Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

ICBC می خواهد نرخ بیمه شما را تا 6.3٪ افزایش دهد

Published

on


ICBC  پس از مطرح کردن ضرر 890 میلیون دلاری برای سال مالی فعلی خود، روز جمعه اعلام کرد برای افزایش نرخ بیمه های اولیه ، به میزان 6.3 درصد،  از اول اپریل 2019 درخواست می دهد. 

اعتراض  ICBC از افزایش هزینه ی مطالبات مردم برای صدمات جسمی یا Injury Claims  است؛ آنها میگویند که  این مطالبات در عرض پنج سال اخیر  43٪ افزایش یافته است، و هزینه های دعواهای حقوقی مرتبط با آن هم به آن افزوده میشود. این هزینه های برای موارد بزرگتر و پرهزینه تر، فاجعه بارتر هم میشود. “ 

در پاسخ، دادستان کل دادگستری David Eby  گفت که افزایش 6.3 درصدی نرخ بیمه میتوانست خیلی بدتر و بیشتر از این باشد، به همین دلیل است که دولت در این زمینه وارد نشده است. 

او گفت : ” در بیانیه ی امروز ممکن بود مقدار افزایش نرخ بیمه اتومبیلها در استان بی سی، تا  40 درصد  اعلام شود!  اما دولت ما سخت در تلاش است تا مشکلات ICBC را که از خیلی قبل به جا مانده است، حل کند.” 

با این حال، Eby گفت که این مسئله، خیلی بیشتر از “فقط افزایش نرخ بیمه” بوده است. 

او گفت: “چیزی که بدتراست این است که می شد مانع از این افزایش های تدریجی و تکراری شد. به دولت قبلی راه حل های مناسبی برای جلوگیری از بحران مالی ICBC ارائه شد و هشدار داده شد که اگر این کارها  را نکنند، شرکت بیمه استان بی سی، دچار بحران خواهد شد و در مرحله بعد، رانندگان باید هزینه اش را بپردازند.” 

Eby  گفت دولت قبلی “نه تنها هشدار را نادیده گرفت، بلکه راه حل ها را از عموم مخفی کرد.” 

در اوائل سال جاری، Eby همراه با مدیر آی سی بی سی Joy MacPhail، پیشنهاد تغییرات عمده ای را درباره چگونگی محاسبه هزینه های بیمه ICBC اعلام کرد. 

بزرگترین بیانیه ی پیشنهادی مربوط به حرکت به سمت یک سیستم مبتنی بر راننده بود. 

در تصادفاتی که به دلیل خطای انسانی رخ می دهد، راننده مقصر است، نه  شخصی که مالک وسیله نقلیه  است. 

Eby در آن زمان گفت: “رانندگان خوب نباید مجبور به  پرداخت حق بیمه بیشتر باشند تا هزینه های مربوط به کسانی که باعث تصادفات، و یا تهدید بالقوه در جاده ها می شوند را پوشش دهد.” 

ساختار نرخ گذاری های فعلی ICBC بیش از 30 سال قدمت دارد و بر اساس بیمه خودرو – به جای راننده – ساخته شده که با وجود تصادفات مکرر، به رانندگان تخفیف می دهد. 

Nicolas Jimenez ، نماینده و CEO در شرکت ICBC گفت: “تغییراتی که امروز در ICBC انجام می شود، مهم ترین تغییر در طول تاریخ شرکت و به طور کلی صنعت بیمه خودرو در این استان است.” 

“در حالیکه ما تایید می کنیم افزایش نرخ بیمه اتومبیل، خبر خوشایندی نیست، اما ما را تشویق می کند که ببینیم این اصلاحات مهم ، بر میزان بیمه های ما تأثیر گذاشته است.” 

اگر تأیید شود، نرخ جدید بیمه ای که از اول ماه آوریل به اجرا در می آید ، به طور متوسط  تا 60 دلار، برای پوشش بیمه اولیه اشخاص یا Basic Insurance Coverage افزایش خواهد داشت.  


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!