Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

Health Canada می گوید، از دادن داروهای سرماخوردگی حاوی کدئین و مخدرها، به کودکان اجتناب کنید

Published

on


Avoid giving kids cold medicines containing opioids, Health Canada says

طبق گزارش مقامات بهداشتی، کودکان نباید از داروهای سرماخوردگی و سرفه که حاوی مخدرها هستند، استفاده کنند، زیرا ممکن است این داروها  به عنوان یک عامل مضر در طول زندگی آن ها  تبدیل شوند.
Health Canada پس از انجام بازرسی ایمنی از محصولات مخصوص سرماخوردگی و سرفه ی حاوی کدئین، hydrocodone و normethadone، این توصیه نامه را منتشر کرد.
نتیجه گیری آژانس این بود که برای افراد زیر 18 سال، به عنوان یک اقدام احتیاطی باید از مصرف این محصولات اجتناب شود. مقامات اعلام کردند: « بررسی ایمنی Health Canada نشان داد، که مدارک محدودی برای حمایت از اثربخشی این محصولات، در کودکان و نوجوانان وجود دارد. با این بررسی متوجه شدیم که استفاده ی زود هنگام از مخدرها ممکن است عاملی در مصرف مواد مضر در طول زندگی آن ها شود. «

با این وجود شواهد محکمی نیز وجود نداشت که محصولات را، به اختلالات مصرف مخدرها در میان کودکان مرتبط کند.
مقامات در کانادا، استفاده از کدئین، hydrocodone و normethadone را برای درمان علائم سرفه، در صورتی که بیمار نسخه داشته باشد، تصویب کرده اند. دوز کم کدئین می تواند برای مبارزه با سرفه و سرماخوردگی حتی بدون نسخه استفاده شود. دکتر Michael Rieder از کمیته ایمنی مواد مخدر Canadian Pediatric Society می گوید که وی از توصیه های جدید Health Canada استقبال می کند.
وی گفت: من فکر می کنم این یک اقدام محتاطانه است. Opiates مواد مخدر قوی هستند، هر گونه استفاده باید با نسخه انجام شود. این چیزی است که ما باید بیشتر در مورد آن بحث کنیم. Health Canada همچنین بررسی فروش بدون نسخه ی محصولات کدئین دار، برای کودکان و نوجوانان را آغاز کرده است و از تولیدکنندگان این محصولات خواست تا طرح های مدیریت ریسک ارائه دهند. این سازمان از پدر و مادرها خواسته است که همیشه برچسب های دارویی و همچنین اطلاعات ایمنی ارائه شده توسط داروساز یا پزشک خود را بخوانند.

Health Canada افزود که والدین باید به جای استفاده از داروهای کدئین دار برای درمان سرفه یا علائم سرماخوردگی فرزندان خود، از پزشک برای درمان های جایگزین مشورت بگیرند. استفاده از داروهای سرفه و سرما خوردگی حاوی کدئین توسط کودکان در کانادا در حال کاهش است، و در حال حاضر تنها چهار درصد از کل نسخه های تجویز شده در سراسر کشور را شامل می شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!