روشهای مهاجرت به کانادا

روش های دریافت اقامت دائم کانادا

Published

on

#ویزای_کانادا #ویزا_کانادا

با افزایش متقاضیان مهاجرت به کانادا، دولت این کشور اقدام به طراحی روش ها و قوانینی کرده است، تا فقط متقاضیان دارای شرایط مورد نظر بتوانند وارد کشور شوند. 

به دلیل کوتاه تر بودن روند اخذ اقامت دائم در کانادا، این کشور بیشتر از سایر کشورهای دنیا برای مهاجرت انتخاب می شود. از سوی دیگر کانادا همچون آلمان، هلند، اتریش و همواره در حال تلاش برای بهبود کیفیت زندگی شهروندانش است. این استقبال زیاد از سوی متقاضیان باعث شده، دولت کانادا زمینه را برای ورود افراد دارای صلاحیت بالا به کشورش فراهم کند.   

متقاضیان با دریافت کارت اقامت کانادا، از تمام حقوق شهروندی به جز حقوق مربوط به امور سیاسی بهره مند می شوند، و با 4 تا 5 سال سکونت در کشور می توانند، اقامت دائم را به دست بیاورند. سپس با شرکت و قبولی در آزمون شهروندی، قادر به دریافت پاسپورت و تابعیت کانادا خواهند شد. 

دریافت اقامت کانادا به روش های مختلف امکان پذیر است، که دسته ای از شرایط کلی در تمام این روش ها مشترک هستند. متقاضیان اقامت باید مدرک تحصیلی، سن، مدرک زبان، سابقه کار، میزان دارایی، گواهی سلامت و عدم سوابق کیفری، برنامه سفر و مهاجرت وخود را به طور دقیق ارائه کنند. به هرکدام از این موارد ممکن است در هر روش انتخابی بیشتر توجه شود. 

در این مقاله با قوانین، روش ها و شرایط اقامت کانادا آشنا خواهید شد. 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار 

کسانی می توانند برای دریافت اقامت از طریق این ویزا اقدام کنند که از سوی یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کار داشته باشند. با ارائه ی این دعوتنامه به سفارت کانادا، می توانند نسبت به دریافت ویزای کار اقدام کنند. 

در صورتی که پس از اخذ کارت اقامت، متقاضی دو سال در این کشور کار کند، می تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نماید. 

ثبت درخواست های این روش از طریق سیستم اکسپرس انتری خواهد بود. اکسپرس انتری سیستم امتیازبندی وزارت مهاجرت کانادا است، که متقاضیان را بر اساس سن، تحصیلات، دانش زبانی، تجربه کانادایی و…  بررسی و اولویت بندی می کند. کسانی که امتیاز بالاتری در این سیستم به دست بیاورند ویزای کار یک ساله ی این کشور را به دست می اورند.  

 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی 

با گذراندن دوره های تحصیلی در کشور کانادا، می توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. این روش موانعی همچون دریافت دعوت نامه از سوی کارفرما را نداشته، بنابراین نسبت به ویزای کار متقاضیان را با مشکلات کمتری مواجه می کند.  

هر فرد پس از اتمام تحصیلات در موسسات و دانشگاه های کانادا و دریافت مدرک، می تواند برای اخذ اقامت کانادا درخواست دهد 

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 

با سپرده گذاری کافی در کشور کانادا می توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. برای شرکت در این روش می توانید یکی از سه برنامه ی کارآفرینی، برنامه ی استانی و یا برنامه ی فدرال را انتخاب و برای دریافت ویزا اقدام کنید. این روش نیازمند کمک گرفتن از موسسات مهاجرتی است. 

در این روش به تمکن مالی، میزان سرمایه و رزومه کاری متقاضی توجه می شود.   

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج 

ازدواج با یک شهروند کانادایی می تواند منجر به اخذ اقامت دائم کانادا شود. این روش فقط در مواردی که به صورت واقعی و قانونی انجام گیرد پیشنهاد می شود. زیرا سخت گیری های دولت کانادا نسبت به این روش افزایش یافته است.  

در این روش به توانایی تامین هزینه های زندگی، داشتن درآمد کافی وتوجه می شود. 

 

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ 

افراد دارای اقامت دائم کانادا که به عنوان شهروند کانادا محسوب می شوند، می توانند با ارسال دعوتنامه برای اعضای درجه یک خانواده ی خود (پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ و..) امکان مهاجرت آنها از طریق اسپانسرشیپ را فراهم کند. پس از ورود این افراد به کانادا و چند سال اقامت در این کشور، آنها قادر به دریافت اقامت دائم کانادا هستند. 

متقاضیان می بایست، از عهده ی تامین تمام هزینه های مربوط به این افراد بر بیایند. 

 

مهاجرت تضمینی به کانادا 

یکی از پرطرفدارترین روش های اخذ اقامت کانادا ویزای استارتاپ می باشد. در این روش کارآفرینان و متقاضیانی که ایده و یا طرح جدیدی برای راه اندازی کسب و کار دارند، می توانند برای دریافت کارت اقامت اقدام کنند. این افراد پس از راه اندازی کسب و کار خود می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. 

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #ایرانیان_ونکوور #خبر_کانادا #سلام_ونکوور #salamvancouver #سرمایه_گذاری #اسپانسرشیپ

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!