائم کانادا را تعیین می‌کند.

ورود بهExpress Entry، در صورت داشتن شرایط، یک مزیت قطعی است و احتمال موفقیت در مهاجرت به کانادا را افزایش می‌دهد. در اینجا برخی از دلایل ذکر شده است.

نخست، آستانه‌های Express Entry CRS متغیر و غیرقابل پیش بینی هستند. آنچه ممکن است به عنوان امتیاز CRS پایین برای شما به نظر برسد، ممکن است در نهایت به شما امکان دهد دعوتنامه درخواست (ITA) را برای وضعیت اقامت دائم دریافت کنید.

دوم، پس از ورود به Express Entry و کسب امتیاز زیر آستانه، می‌توانید منتظر افت امتیاز باشید یا به دنبال راه‌هایی برای بهبود امتیاز خود باشید. به عنوان مثال، شما می‌توانید برای بهبود نمره CRS خود با تلاش مجدد در آزمون زبان، کسب تجربه‌ی کاری، ادامه تحصیل یا کار و تحصیل در کانادا، تلاش کنید.

و اگر در زمان ورود به Express Entry کاری در کانادا به شما پیشنهاد شود، ممکن است امتیاز CRS شما به اندازه کافی افزایش یابد تا بتوانید ITA را برای اقامت دائم دریافت کنید.

سوم، در حالی که سه برنامه اصلی فدرال وسیله اصلی ورود بسیاری از مهاجران اقتصادی به کانادا هستند، Express Entry بخشی از یک سیستم گسترده استانی و ملی است که مسیرهای دیگر برای اقامت دائم را برای کارگران ماهر فراهم می‌کند.

از جمله آن‌ها برنامه نامزدی استان‌ها یا PNP است که به استان‌ها و مناطق کانادایی شرکت کننده اجازه می‌دهد، کارگران خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی را از طریق جریان‌های هم تراز Express Entry برای اقامت دائم در کانادا معرفی کنند.

اگر قبلا چندین روش برای بهبود CRS خود امتحان کرده اید، مانند موارد ذکر شده در بالا، دریافت نامزدی از یک استان گزینه‌ای عالی است.

پس از ورود به Express Entry و واجد شرایط PNP بودن، ممکن است Notification of Interest را از یک استان دریافت کنید. شما باید به استان مراجعه کنید و در صورت تأیید، چیزی را که نامزدی استانی نامیده می‌شود دریافت می‌کنید، که به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز به امتیاز CRS شما اضافه کرده و اساساً تضمین می‌کند که برای درخواست اقامت دائم دعوت می‌شوید.

هفته گذشته، کانادا از کاندیداهای Express Entry با نمره CRS ۸۱۳ دعوت کرد که قبلاً نامزدی استانی دریافت کرده بودند و بنابراین ۶۰۰ امتیاز بیشتر نسبت به امتیاز کلی خود داشتند. این بدان معناست که داوطلبانی که در آن دور از دعوت نامه ITA دریافت کرده اند، بدون معرفی استان، تنها به نمره CRS ۲۱۳ نیاز داشتند.

بنابراین حتی اگر امتیاز CRS شما برای برنامه‌های مهاجرتی فدرال به اندازه کافی بالا نباشد، به این معنی نیست که دعوت از شما برای یکی از استان‌های کانادا کافی نخواهد بود، که می‌تواند منجر به صدور ویزای اقامت دائم کانادا شود.

سرانجام، کانادا بالاترین اهداف مهاجرت در تاریخ خود را برای سه سال آینده تعیین کرده است. طبق برنامه سطح مهاجرت ۲۰۲۱-۲۰۲۳، کانادا قصد دارد از بیش از ۴۰۰۰۰۰ مهاجر جدید در سال استقبال کند، که ۱۱۰۰۰۰ نفر از آن‌ها قرار است از طریق Express Entry وارد شوند. این اهداف در سال‌های بعدی همچنان افزایش خواهد یافت و در سال ۲۰۲۳ به حداکثر ۱۱۳۷۵۰ خواهد رسید. برای تحقق این اهداف بلند پروازانه، کانادا مجبور است به انتشار تعداد زیادی دعوت نامه Express Entry ادامه دهد و حتی ممکن است در قرعه کشی‌های آینده آستانه CRS بسیار پایین‌تری داشته باشد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ممکن است به نفع شما باشد که حتی با نمره CRS پایین وارد Express Entry شوید، زیرا روش‌های زیادی برای بهبود آن وجود دارد که شانس شما را افزایش می‌دهد.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!