Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

Health Canada برنامه ای را با هدف « کاهش قیمت » داروهای مجاز ثبت شده اعلام کرد

Published

on


دولت فدرال در حال بازنگری در نحوه ی تنظیم قیمت داروهای ثبت شده ی مجاز است، از جمله پایان دادن به مقایسه شدن کشور با ایالات متحده، تغییراتی است که وزیر بهداشت کانادا در حال صدور آن به عنوان بزرگترین قدم در جهت کاهش قیمت داروها است.
اصلاحات مورد انتظار پزشکی کانادا در مقررات داروی ثبت اختراع شده، که روز جمعه رونمایی شد، شامل صدور مجوز برای Patented Medicine Prices Review Board است، که مشخص کند آیا قیمت دارو نشان دهنده ی ارزش آن برای بیماران هست یا خیر.

لیست کشورهایی که quasi-judicial board برای مقایسه ی قیمت ها و سنجش سطح خودشان از آن استفاده می کند، دیگر ایالات متحده و سوئیس را شامل نمی شود، که هر دو دارای بالاترین قیمت دارو در جهان هستند.
Ginette Petitpas Taylor ، وزیر بهداشت گفت، این مقوله مدتها است که در کانادا وجود دارد، و ما تصمیم به تغییر داریم. اگر ما به سیستم مراقبت های بهداشتی آنها نگاه کنیم و به اقتصاد نیز نگاه کنیم، مقایسه سیستم مراقبت های بهداشتی آنها با آنچه ما اینجا در کانادا داریم، بسیار سخت است. وقتی کشورهای مورد مقایسه را تغییر دادیم، می توانیم مطمئن شویم که خود را با حوزه های قضایی مشابه که دارای سیستم مراقبت های بهداشتی مشابه و همچنین جمعیت های مشابه هستند، مقایسه می کنیم.
Philpott گفت، توانایی هیئت بررسی قیمت ها، که اولین بار 30 سال پیش ایجاد شد تا اطمینان حاصل شود که شرکت ها هزینه ی اضافی دریافت نمی کنند، در حمایت از مصرف کنندگان در مقابل قیمت بالای داروها محدود بود. دولت در گذشته ابراز امیدواری کرده بود مقررات جدید، حداکثر تا پایان سال 2018 عملی شود.
Dr. Mitchell Levine در بیانیه ای گفت: هیئت بررسی اکنون ابزار و اطلاعات لازم، برای محافظت معنادار از مصرف کنندگان کانادایی، در برابر قیمت های بیش از حد را دارد.
وی افزود که هیئت مدیره امیدوار است، در ماه های آینده گفتگوهای سازنده ای با شرکا و ذینفعان داشته باشد تا تغییرات لازم در دستورالعمل های آن اعمال شود و اصلاحات نظارتی به مرحله ی اجرا برسد.
Petitpas Taylor این تغییرات را گامی عظیم به سوی یک برنامه ی داروسازی ملی نامید، که نخست وزیر جاستین ترودو وعده پیگیری آن را داده است.
Jagmeet Singh رئیس NDP در بیانیه ای گفت، بهترین راهی که کانادا می تواند قیمت داروها را کاهش دهد به خوبی مستند شده است: خرید آنها به صورت عمده، با استفاده از توان مذاکره ی 37 میلیون مصرف کننده.
Innovative Medicines Canada، که نماینده ی صنعت داروسازی است، در بیانیه ای هشدار داد که اصلاحات مقررات، دسترسی بیماران کانادایی به درمان های جدید را محدود می کند، و همچنین باعث می شود سرمایه گذاری در بخش علوم زندگی کانادا کمتر شود.
John Adams، رئیس داوطلب Best Medicines Coalition، از اینکه بیماران تحت تأثیر منفی قرار بگیرند، ابراز نگرانی کرد. اگر یک شرکت دارویی تصمیم بگیرد به کانادا نیاید یا از کانادا خارج نشود، بیماران کانادایی رنج خواهند برد.
لیست جدید شامل آلمان، ژاپن، سوئد، بریتانیا، ایتالیا، بلژیک، اسپانیا، هلند، استرالیا، فرانسه و نروژ است. لیست قبلی شامل ایالات متحده، سوئیس، آلمان، سوئد، بریتانیا، ایتالیا و فرانسه بود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!