مهاجرت به کانادا

هزاران نفر از ساکنان دائمی کانادا در خارج از کشور محبوس شده اند

منتشر شده

در

مهاجرت_کانادا

هنگامی که Prashant Gupta تأیید اقامت دائم خود را دریافت کرد، کار خود را ترک کرده و پرواز خود را به کانادا رزرو کرد تا در 18 مارس 2020 کشور خود را ترک کند. اما دو روز قبل از سفر برنامه ریزی شده، مرزها بسته و کانادا وارد قرنطینه شد.  

اکنون، هفت ماه بعد، Gupta یکی از هزاران نفر در سراسر جهان است که قبل از انقضای اسناد مهاجرت خود قادر به سفر به کانادا نبوده و حتی اگر یک قدم تا اقامت دائم فاصله داشته باشند، هنوز نمی توانند به کانادا سفر کنند.  

وقتی داوطلبان مهاجرت تأیید اقامت دائم یا COPR و ویزای اقامت دائم (PRV) را بدست می آورند، به این معنی است که آنها تقریباً همه ی مراحل از روند مهاجرت کانادا را پشت سر گذاشته اند. تنها کاری که باید انجام دهند این است که به کانادا وارد شده و برای دریافت کارت اقامت دائم خود اقدام کنند. 

COPR می تواند حداکثر تا یک سال اعتبار داشته باشد. مردم از این زمان برای استعفا از مشاغل خود، فروش اموال خود، بیرون کشیدن بچه ها از مدرسه، خداحافظی از خانواده خود و سایر ترتیبات لازم قبل از اقامت دائم در کانادا استفاده می کنند. 

با این حال، اتباع خارجی دارای COPR و PRV منقضی شده نمی توانند سوار هواپیما شوند، حتی اگر از محدودیت سفر معاف باشند. این قانون قبل از همه گیری وجود داشته است. برای سفر به کانادا، آنها نیاز به مجوز از مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) دارند. بنابراین، IRCC در تلاش برای پردازش هجوم ناگهانی افرادی که در این وضعیت گرفتار شده اند، یک فرم وب را راه اندازی کرد. روند آنلاین جدید در ماه جولای سال 2020 آغاز شد. 

این جایی است که دارندگان COPR منقضی شده در حال حاضر گیر کرده اند. از 19 اکتبر، IRCC  به 2700 متقاضی که فرم مبتنی بر وب را پر کرده اند، پاسخ داده است. از این تعداد، 120 نفر مجوز خود را دریافت کرده اند. 

Favor Elegbede، دارنده ی COPR منقضی شده از نیجریه می گوید، ما اسناد را به دفتر مسئول ارسال کرده ایم اما به چه کسی و مسئول این پرونده ها کیست؟ و چرا دفتر مسئول به پرونده های ما پاسخ نمی دهد؟ 

اولین نقطه ی تماس آنها یک نماینده IRCC است که فقط مسئولیت پاسخگویی به درخواست های فرم وب را دارد. این نماینده برای آنها یک پاسخ عمومی ارسال می کند و می گوید که یک افسر IRCC با تصمیم گیری در مورد پرونده متقاضی با آنها تماس می گیرد، اما به آنها جدول زمانی نمی دهند که چه زمانی پاسخ می دهند، یا آنها چه زمانی می توانند به کانادا سفر کنند. 

Gupta می گوید، این نوع واکنش گیج کننده است. هنگامی که پرواز خود را در ماه جولای برای آگوست رزرو کردم، آنها گفتند اولویت با بلیط هایی خواهد بود که قبلا رزرو شده اند. 

دستورالعمل تحویل برنامه IRCC به افسران مهاجرت می گوید: اولویت با مراجعان دارای برنامه ی سفر پیشنهادی یا تأیید شده و تفصیلی، یا کسانی که تمایل به رزرو و تأیید برنامه سفر بلافاصله پس از تأیید دارند، خواهد بود. 

Gupta خیلی زود به یکی از افرادی تبدیل شد که پرواز یک طرفه ی خود به کانادا را رزرو کرده بودند و پس از آن که مجوز را به موقع دریافت نکردند و مجبور شدند آنها را لغو کنند. 

Ikenna Madueke یک کارگر نفت دریایی، تخمین می زند که حداقل 1600 دلار برای رزرو و لغو پروازهای خود و خانواده اش برای پرواز از نیجریه به کانادا از دست داده است. این به علاوه ی هفت ماه بیکاری در نیجریه.  

وی گفت: ما در حال حاضر در بلاتکلیفی هستیم. ما فکر می کنیم  چرا چنین تصمیمی برای مهاجرت به کانادا گرفتیم؟ ما الان واقعاً از همه چیز پشیمان هستیم 

کانادا در ماه آگوست، 64 درصد کاهش ورودی های جدید اقامت دائم نسبت به سال گذشته را تجربه کرده است. 

چند روز قبل از بستن مرزهای كانادا در ماه مارس، Marco Mendicino وزیر مهاجرت اعلام كرده بود كه كانادا امسال ورود 341000 مهاجر را هدف قرار داده است. 

اما آمارهای جدید نشان می دهد، کانادا به دلیل بیماری همه گیر از این هدف بسیار عقب خواهد بود. 

پیش از همه گیری، کانادا به طور منظم ماهانه بیش از 20000 نفر از ساکنان دائمی جدید را پذیرا بود، اما از ماه فوریه تاکنون نتوانسته است به این آستانه برسد. این امر تا حدی به دلیل معافیت دارندگان COPR از محدودیت های مسافرتی است که نمی توانند مجوزهای IRCC را برای تکمیل روند ورود در کانادا تأمین کنند و ثانیا، به دلیل اعمال محدودیت های سفر کانادا برای کسانی که پس از 18 مارس COPR خود را دریافت کرده اند. 

دارندگان COPR که پس از 18 مارس تأیید شده اند، اگر از ایالات متحده به کانادا وارد می شوند، می توانند به کانادا سفر کنند. اما، اگر آنها از هر نقطه ای خارج از ایالات متحده سفر می کنند، فقط در صورت معاف بودن از محدودیت های سفر تحت دسته دیگری، مانند اعضای بلافصل خانواده، می توانند به کانادا بیایند. 

هفته ی آینده، Mendicino قرار است برنامه ی مهاجرت کانادا برای سال های 2021-2023 را اعلام کند. تعدادی از علائم ارائه شده توسط دولت وی به شدت نشان می دهد که کانادا اهداف مهاجرتی خود را در سطح 300000 نفر در سال 2021 و بعد از آن حفظ خواهد کرد. 

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #ایرانیان_ونکوور #خبر_کانادا #سلام_ونکوور

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!