مهاجرت به کانادا

چطور برای گرفتن ویزای کانادا، تمکن مالی بگیریم

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

قدم  اول برای ورود به کانادا از طریق ویزای تحصیلی، کاری یا توریستی، گرفتن مدرک تمکن مالی است تا به آنها ثابت شود، شما پول کافی برای سفر به این کشور را داشته و از پس هزینه های خود برخواهید آمد. اگر میزان تمکن مالی شما کمتر از حد مورد نظر باشد، شانس شما برای دریافت ویزا کم خواهد شد  

نامه ی تمکن مالی از سوی بانک به واحد پول کشور مورد نظر صادر می شود. این نامه شامل مانده‌ حساب و سپرده‌های بانکی شخص به همراه تاریخ بازگشایی حساب، میانگین مبالغ وارد شده به‌ حساب، میانگین مبالغ خارج‌ شده از حساب و گردش حساب است. تمکن مالی در صورتی که در شعب ارزی صادر شده و مدیر شعبه آن را مهر و امضا کند معتبر است.  

برای اثبات تمکن مالی خود به سفارت کانادا می توانید هر یک از مدارک زیر را ارائه دهید. 

  • ثابت کنید یک حساب بانکی کانادایی به اسم خودتان با مقدار وجه مشخص‌ برای تمکن مالی دارید (اگر پول خود را به کانادا انتقال داده‌ اید). 
  • مدارک سرمایه ‌گذاری تضمینی از یک موسسه مالی کانادایی ارائه دهید. سرمایه‌ گذاری تضمینی یا Guaranteed Investment Certificate  به ‌اختصار GIC، یک نوع سرمایه‌ گذاری است که نرخ بازگشت سرمایه تضمینی برای زمان ثابت دارد. 
  • ثابت کنید وام تحصیلی یا آموزشی از یک بانک دریافت کرده اید. 
  • ارائه ی گواهی گردش مالی 4 ماهه گذشته از بانک. 
  • در دست داشتن یک حواله بانکی که قابل‌ تبدیل به دلار کانادا باشد. 
  • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه ی محل اقامت از سوی دانشگاه یا از سوی کسی که قرار است هزینه های شما را تامین کند. 

برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیز می بایست گواهی تمکن مالی ارائه دهید، که در تایید و یا رد درخواست شما اثرگذار است. 

برای دریافت ویزای توریستی کانادا به ‌صورت چند بار ورود یا ویزای مولتی که اعتبار آن برای پاسپورت ایرانی 5 سال است، باید گواهی تمکن مالی  با حداقل موجودی 10 هزار دلار ارائه دهید. 

 

برای دریافت ویزای کاری کانادا، تمکن مالی با توجه به تعداد افراد خانواده مشخص می ‌شود. خود فرد متقاضی، همسر، فرزندان و یا فرزندان وابسته به همسر در اعلام مقدار تمکن مالی مؤثر است 

 

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید ثابت شود شما توانایی پرداخت هزینه های خود و خانواده تان در کانادا را دارید. هزینه تحصیل در کانادا به‌ طور تقریبی 15 هزار دلار برآورد می ‌شود. 

برای دریافت گواهی تمکن مالی ویزای کانادا از بانک شما به مدارک زیر نیاز دارید: 

ارائه اصل کارت ملی 

ارائه اصل یا کپی پاسپورت 

ارائه فرم تکمیل شده درخواست صدور گواهی تمکن مالی 

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!