کار در کانادا و اقتصاد

ثبت نرخ تورم منفی در کانادا

منتشر شده

در

شیوع ویروس کرونا باعث تحولات متعددی در اقتصاد کانادا و سیستم عرضه و تقاضا شده است. پس از سال ها نرخ تورم در کانادا منفی شده است.

جدیدترین گزارش سازمان آمار کانادا مربوط به ماه آوریل منتشر شده و نشان می دهد شاخص قیمت در این ماه به نسبت آوریل سال 2019، 0.2 درصد کاهش داشته است. به این معنی که نرخ تورم منفی دو دهم درصد می باشد.

این برای اولین بار پس از سپتامبر 2009 است، که تورم در این کشور منفی شده است. یکی از مهم ترین دلایل کاهش نرخ تورم، کاهش 40 درصدی قیمت بنزین است.

شاخص قیمت ها مربوط به ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل، 0.9 درصد افزایش داشته است.

البته به دلیل بحران ویروس کرونا، قیمت مواد تمیزکننده در ماه آوریل 4.6 درصد و قیمت دستمال توالت نیز 6 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته، که در تاریخ این کشور بی سابقه است.

هزینه ی سفر و هزینه ی مراکز اقامتی با کاهش 9.8 درصدی روبرو بوده، که این کاهش قیمت در مناطق توریستی کشور از جمله نیاگارا و کوهستان راکی بیشتر به چشم می خورد.

قیمت برخی موادغذایی از جمله برنج، تخم مرغ و مارگارین افزایش زیادی داشته‌، و گوشت خوک و گوساله نیز با افزایش قیمت 8.5 درصدی مواجه بوده اند. یکی از مهم ترین دلایل در افزایش قیمت گوشت، کاهش عرضه و افزایش تقاضا بوده است.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!