کار در کانادا و اقتصاد

کووید ـ 19 تا دو سال آینده همراه ما خواهد بود

Published

on

Spread the love

ویرا اچز مسئول ارشد سلامت پزشکی اتاوا به شهروندان هشدار داده است، که خود را برای زندگی با کووید-19 در دو سال آینده آماده کنند.
وی گفت در حال حاضر تعداد موارد جدید ابتلا در منطقه کاهش یافته است، اما شهروندان باید مراقب باشند. مراقبت به این معنی است که فاصله ی فیزیکی را حفظ کرده و ماسک بزنند.


در حال حاضر 58 مورد ابتلای به کووید-19 شناسایی شده است، که 3 نفر از آنها در بیمارستان بستری هستند. از آغاز پاندمی تاکنون نیز 2167 نفر در این منطقه به ویروس مبتلا شده اند، که 85 درصد از آنها بهبود یافته ی قطعی بوده و 263 نفر نیز فوت کرده اند.
اچز گفت، در طی مرحله ی دوم بازگشایی کسب و کارها، تعداد موارد جدید ابتلا کاهش یافته است، اما بیشتر از 40 درصد از مبتلایان شناسایی شده در دو هفته ی اخیر، از منبعی ناشناخته به ویروس مبتلا شده اند.
سازمان سلامت عمومی اتاوا، چند سناریوی مختلف را برای آینده پیش بینی می کند. در بهترین حالت، میزان گسترش کووید-19 مدیریت شده و محدودیت ها به تدریج کاهش پیدا می کند.
در حالت دوم، با افزایش موارد ابتلا، محدودیت ها تغییر می کنند. و در بدترین حالت، موج دوم کووید-19 شروع شده و با تهدید سیستم مراقبت از سلامت، محدودیت ها دوباره باز خواهند گشت.
اچز گفت، میزان رعایت تک تک افراد جامعه، در ایجاد هریک از این حالت ها نقش دارد.
شورای شهر اتاوا نیز به آیین ‌نامه ی اجباری کردن استفاده از ماسک در فضاهای عمومی سقف ‌دار رای مثبت داد. بر اساس این آیین نامه جریمه ی 200 دلاری برای افراد و 400 دلاری به شرکت ها در نظر گرفته شده است.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!