کار در کانادا و اقتصاد

کمک حمایتی دولت برای سالمندان آسیب دیده از کووید-19 در یک مرحله واریز خواهد شد

منتشر شده

در

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اعلام کرد، کمک حمایتی دولت فدرال برای سالمندان آسیب دیده از کووید-19 را افزایش داده است. البته بسیاری از کارشناسان معتقدند که این کمک برای رفع بحران مالی سالمندان چندان کافی نیست.

دولت فدرال کمک حمایتی خود برای سالمندان را، به میزان 2.5 میلیارد دلار افزایش داده و به 146 میلیارد دلار رساند.

همچنین دولت تاکنون طرح حمایت از دستمزد 73 میلیارد دلاری خود را نیز برای بعد از ماه جون تمدید کرده و از سوی دیگر برای تمدید طرح حمایتی 35 میلیارد دلاری حمایت از فوریت های پزشکی کانادا تحت فشار است. این طرح تاکنون 30.5 میلیارد دلار را به 7.8 میلیون نفر پرداخت کرده است.

در طرح حمایت از سالمندان، به بیش از 6 میلیون نفر 300 دلار پرداخته خواهد شد و به 2.2 میلیون نفر نیز 200 دلار در قالب طرح پرداخت خواهد شد.

دولت اعلام کرده در صورتی که پرونده های مالیاتی سالمندان در تابستان سال جاری تکمیل و ارسال نشود نیز، پرداخت های OAS و GIS آنها متوقف نخواهد شد، به شرطی که پرونده ی مالیاتی خود را نهایتا تا ماه اکتبر تکمیل کنند.

در این طرح به 6.7 میلیون سالمند کانادایی، 2.5 میلیارد دلار پرداخت می شود، که مزایای تخصیص یافته از سوی دولت برای سالمندان را به میزان 59.5 میلیارد دلار افزایش خواهد داد.

اما کارشناسان اتحادیه ی بازنشستگان کانادا می گویند، با وجود این کمک های مالی، سالمندان همچنان نگرانی هایی در خصوص امنیت بازنشستگی خود دارند. این سازمان از دولت می خواهد از دریافت مالیات بازمانده از برداشت های RRSP در سال جاری صرف نظر کرده و از میزان مبالغ برداشتی از صندوق های درآمدی بازنشستگی فراتر از کاهش 25 درصدی اعلام شده ی آن چشم پوشی کند.

همچنین از دولت فدرال درخواست شده کمک هزینه ی حمایتی فرزندان کانادا که شامل پرداخت 300 دلار مازاد به ازای هر کودک بوده است را نیز، در طول بحران اقتصادی تمدید نماید. کمپین شکل گرفته به این منظور در نامه ای سرگشاده به نخست وزیر ترودو اظهار داشته، اثرات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا تا زمانی نامعلوم ادامه خواهد داشت و این کمک هزینه ی حمایتی، ابزاری مؤثر در تأمین درآمد والدین خواهد بود.

البته باید توجه داشت که افزایش کمک های حمایتی دولتی باعث افزایش کسری بودجه ی دولت فدرال در سال جاری می شود. کسری بودجه ی محاسبه شده ی دولت فدرال به دلیل بحران کووید-19 در اواخر ماه گذشته، به 252.1 میلیارد دلار رسیده بود.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!