کاریابی

کدام مقطع تحصیلی در بازار کار کانادا شانس بیشتری دارد

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

کانادا کشوری مهاجرپذیر است که تجربه‌ی تحصیل در آن و کار در این کشور پس از اتمام تحصیل بسیار در دسترس است. از سویی جدا از شرایطی که به دلیل کرونا اکنون برای تمام کشورها ایجاد شده است، کانادا از نرخ بیکاری بسیار پایینی برخوردار است. دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره تحصیل خود در کانادا با طی مراحل و ملزوماتی، امکان اشتغال در این کشور را دارند. دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیل خود می‌توانند به سه روش زیر جهت اشتغال به کار اقدام کند:

Post-graduation work permit (PGWP)

دولت کانادا به دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی اجازه می‌دهد در کانادا بمانند و در بازار کار این کشور مشغول شوند. آن‌ها برای اشتغال به PGWP نیاز دارند. این مجوز به صورت موقت و بر اساس مدت زمان تحصیل افراد در کشور کانادا به آن‌ها اعطا می‌شود که طولانی‌ترین مدت برای آن سه سال است. پس از این زمان اگر آن‌ها تمایل به ادامه‌ی زندگی در کانادا داشته باشند باید در طرح Express Entry ثبت نام کنند. تجربه‌ی کاری انها در کانادا نقش مهمی در اخذ اقامت دائم آن‌ها از طریق Express Entry ایفا کند.

Express Entry

Express Entry اولین گام اخذ اقامت دائم کانادا برای دانشجویان بین المللی است. دانشجویان با توجه به تجربه‌ی کاری خود از طریق PGWP شایستگی اشتغال به کار در بازار کانادا و اخذ اقامت دائم از این طریق را دارند. در این طرح افراد باید یک پروفایل آنلاین که به این منظور طراحی شده است را تکمیل کنند تا سطح دانش علمی˓ مهارت‌ها˓ دانش زبانی و تجربه کاری آنان مورد بررسی قرار بگیرد.

Provincial Nominee Program

در این طرح استان‌ها و نواحی مختلف کانادا اختیار اعطای اقامت دائم به افراد را دارند. دانشجویان بین المللی در کانادا می‌توانند برای اشتغال به کار در هر منطقه‌ای که تمایل دارد واجد شرایط باشند.

هر چه میزان تحصیلات شما بیشتر باشد فرصت‌های شغلی بیشتری در کانادا پیش روی شما قرار می‌گیرد و حقوق بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقایسه با کسانی که مدرک دانشگاهی ندارند، از شانس بیشتری در استخدام و اشتغال به کار برخوردار هستند.

بازار کار برای فارغ التحصیلان مقطع دکتری در کانادا

کانادا برنامه‌های متعددی برای اشتغال مهاجران تحصیلی پس از اتمام دوران تحصیل دارد که نشان می‌دهد، آن‌ها مایل به جذب آن‌ها برای اقامت در این کشور هستند. این موضوع در مورد فارغ التحصیلان دوران دکتری اهمیت خاصی دارد. فارغ التحصیلان دوره‌ی دکتری معمولا مشکلی در پیدا کردن کار در این کشور ندارند.

مقطع دکتری در کانادا پژوهش محور است و شما پس از اتمام تحصیل می‌توانید به عنوان محقق در مراکز تحقیقاتی و یا دانشگاه‌ها مشغول به کار شوید.

بازار کار برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد نیز شانس زیادی برای استخدام پس از فراغت از تحصیل دارند. برای راحت‌تر شدن کار بهتر است رشته‌ی انتخابی شما در مقطع فوق لیسانس با رشته‌ی دوره‌ی کارشناسی شما متناسب باشد.

بازار کار برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در کانادا

درست است که شانس پیدا کردن کار برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا کمی بالاتر است، اما برخی از رشته‌های حوزه سلامت و پزشکی نیز در مقطع کارشناسی می‌توانند آینده شغلی شما را تضمین کنند. البته تحصیل در این رشته‌ها به سطح علمی بسیار بالا و صرف زمان زیاد نیاز دارند، اما بعضی از انها را نیز با صرف زمان و انرژی کمتر می‌توانید به اتمام رسانده و پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوید.

یکی از این رشته ها، رشته‌ی پرستاری است که آینده کاری آن در کانادا تا حد زیادی تضمین شده است. همچنین رشته‌هایی مثل روابط عمومی و رشته‌های حوزه رسانه نیز موقعیت شغلی خوبی پس از فارغ التحصیلی برای شما به همراه می‌آورند.

البته شما باید بدانید به عنوان یک مهاجر تحصیلی علاوه بر اهمیت رشته و مقطع تحصیلی، عوامل بسیار مهم دیگری وجود دارند که می‌توانند به موفقیت شما کمک کنند. یکی از این موارد مهم علاقه به رشته‌ی تحصیلی است که می‌تواند عامل بسیار مهمی در موفقیت شما ایفا باشد. هیچ چیز نمی‌تواند مانع موفقیت کسی شود که عاشق رشته‌ی تحصیلی خود است.

یکی دیگر از موارد مهم اشتغال پاره وقت در ضمن تحصیل است که می‌تواند تجربه ارزشمندی برای شما باشد و در بسیاری از موارد آینده شغلی شما را تضمین کند.

منبع

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!