کار در کانادا و اقتصاد

دستمزدها در کانادا از سال 2009 تاکنون، بیشترین و سریع ترین رشد را داشته اند، اما اقتصاد کانادا به گونه ای بود که توانست وضعیت اشتغال را پایدار نگه دارد

منتشر شده

در

براساس آماری که Statistics Canada اخیرا منتشر کرد، رشد دستمزد در ماه گذشته به سریعترین میزان خود در بیش از یک دهه ی قبل شتاب گرفته است.
انفجار 4.5 درصدی نرخ دستمزد در یک ماه، باعث داده های مثبت کمتری شد : نرخ بیکاری تا 5/7 درصد افزایش یافت زیرا کانادا 24200 شغل را از دست داد.


افزایش دستمزدها، که بر اساس رشد متوسط ​​دستمزد ساعتی در سال، برای همه کارکنان اندازه گیری می شود، قویترین شاخص ماه، از ژانویه سال 2009 تاکنون نام گرفت.
یکی از چندین دستمزدی که توسط بانک کانادا دقیقا بررسی می شود، 3.8 درصد در ماه جون و 2.8 درصد در ماه می، رشد داشته است. در کبک، رشد دستمزدها نزدیک به 6.2 درصد بوده، در حالی که این عدد در انتاریو 5.1 درصد بود.
از نظر اشتغال زایی، اقتصاد ضعیف ترین کشش سه ماهه ی خود را از اوایل سال 2018 مشاهده کرد. اما در بهار این وضعیت ثابت شده و کانادا از تابستان گذشته روند صعودی اشتغال ماهانه را داشته است.
در این تحقیق مشخص شد که تعداد اشتغال تقریبا بین ماه های می و جولای ثابت بوده است، دوره ای که باعث شد کانادا به طور متوسط ​​400 شغل در ماه اضافه کند. با این وجود آژانس هشدار می دهد که بررسی های ماهانه ی اخیر در یک جامعه کوچک انجام گرفته در نتیجه آمار ناکافی بوده و ممکن است خطا داشته باشد.
حتی با وجود کاهش شغل در ماه جولای، در مقایسه با سال گذشته، کانادا 353000 موقعیت جدید کاری که تقریبا اکثر آنها تمام وقت هستند، اضافه کرده است.
نرخ بیکاری در ماه جولای از 5.5 درصد در ماه جون، به 5.7 درصد رسید، که در نزدیکی پایین ترین نرخ های تاریخی باقی مانده است. این میزان در ماه می 5.4 درصد بود، که کمترین میزان از سال 1976 بوده است.
اما نگاهی دقیق به تعداد مشاغل در ماه جولای نشان می دهد، که اقتصاد در ماه گذشته 69300 کارمند بخش خصوصی از دست داده است، در حالی که بخش دولتی 17500 شغل کسب کرده است.
ماه گذشته آلبرتا، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک کاهش چشمگیر اشتغال را نشان دادند و نرخ بیکاری در هر یک از استان ها بالاتر رفت. در این گزارش آمده است که جزیره ی پرنس ادوارد و کبک در ماه گذشته مشاغل خود را اضافه کردند.
اشتغال جوانان در حدود 19000 موقعیت کاهش یافت و نرخ بیکاری 0.7 درصد افزایش یافت و به 11.4 درصد رسید.
تعداد موقعیت های شغلی برای زنان 25 تا 54 سال، حدود 18000 واحد کاهش یافته است.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!