کار در کانادا و اقتصاد

دریافت کنندگان کمک مالی CERB ، ممکن است در آینده با پرداختی های ناخوشایند مالیاتی مواجه شوند

منتشر شده

در

ایو ژیرو مسئول ارشد بودجه در پارلمان کانادا می گوید، نگران است که دریافت کنندگان کمک مالی CERB در زمان پرداخت مالیات، با پرداختی های اجباری ناخوشایند روبرو شوند، و با زور قانون مجبور به بازپرداخت هزاران دلار پولی بشوند که در قالب کمک اضطراری دریافت کرده اند.

ترودو نخست وزیر کانادا هفته ی گذشته اعلام کرد که پرداخت های CERB برای 8 هفته ی دیگر تمدید شده اند، و میزان کل پرداختی به هر فرد به 12 هزار دلار می رسد.

به گفته ی ژیرو تمدید کمک دولتی CERB برای هشت هفته ی دیگر، 17.9 میلیارد دلار به هزینه های دولت اضافه می کند.

هدف از ایجاد این برنامه کمک به کسانی است که تمامی درآمد خود را به دلیل همه گیری ویروس کرونا از دست داده اند، اما باید به یاد داشته باشید که این کمک ها معاف از مالیات بر درآمد نیستند.

به گفته ی ژیرو، او نگران این مساله است که بسیاری از کسانی که این کمک ها را دریافت کرده اند، نمی دانند که باید بخشی از آن را به عنوان مالیات به دولت برگردانند و باید این مبلغ را از هم اکنون کنار بگذارند. در آینده ممکن است تعداد کسانی که امکان پرداخت مالیات را ندارند افزایش پیدا می کند.

میزان مالیات دریافتی به میزان درآمد شخص بستگی دارد. در سال 2020 درآمد کمتر از 13229 دلار از پرداخت مالیات معاف است. درآمد بیشتر از این رقم تا سقف 48535 دلار مشمول 15 درصد مالیات خواهد بود. برای درامد بین 48535 دلار تا 97069 دلار نیز 20.5 درصد خواهد بود. سه براکت مالیاتی دیگر نیز برای درآمدهای بالاتر وجود دارد.

ژیرو تخمین می زند، دریافت کنندگان کمک دولتی به ازای هر 2 هزار دلار دریافتی باید 252 دلار مالیات پرداخت کند.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

[fpc_post_grid grid="1" show_author="false" show_category_name="false" show_date="false" limit="5" image_height="70"]
error: Content is protected !!