غذا و نوشیدنی

طریقه‌ی درست کردن چای دو رنگ

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

چای دورنگ یکی از سنت‌های قدیمی ایرانی است که در مراسم خواستگاری و مجالس مهم سرو می‌شد. طریقه‌ی درست کردن این چای آسان است اما به صبر و حوصله و دقت نیاز دارد.

مواد لازم:

چای دم کرده، نصف استکان

آب جوش، نصف استکان

قند: ۴ تا ۶ حبه

بهتر است چای دو رنگ را در استکان‌های کمر باریک آماده کنید. ابتدا یک چای خوشرنگ دم کنید، نصف استکان کمر باریک را آب جوش بریزید و چند حبه قند داخل استکان بیندازید و با قاشق چایخوری هم بزنید تا قند حل شود.

میزان قند باید به قدری زیاد باشد که اشباع شود، یعنی با انداختن قند داخل آن دیگر حل نشود و تبدیل به شیره شود. سپس چای خالص را درون ظرف مناسبی بریزید سپس با کمک یک قاشق کوچک به آرامی و کم کم آن را روی شیره بریزید. به همین سادگی چای دو رنگ شکل می‌گیرد.

در صورتی که می‌خواهید این چای را به میزان زیاد درست کنید، ابتدا شیره را در یک قابلمه‌ی جدا تهیه کنید، سپس تمام استکان‌ها را تا نیمه از این ترکیب پر کنید و بعد چای را به آهستگی به آن‌ها اضافه کنید. بهتر است این کار را با خونسردی انجام دهید.

این روش سرو چای حالت مجلسی و تفننی و رسمی دارد و طعم چای آنقدر مطرح نیست. به دلیل روند کار چای مقداری سرد می‌شود به همین دلیل این چای را برای کسانی که عادت به نوشیدن چای داغ دارند، سرو نکنید. همچنین این مدل پای برای کسانی که چای شیرین دوست ندارند نیز مناسب نیست.

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!