کار در کانادا و اقتصاد

پرداخت کمک مالی از سوی دولت به کسب و کارهای کوچک، برای جلوگیری از بیکار شدن نیروی کاری آنها

منتشر شده

در

مجله دیجیتال سلام ونکوور –

جاستین ترودو اعلام کرد، به منظور کمک به کسب و کارهای کوچک و متوسط و جلوگیری از بیکار شدن نیروهای کاری آنها، دولت 75 درصد از حقوق و دستمزد کارمندانشان را به آنها یارانه می دهد.

وی گفت امیدواریم این خبر امید تازه ای برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ایجاد کند.

ترودو اعلام کرد در صورتی که هر کسب و کار کوچک و متوسطی، کارمندانش را در استخدام خود نگه دارد، 75 درصد از حقوق پرداختی را به صورت یارانه به شرکت پرداخت می کند.

قبلا اعلام شده بود ده درصد یارانه از سوی دولت پرداخت خواهد شد، که تا 75 درصد بالا رفت.

ترودو همچنین اعلام کرد در حال هماهنگی با بانک ها است، که وام تا سقف 40 هزار دلار بدون بهره به کسب و کارهای کوچک اعطا شود.

میزان بهره ی این وام در سال اول صفر بوده و زمان بازپرداخت آن پس از یک سال خواهد بود، که تا ده هزار دلار آن احتمالا بخشیده خواهد شد.

جزئیات این طرح به زودی اعلام خواهد شد.

ترودو گفت، تا قبل از شیوع کرونا اقتصاد کانادا در وضعیت بسیار خوبی بود و من مطمئن هستم بعد از این بحران نیز، خیلی زود به حالت طبیعی باز می گردد. کسب و کارهای کوچک و متوسط ستون فقرات اقتصاد کانادا هستند، و این کمک ها می تواند مانع از تعطیلی همیشگی آنها شود.

ترودو همچنین اعلام کرد، بدهی مالیاتی کسب و کارها، از جمله مالیات های  GST  و HST و همچنین بدهی های عوارض و تعرفه های واردات تا ماه جون به تعویق می افتند.

با اعلام این خبر از سوی ترودو، پرین بیتی رئیس اتاق بازرگانی کانادا اعلام کرد، این اقدامات برای کسب و کارها و کارکنانشان بسیار حیات بخش است، و به میلیون ها نفر امید تازه می دهد.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!