روشهای مهاجرت به کانادا

کانادا تابعیت شهروندان خارجی را گسترش می دهد

منتشر شده

در

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

دولت نخست وزیر جاستین ترودو در تلاش است، تاکتیک جدیدی را برای کاهش خسارات اقتصادی ناشی از افت چشمگیر مهاجرت در نظر بگیرد: خارجی‌های حاضر در این کشور را ترغیب به ماندن کند.

کانادا هفته‌ی گذشته برنامه‌های خود را برای تسهیل اقامت دائم بیش از ۱ میلیون دانشجو، کارگر و پناهجوی موقت که اکنون در این کشور زندگی می‌کنند، اعلام کرد و به آن‌ها راهی برای شهروندی پیشنهاد داد. Marco Mendicino وزیر مهاجرت در مصاحبه‌ای گفت، این روش منطقی پیش رو برای جبران کاهش مهاجرت خارجی‌ها به کانادا، در طی همه گیری است.

Mendicino گفت: برای کسانی که به طور موقت در کانادا حضور دارند، باید ببینیم آیا راهی برای تسریع مسیر کانادایی شدن آن‌ها وجود دارد یا نه.

کانادا شاهد کاهش جریان ورود ساکنان غیر دائمی است.

کاهش مهاجرت ضربه‌ی دیگری به اقتصاد کانادا است که برای رشد و تقاضای نیروی کار، به ویژه در شهرهای بزرگ، بیشتر به خارجی‌ها اعتماد کرده است. به عنوان مثال در تورنتو، کاهش تازه واردان در حال ایجاد شکاف در بازار کاندو است.

کانادا در هر سال به دو مسیر مهاجرت متکی است: اقامت دائم و گروه بسیار بزرگتری از اقامت موقت. که امسال هر دو به طرز چشمگیری پایین آمده اند.

بر اساس اطلاعات Statistics Canada، پس از ثبت افزایش خالص ۱۹۰۹۵۲ نفری ساکنان موقت در سال گذشته، شش ماه اول سال ۲۰۲۰، با کاهش خالص ۱۸۲۲۱ نفری مواجه شده است.

مسیر دائمی نیز لغو شده است. کانادا از ژانویه تا آگوست فقط ۱۲۸۴۳۰ اقامت دائم پذیرفته است که تقریباً نیمی از تعداد مدت مشابه سال گذشته است. با سرعت فعلی، کانادا امسال حدود ۱۵۰۰۰۰ ساکن دائمی کمتر از هدف خود که ۳۴۱۰۰۰ نفر است، خواهد داشت.

این بر کل جمعیت کانادا تأثیر می‌گذارد، که در سه ماه منتهی به جون، فقط ۰.۱ درصد رشد کرده است، مکان دوم کمترین افزایش سه ماهه از سال ۱۹۴۶ تاکنون.

Mendicino گفت، بسیاری از مهاجران در بخش خدمات ضروری مانند مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کنند، جایی که در حال حاضر ظرفیت در حال آزمایش است. وزیر گفت: دائمی ساختن ساکنان موقت، پاسخگوی نیازهای کوتاه مدت کانادا برای پاسخگویی به Covid-19 و کمک به کشور در رفع چالش‌های جمعیتی بلند مدت است.

وی گفت: دولت به دنبال شناسایی کارگران، دانشجویان، پناهجویانی است، که دارای مهارت‌های متناسب با خدمات اساسی در اقتصاد هستند.

وزیر گفت: دانشجویان سایر کشورها به ویژه به عنوان یک ابزار بالقوه برای مقابله با پیری جمعیت جذاب هستند و دولت کار آن‌ها را در کانادا آسان می‌کند. حتی قبل از اعلامیه‌ی هفته گذشته، به دانشگاه‌ها اجازه داده شده بود که دانشجویان خارجی را تا زمانی که آن‌ها موافقت خود را با پروتکل‌های Covid-19 اعلام کنند، در دانشگاه داشته باشند.

Mendicino گفت، دانشجویان بین المللی جمعیت جوانتری هستند، و در ابتدای راه خود برای داشتن کمک به زندگی طولانی‌تر قرار دارند، آن‌ها جامعه‌ی بسیار جذابی هستند که می‌خواهیم از نزدیک آن‌ها را بررسی کنیم.

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #ایرانیان_ونکوور #خبر_کانادا #سلام_ونکوور #سفر

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!